Czy mógłby ktoś wskazać na Google Maps, gdzie pękł ten wał w Nysie? Na GSV sprawdziłem ul. Wyspiańskiego i tam nie ma żadnych wałów? Jedynie rzeka płynie w korycie znacznie poniżej zabudowy okolicznej #powodz #nysa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O bardzo niebezpiecznym froncie i zagrożeniu powodziowym zbliżającym się nad południowo-zachodnią Polskę powszechnie mówiło się już od około tygodnia. Np. już środę 11.09 Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powołał sztab kryzysowy i informował m.in, że opróżniane są miejskie zbiorniki retencyjne.

W tym czasie na kluczowych zbiornikach retencyjnych i zaporach w rejonie tj. zapora Jeziorze i Otmuchowskim Nyskim najwyraźniej nie podjęto żadnych znaczących działań. W Piątek 13, gdy podtapiane były miejscowości portal Nowiny Nyskie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach