Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@kabaret10: Albo będzie już wgrany najnowszy soft (zależy od partii), albo ściągasz program configtool od Dahua i wgrywasz go samemu. Ewentualnie możesz podpytać w miejscu gdzie kupisz czy Ci wgrają. Na Pw Ci wyślę linka do ściągnięcia firmware.
- 2
Potrzebuję kamery do monitorowania sklepu, która działa bez internetu i zapisuje na dysk/kartę. Polecacie coś? #kamera #pytanie #monitoring
#router #wifi #monitoring
Cześć Mirki.
Potrzebuję pomysłu jak zwiększyć zasięg i jakość Wi-fi na zewnątrz domu. Router rozgłaszający sieć znajduje się przy ścianie. Ma dwie wkręcane antenki, z których sygnału nawet nie widać. Z kolei mam też Tp-link 8970, który znajduje się na drugim końcu domu i czasem widać tam jedną kreskę. Nie mogę zamienić ich miejscami.
Wymyśliłem, żeby zamontować jakąś antenkę z drugiej strony ściany i powinno styknąć.
Cześć Mirki.
Potrzebuję pomysłu jak zwiększyć zasięg i jakość Wi-fi na zewnątrz domu. Router rozgłaszający sieć znajduje się przy ścianie. Ma dwie wkręcane antenki, z których sygnału nawet nie widać. Z kolei mam też Tp-link 8970, który znajduje się na drugim końcu domu i czasem widać tam jedną kreskę. Nie mogę zamienić ich miejscami.
Wymyśliłem, żeby zamontować jakąś antenkę z drugiej strony ściany i powinno styknąć.
#elektronika #monitoring
Ile trzeba dać za sensowny rejestrator ?
Czy taki np. HIKVISION HWD-6108MH-G2 da radę ?
Jaki framerate da się wyciągnąć przy 6 kamerach ?
Ile trzeba dać za sensowny rejestrator ?
Czy taki np. HIKVISION HWD-6108MH-G2 da radę ?
Jaki framerate da się wyciągnąć przy 6 kamerach ?
- 1
@fonex_pl nix jeszcze nie mam. Oglądam na allegro zestawy monitoringu i nie wiem jaki jest haczyk w tych zestawach. Nie wiem jaka jest zależność ilości kamer, rozdzielczośći do prędkości nagrywania.
Np. aukcja na allegro nr 7842926777 będzie ok dla małego sklepu ?
Np. aukcja na allegro nr 7842926777 będzie ok dla małego sklepu ?
@BobekNierobek nie idź w analogi (zestaw który podałeś na allegro) tylko szukaj kamer ip. O wiele mniejsza p---------a.
- 1
Ej mirki, wie ktoś czy na taki "rejestrator" po podłączeniu do lokalnej sieci będzie można wejść przeglądarką i oglądać obraz z wejść BNC (Analogowych)?
https://pl.aliexpress.com/item/CCTV-H-264-Network-Video-Recorder-4-Channel-1080N-Hybrid-AHD-CVI-TVI-CVBS-960H-D1/32810418972.html
#pytanie #monitoring #aliexpress #kamery #elektronika #komputery #informatyka
https://pl.aliexpress.com/item/CCTV-H-264-Network-Video-Recorder-4-Channel-1080N-Hybrid-AHD-CVI-TVI-CVBS-960H-D1/32810418972.html
#pytanie #monitoring #aliexpress #kamery #elektronika #komputery #informatyka
@aliosza: Używam onvifer w sieci lokalnej, całkiem przyjemny - nawet zastanawiam się czy nie wspomóc ich i nie kupić wersji płatnej, bo jest dobry. Próbowałem też instalować apkę na tuner satelitarny z linuxem, ale mi nie ruszyła. Mocniej się nie grzebałem - bo i tak będę niedługo zmieniał tam system na inny.
- 2
czy na taki "rejestrator" po podłączeniu do lokalnej sieci będzie można wejść przeglądarką i oglądać obraz z wejść BNC
@Red_Hawk: przeglądarką - tak, ale tylko IE (i to w trybie zgodności ze starymi IE).
Bez przeglądarki, tylko programem - tak, np VNC lubi innym video-playerem który potrafi otwierać strumienie RTSP (tylko trzeba "rozszczyfrować" jak te strumienie ten rejestrator udostępnia, pod jakimi linkami są).
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-monitoringu-4-kamery-full-hd-zewnetrzne-7688155626
Dobry taki zestaw na zewnątrz domu? Nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę przy monitoringu
#monitoring #kamery #pytanie #pytaniedoeksperta
Dobry taki zestaw na zewnątrz domu? Nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę przy monitoringu
#monitoring #kamery #pytanie #pytaniedoeksperta
@kasztan_: Panie to analogi, nie pchaj się w kamery analogowe, szukaj kamer IP
- 2
@login-jest-zajety
@Bomboniusz1986
@staa
@fonex_pl
Dzięki wszystkim za pomoc :) to mają być kamery w około domu, a że willi wielkiej nie mam to myślę że 4 wystarcza, zastanowię się nad poszukaniem jakiegoś lepszego rejestratora gdybym kiedyś chciał więcej, no i kamery analogowe myślę że w zupełności mi wystarczą
@Bomboniusz1986
@staa
@fonex_pl
Dzięki wszystkim za pomoc :) to mają być kamery w około domu, a że willi wielkiej nie mam to myślę że 4 wystarcza, zastanowię się nad poszukaniem jakiegoś lepszego rejestratora gdybym kiedyś chciał więcej, no i kamery analogowe myślę że w zupełności mi wystarczą
Cześć, poniżej w tagu #lowcychin prezentuję ciekawe kupony i promocje do sklepu #gearbest
----------
Aby być na bieżąco z promocjami odwiedzaj LowcyChin.pl to właśnie tam promocje i kupony wrzucane są w pierwszej kolejności!
-----------------------
Kliknij TUTAJ aby przejść do wszystkich kuponów ekskluzywnych.
-----------------------
----------
Aby być na bieżąco z promocjami odwiedzaj LowcyChin.pl to właśnie tam promocje i kupony wrzucane są w pierwszej kolejności!
-----------------------
Kliknij TUTAJ aby przejść do wszystkich kuponów ekskluzywnych.
-----------------------
źródło: comment_f8mqAhQ4J7JvgAsS0FauXsLXQwA8KHW9.jpg
PobierzJest tu ktos od alarmów? Szukam czegoś do ochrony domu jednorodzinnego i potrzebuje porady.
#bezpieczenstwo #alarm #satel i #monitoring po to podobna dziedzina
#bezpieczenstwo #alarm #satel i #monitoring po to podobna dziedzina
@TheHamlet Ostatnio do domków tylko Satel Perfecta u mnie idzie. Rewelacyjny system zintegrowany z modułem powiadomienia GPRS. Aplikacja na telefon do sterowania alarmem, zapowiedzi głosowe, informacja SMS z jakiej czujki konkretnie alarm, ogólnie duże możliwości. Jak przewodowe to nie bierz WRL, tylko zwykła Perfecta 16. Sygnalizator z serii 4001 z kolorem jaki ci pasuje. Klawiatura przewodowa PRF-LCD, obudowa opu3p (duża) z akumulatorem 17Ah, lub opu4p z akumulatorem 7Ah. Czujki polecam Boscha
@TheHamlet: jeżeli będą czujniki zalaniowe i pożarowe to dodatkowo sygnalizator wewnątrz który obudzi śpiących domowników
- 1
Hej Mirki
Chciałbym tymczasowo podłączyć do domowego monitoringu (NVR hikvision) kamerkę zrobioną z telefonu z andkiem.
Uruchomiłem przykładowo na telefonie IP Webcam i podgląd przez WWW w lokalnej sieci działa.
