@lorquu: Co to niby ma dać? xD Znaczy nie wiem, ale po kilka worków na raz to chyba robią pokazówke że jest podejmowane jakieś działanie. W jaki kuźwa sposób to ma coś dać? Jeszcze jakby na zmianę kilka śmigłowców operowało, ale zakładam że jest jeden i to pewnie jakieś 3-4 minuty na jeden zrzut 4 worków
  • Odpowiedz
#powodz #nysa

chwile sobie posiedziałem na nyskich forach, nawet niektórzy tutaj robią to samo
ludzie jebią po burmistrzu bo uspokajał jeszcze dwie godziny temu, że nic im nie grozi,

tak matoły, nic wam nie grozi za sprawą rozwalonej tamy w Topoli, zbiornik Nyski ma pojemność aby przechwycić tą wodę, burmistrz bardzo denerwował się na dezinformacje i sianie paniki w tej sprawie, dlatego powiedział o tym głośno w telewizji
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@infidel92: no właśnie ja zrozumiałam sytuację tak samo, że nie muszą się bać zapory z topoli, a nie że wszystkie wały na pewno wytrzymają.
Siedzę we Wrocławiu, czekamy aż do nas dojdzie woda, mam zapasy, jestem spakowana, mam zatankowane auto i czekam aż powiedzą, że jednak musimy się ewakuować. W 5 minut wyjdę z domu jak będzie trzeba mimo, że fala kulminacyjna ma być dopiero w środę.
  • Odpowiedz
@infidel92 ale Ty wiesz, że mu go jebiemy za całokształt, a nie za teraz? W dniu wczorajszym tak samo, było wiadomo od środy że idzie woda, 0 informacji, piątek 0 informacji zrzut wody 30m3, jak w normalne dni. W sobotę 200m3, 600m3 i zapowiadanie, że NIE ZWIEKSZYMY ZRZUTU, SIEDZCIE SPOKOJNIE, aby po kolejnych 2H ogłosić, że zaraz będzie 1000m3, zalewamy miasto, samoewakuujcie się. Dzisiaj sytuacja się powtarza, informacja o wale była
  • Odpowiedz
Pytanie do mieszkańców #nysa, gdzie teraz sie udacie? Macie jakiś znajomych albo rodzinę poza miastem czy udacie sie do wyznaczonego punktu?
#powodz

Mieszkańcy Nysy, gdzie pójdziecie?

  • Do znajomych poza Nysą 52.6% (51)
  • Do wyznaczonego punktu 47.4% (46)

Oddanych głosów: 97

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Wompierz: Nie mam niestety i tak udało mi się z dużym kontrastem pobrać. Tam to jest jakieś 20-30 metrów różnicy pomiędzy zielonym a czerwonym kolorem, a nie, że jakieś wielkie góry. Ale chodzi o oszacowanie potencjalnego zasięgu wody, gdyby poszło na miasto. Miejsce przerwania wału jest na rzece, na wysokości napisu NYSA.
  • Odpowiedz
@balrog84: dokladnie to samo mi przyszlo do glowy ... jesli sytuacja jest tak fatalna, to dlaczego by nie wykorzystac smiglowca i probowac "zalatac dziure" workami z kamieniami / piaskiem a po drugiej stronie walu np. ulozyc bloki betonowe na wale np. takie ktore wykorzystuje sie do drog tymczasowych na budowach.
  • Odpowiedz
Burmistrz Nysy to się chyba dziś deczko pogubił chłopina... Gdzieś koło 12-13 włączyłem TVP Info to mówił, żeby nie panikować, nie wierzyć w dezinformację, bo nie ma zagrożenia. #powodz #nysa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#powodz #nysa Dobrym przykładem na porażkę władz albo dyrektorów w takich wypadkach jest Japonia, niektórzy po prostu rezygnują ze stanowiska a jeszcze niektórzy przeprowadzają na sobie sepp… ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe komentarze się pojawiają pod info o ewakuacji
https://www.facebook.com/watch/?v=423851267381502

Wypowiedzi Burmistrza Nysy:
- Godzina 14.49: "(...) Lekko podmyty wał [ul. Wyspiańskiego] nie powoduje żadnego ryzyka (...)".
- Godzina 15.29: "(...) Jestem zmuszony ogłosić ewakuację. Sytuacja jest bardzo groźna, zagraża zdrowiu i życiu. Powodem ogłoszenia ewakuacji jest ryzyko bardzo duże przerwania wału przy ul. Wyspiańskiego. (...). Sytuacja może się potoczyć w najgorszą stronę, czyli przebicie wału na wysokości Wyspiańskiego. Fala z koryta rzeki pójdzie w kierunku
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach