Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 13
źródło: temp_file5321832652633930004
Pobierz@grajdowy a mnie wyśmiały wykopki jak to proponowałem https://wykop.pl/wpis/78178969/wpis
#powodz #helikopter
A czemu helikoptery w miejscu pękniętych wałów nie mogłyby podlecieć i spuścić piasek (tak jak spuszczają wodę na pożary). Przecież to obiektywnie mała powierzchnia i jakby nadleciało nie wiem z 50 takich zrzutów, to by mogło zatamować.
A czemu helikoptery w miejscu pękniętych wałów nie mogłyby podlecieć i spuścić piasek (tak jak spuszczają wodę na pożary). Przecież to obiektywnie mała powierzchnia i jakby nadleciało nie wiem z 50 takich zrzutów, to by mogło zatamować.
@kantek007: jak to sokół w3 A nie mi8
- 17
@lorquu: Co to niby ma dać? xD Znaczy nie wiem, ale po kilka worków na raz to chyba robią pokazówke że jest podejmowane jakieś działanie. W jaki kuźwa sposób to ma coś dać? Jeszcze jakby na zmianę kilka śmigłowców operowało, ale zakładam że jest jeden i to pewnie jakieś 3-4 minuty na jeden zrzut 4 worków
@PijanySzkot: tych worków mogą dokładać i dokładac. Ze setkę ich zrzucą i efekt będzie.
- 41
#powodz #nysa
chwile sobie posiedziałem na nyskich forach, nawet niektórzy tutaj robią to samo
ludzie jebią po burmistrzu bo uspokajał jeszcze dwie godziny temu, że nic im nie grozi,
tak matoły, nic wam nie grozi za sprawą rozwalonej tamy w Topoli, zbiornik Nyski ma pojemność aby przechwycić tą wodę, burmistrz bardzo denerwował się na dezinformacje i sianie paniki w tej sprawie, dlatego powiedział o tym głośno w telewizji
chwile sobie posiedziałem na nyskich forach, nawet niektórzy tutaj robią to samo
ludzie jebią po burmistrzu bo uspokajał jeszcze dwie godziny temu, że nic im nie grozi,
tak matoły, nic wam nie grozi za sprawą rozwalonej tamy w Topoli, zbiornik Nyski ma pojemność aby przechwycić tą wodę, burmistrz bardzo denerwował się na dezinformacje i sianie paniki w tej sprawie, dlatego powiedział o tym głośno w telewizji
@infidel92: no właśnie ja zrozumiałam sytuację tak samo, że nie muszą się bać zapory z topoli, a nie że wszystkie wały na pewno wytrzymają.
Siedzę we Wrocławiu, czekamy aż do nas dojdzie woda, mam zapasy, jestem spakowana, mam zatankowane auto i czekam aż powiedzą, że jednak musimy się ewakuować. W 5 minut wyjdę z domu jak będzie trzeba mimo, że fala kulminacyjna ma być dopiero w środę.
Siedzę we Wrocławiu, czekamy aż do nas dojdzie woda, mam zapasy, jestem spakowana, mam zatankowane auto i czekam aż powiedzą, że jednak musimy się ewakuować. W 5 minut wyjdę z domu jak będzie trzeba mimo, że fala kulminacyjna ma być dopiero w środę.
@infidel92 ale Ty wiesz, że mu go jebiemy za całokształt, a nie za teraz? W dniu wczorajszym tak samo, było wiadomo od środy że idzie woda, 0 informacji, piątek 0 informacji zrzut wody 30m3, jak w normalne dni. W sobotę 200m3, 600m3 i zapowiadanie, że NIE ZWIEKSZYMY ZRZUTU, SIEDZCIE SPOKOJNIE, aby po kolejnych 2H ogłosić, że zaraz będzie 1000m3, zalewamy miasto, samoewakuujcie się. Dzisiaj sytuacja się powtarza, informacja o wale była
- 22
Z klimatem
@EarpMIToR: to było przed tym jak 2 zapory powiedziały gute nacht
- 1
@Kielek96 xD kocham te ankiety na wykopie xD pewnie nie ma tu nikogo z Nysy xd
- 9
- 1
@Wompierz: Nie mam niestety i tak udało mi się z dużym kontrastem pobrać. Tam to jest jakieś 20-30 metrów różnicy pomiędzy zielonym a czerwonym kolorem, a nie, że jakieś wielkie góry. Ale chodzi o oszacowanie potencjalnego zasięgu wody, gdyby poszło na miasto. Miejsce przerwania wału jest na rzece, na wysokości napisu NYSA.
@balrog84: dokladnie to samo mi przyszlo do glowy ... jesli sytuacja jest tak fatalna, to dlaczego by nie wykorzystac smiglowca i probowac "zalatac dziure" workami z kamieniami / piaskiem a po drugiej stronie walu np. ulozyc bloki betonowe na wale np. takie ktore wykorzystuje sie do drog tymczasowych na budowach.
- 1
- 24
- 0
#nysa To chyba to miejsce.
źródło: 460172725_7692573787508717_125063006493918652_n
Pobierz@Czopelka ten budynek nad to idealny przykład braku wyobraźni.
- 78
@JPRW: Chłop powinien za to odpowiedzieć
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
404
Pilna ewakuacja mieszkańców Nysy! Pęka wał. Woda zaleje całe miasto

Pilna ewakuacja mieszkańców Nysy z powodu pękania wału. Wg Burmistrza fala będzie miała kilka metrów i zaleje całe miasto. Wygląda to jak z filmu katastroficznego...
z- 60
- #
- #
- #
- 6
źródło: temp_file7222625658909861692
Pobierz- 2
- 5
Komentarz usunięty przez autora
@epll: tak, mniej wiecej, trochę bliżej garaży
- 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
- 9
Ciekawe komentarze się pojawiają pod info o ewakuacji
https://www.facebook.com/watch/?v=423851267381502
Wypowiedzi Burmistrza Nysy:
- Godzina 14.49: "(...) Lekko podmyty wał [ul. Wyspiańskiego] nie powoduje żadnego ryzyka (...)".
- Godzina 15.29: "(...) Jestem zmuszony ogłosić ewakuację. Sytuacja jest bardzo groźna, zagraża zdrowiu i życiu. Powodem ogłoszenia ewakuacji jest ryzyko bardzo duże przerwania wału przy ul. Wyspiańskiego. (...). Sytuacja może się potoczyć w najgorszą stronę, czyli przebicie wału na wysokości Wyspiańskiego. Fala z koryta rzeki pójdzie w kierunku
https://www.facebook.com/watch/?v=423851267381502
Wypowiedzi Burmistrza Nysy:
- Godzina 14.49: "(...) Lekko podmyty wał [ul. Wyspiańskiego] nie powoduje żadnego ryzyka (...)".
- Godzina 15.29: "(...) Jestem zmuszony ogłosić ewakuację. Sytuacja jest bardzo groźna, zagraża zdrowiu i życiu. Powodem ogłoszenia ewakuacji jest ryzyko bardzo duże przerwania wału przy ul. Wyspiańskiego. (...). Sytuacja może się potoczyć w najgorszą stronę, czyli przebicie wału na wysokości Wyspiańskiego. Fala z koryta rzeki pójdzie w kierunku
@printf: Jeszcze mówił żeby nie robić paniki i sytuacja opanowana.Kryminal dla niego
- 0
@Mathas: niech waży słowa a nie mówi ze wszystko jest ok proste jak budowa cepa. Chłop nawet nie podziedział gdzie sie ewakuować
radio lokalne prosi o info gdzie co i jak
https://www.radioony.fm/
radio lokalne prosi o info gdzie co i jak
https://www.radioony.fm/
































#powodz #nysa