Problem mam z dodaniem takiej "pseudo kamerki IP" do NVR Hikvision.
Próbowałem jeszcze wpiąć to do apki iVMS-4500 ale dostaję HCNetSdkError:17
Chciałbym tymczasowo podłączyć do domowego monitoringu (NVR hikvision) kamerkę zrobioną z telefonu z andkiem.
Uruchomiłem przykładowo na telefonie IP Webcam i podgląd przez WWW w lokalnej sieci działa.
Problem mam z dodaniem takiej "pseudo kamerki IP" do NVR Hikvision.
Próbowałem jeszcze wpiąć to do apki iVMS-4500 ale dostaję HCNetSdkError:17
- 1
@aliosza i brak podglądu...
źródło: comment_pYX5d25LiD0CrkmHtOOQNOeWxCxPW5cu.jpg
Pobierz@zjadak: spróbuj może z gorszą jakością. Może telefon nie daje rady. Spróbuj z innym telefonem. U mnie dokładnie z taką konfiguracją i redmi 3 działa bez problemów
Mirki,
Porysowali mi auto na parkingu pod blokiem. Dwa razy. Prawdopodobnie dlatego, że nie mam warszawskich rejestracji. Niestety kamer obejmujących parking nie ma.
Nie chcę tego tak zostawić, zgłoszenie na policję prawdopodobnie nic nie da. Dlatego szukam dobrej kamerki na czujnik ruchu, wystarczająco dobrej aby zidentyfikować sprawców. Macie jakieś, które możecie polecić?
Niestety nie znalazłem w internetach żadnego porządnego zestawienia.
Porysowali mi auto na parkingu pod blokiem. Dwa razy. Prawdopodobnie dlatego, że nie mam warszawskich rejestracji. Niestety kamer obejmujących parking nie ma.
Nie chcę tego tak zostawić, zgłoszenie na policję prawdopodobnie nic nie da. Dlatego szukam dobrej kamerki na czujnik ruchu, wystarczająco dobrej aby zidentyfikować sprawców. Macie jakieś, które możecie polecić?
Niestety nie znalazłem w internetach żadnego porządnego zestawienia.
źródło: comment_iVLzvIFYwVaOG3CB8kL1Ztv2yIwjmisZ.jpg
Pobierz- 1
@spadajace_tynki: a 129 duo
@spadajace_tynki stawiasz na nowym miejscu? Może to jakiś Janusz, który parkuje tam od X lat i nagle ktoś miał odwagę zająć jego miejsce, chociaż tak na prawdę nie są one numerowane? Raz miałem taki przypadek, że siedziałem w samochodzie, zaparkowalem na parkingu pod blokiem. Połowa miejsc wolnych nagle ktoś wjeżdża i trabi i wali długimi światłami na mnie abym z jego miejsca zjechał, bo on tam od początku istnienia parkingu parkuje
Cześć, poniżej w tagu #lowcychin prezentuję ciekawe kupony i promocje do sklepów #gearbest #banggood #gearvita
----------
Aby być na bieżąco z promocjami odwiedzaj LowcyChin.pl to właśnie tam promocje i kupony wrzucane są w pierwszej kolejności!
-----------------------
Kliknij TUTAJ aby przejść do wszystkich kuponów ekskluzywnych.
-----------------------
----------
Aby być na bieżąco z promocjami odwiedzaj LowcyChin.pl to właśnie tam promocje i kupony wrzucane są w pierwszej kolejności!
-----------------------
Kliknij TUTAJ aby przejść do wszystkich kuponów ekskluzywnych.
-----------------------
źródło: comment_paFPuYbtJMvB7isG2xMZ86N8XsE1sCl5.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Mirki potrzebuje kupić kamere na zewnątrz domu, żeby obserować co dzieje się na ogrodzie głównie pod moją nieobecność.
Może ktoś z was polecić coś dobrego i względnie w przystępnej cenie. Głównie zalezy mi, żeby była funkcja zapisu obrazu oraz tryb nagrywania w nocy. #kiciochpyta #monitoring #kamery
Może ktoś z was polecić coś dobrego i względnie w przystępnej cenie. Głównie zalezy mi, żeby była funkcja zapisu obrazu oraz tryb nagrywania w nocy. #kiciochpyta #monitoring #kamery
@proszeknasen: hikvision
@Bomboniusz1986: ma być materiał dowodowy. Ma np złapać rejestrację w aucie które podjeżdża w nocy i ma zapalone światła. Najlepiej żeby to było małe, ciężko jest to ukryć w miejscu w którym potrzebuję
Mirki, zna się ktoś na kamerach zewnętrznych? Poszukuję czegoś do monitorowania podwórka, ważne żeby w nocy obraz był w miarę czytelny, może być z Chin.
Wydaje mi się że lepsza opcja z rejestratorem + sygnał po kablu, gdyż dom jest dosyć duży, i nie wiem czy dobrze będzie łapało zasięg na kamerkach z wi-fi.
#kamery #monitoring #aliexpress
Wydaje mi się że lepsza opcja z rejestratorem + sygnał po kablu, gdyż dom jest dosyć duży, i nie wiem czy dobrze będzie łapało zasięg na kamerkach z wi-fi.
#kamery #monitoring #aliexpress
- 1
@chytruseek: rejestrator z dyskiem, instalacja kablowa. Budżetowo możesz zamówić w którymś sklepie w Polsce - marki BCS, Dahua, HIKVISION. Możesz sobie zakupić w Chinach, jeżeli nie zależy Ci na sprawnym serwisie czy pewnej gwarancji.
- 1
@chytruseek: Hym że chcesz stwierdzić że tam twarz ogólnie jest? 20m w nocy nie wiem jakie oświetlenie tam masz gdzie chcesz to używać, no ale właśnie wykluczyłeś 98% kamer poniżej 1000zl za kamerę.
Może ktoś z kolegów poleci jakąś budżetową ( ~300PLN) zewnętrzną kamerę kopułkową z kontrolą PTZ i onvif?
Rozdzielczość w zasadzie dowolna - już od 1280x720 może być, choć chętnie h.265 1920x1080, może być bez zooma. Tylko portale jak Ali, Bangood etc. Wziąłbym https://www.aliexpress.com/item/Full-HD-1080P-2-Megapixel-Outdoor-Bullet-10X-Optical-Zoom-IP-PTZ-Camera-960P-CCTV-Camera/32652143339.html bo więcej mi nie trzeba, ale nie pasuje mi obudowa typu "brick". Może ktoś testował https://www.aliexpress.com/item/Inesun-2MP-1080P-PoE-IP-Home-Security-Camera-IK10-Vandal-Proof-IP66-Waterproof-4X-Optical-Zoom/32905237081.html ? Do pracy z rejestratorem, więc interfejs pod PC mało istotny.
#monitoring
Rozdzielczość w zasadzie dowolna - już od 1280x720 może być, choć chętnie h.265 1920x1080, może być bez zooma. Tylko portale jak Ali, Bangood etc. Wziąłbym https://www.aliexpress.com/item/Full-HD-1080P-2-Megapixel-Outdoor-Bullet-10X-Optical-Zoom-IP-PTZ-Camera-960P-CCTV-Camera/32652143339.html bo więcej mi nie trzeba, ale nie pasuje mi obudowa typu "brick". Może ktoś testował https://www.aliexpress.com/item/Inesun-2MP-1080P-PoE-IP-Home-Security-Camera-IK10-Vandal-Proof-IP66-Waterproof-4X-Optical-Zoom/32905237081.html ? Do pracy z rejestratorem, więc interfejs pod PC mało istotny.
#monitoring
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@bytigeh https://www.eltrox.pl/catalogsearch/result/?q=Foto+kameraℴ=relevance&dir=desc
- 0
@Bomboniusz1986: Masz jakąś kamere która by wysyłała te wiadomosci, nawet nie zdjęcia co samo info że cos sie nagrało a sama kamerka żeby dobrze nagrywała w nocy i w dzień ? oczywiscie tak do 500-600 zł
Witam, jak wygląda sytuacja z udostępnianiem monitoringu przez zarządcę bloku? Będą zasłaniać się jakimś Rodo czy tym podobne?Ktoś mnie porysował przed moim blokiem i chcę wiedzieć kto.
#rodo #monitoring #samochody
#rodo #monitoring #samochody
@tojakambo @GaiusBaltar Dokładnie. Policja jest zajęta łapaniem studentów i innych takich więc postępowanie pewnie potrwa kilka miesięcy. Dogadaj się z ochroną. Będzie szybciej.
@tojakambo: @EnderWiggin: No generalnie tak jak zwykle w Polsce... jak idziesz do lekarza, to powinieneś znać diagnozę, wiedzieć co trzeba Ci przepisać i najlepiej z dawkowaniem. Jak idziesz do urzędu, musisz znać przepisy lepiej niż urzędniczka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wy co, nadal wykrywanie ruchu i nagrywanie pajęczyn wiszących na kamerach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tensorflow #homeassistant #inteligentnydom #automatykadomowa #cctv #monitoring
#tensorflow #homeassistant #inteligentnydom #automatykadomowa #cctv #monitoring
źródło: comment_mYMyvgliFqVbeNRNCOE3GrfhPwSgrVeD.jpg
Pobierz- 4
@ehhhh: Home Assistant jako automatyka domowa z funkcja nagrywania obrazu z kamer + tensorflow do rozpoznawania obiektów (kota tez rozpoznaje). Wbij na grupę Home Assistant Polska na FB, tam wczoraj opisywałem jak to zrobić. Co prawda nie od podstaw, ale może się zainteresujesz automatyka przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_hE4wOL0TD1gTMUwQjZahzXydgKaiGVm5.jpg
Pobierz- 4
@piwniczak: dokumentacja Home Assistant ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeklejam. To jest ogólnie pod hass.io, bo były problemy z uruchomieniem TF tamże.
#tensorflow #hassio #cctv #monitoring
Udało mi się uruchomić TensorFlow na hass.io i zgrać go z usługą camera.record. Dla potomnych postaram się krótko opisać co i jak (zakładam, że ogarniasz yaml i hass.io):
1. Dodajemy stream: do configuration.yaml
2. Dodajemy do whitelist, w
#tensorflow #hassio #cctv #monitoring
Udało mi się uruchomić TensorFlow na hass.io i zgrać go z usługą camera.record. Dla potomnych postaram się krótko opisać co i jak (zakładam, że ogarniasz yaml i hass.io):
1. Dodajemy stream: do configuration.yaml
2. Dodajemy do whitelist, w
Tensorflow z rozpoznawaniem obiektów na obrazie z kamery + usługa camera.record w Home Assistant. Chyba najbardziej zaawansowany soft do monitoringu nam się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu akurat przeanalizowane zdjęcie, ale jutro ogarnę jak sobie poradzi ze streamem z kamery.
#inteligentnydom #automatykadomowa #monitoring #cctv #homeassistant
#inteligentnydom #automatykadomowa #monitoring #cctv #homeassistant
źródło: comment_yLAdC5mh0eDEn2jvwuQ1qA0WLm0UMzsi.jpg
Pobierz@rolfik_r1: u siebie w smarthome wewnątrz domu dostałem bana od żony na machine learning ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie w domu to na zewnątrz i w garażu też jest gdzie użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie że ktoś jeszcze z mirków w tym grzebie.
7
Szuka go policja. Rozpoznajesz go?

Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez kamerę monitoringu.
z- 8
- #
- #
- #
- #
- #
- #

























#
źródło: comment_CkRGNzWeNi6wrZLgEIns1pNtm6xjJpMm.jpg
Pobierz