Wpis z mikrobloga

Zobaczcie jakie fajne kamery monitoringu można już kupić. Mimo iż kamerę położyłem tylko na parapecie, nie zachowując odległości, kąta itd kamera poprawnie odczytuje numery rejestracyjne przejeżdżających samochodów. Można ustawić kierunek przejazdu, wyzwalanie wyjścia alarmowego przy konkretnej tablicy rejestracyjnej, można wyeksportować wszystko co przejechało do pliku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kamera to Hikvision DS-2CD4A26FWD-IZS/P
#monitoring #kamery #cctv #samochody
dktr - Zobaczcie jakie fajne kamery monitoringu można już kupić. Mimo iż kamerę położ...

źródło: comment_lAY3xE0EP5bgWZt1gAVGtUrzKffpb9J5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Strigiformes: Tak, można zaimportować do kamery xml z listą tablic, potem w kamerze ustawia się kierunek przejazdu, listę, i co ma się dziać po wykryciu tablicy rejestracyjnej obecnej na listach. Można ustawić powiadomienie w ivms, wyzwolenie wyjścia przekaźnikowego w kamerze lub rejestratorze, wysłanie maila, wysłanie pliku na ftp/smb.
  • Odpowiedz
@dktr: No właśnie mnie ciekawi, czy da się tak ustawić by przy skanie dowolnej tablicy wrzucał od razu plik np. csv z datą, godziną i numerem na tablicy na powiedzmy smb + wyjście przekaźnikowe.

Czy Hik ma w ofercie coś tańszego z dobrą detekcją (ale prędkość do 10km/s + odległość ~10m)?
  • Odpowiedz
@Strigiformes: Pisałem do chińczyków aby dodali funkcję że po wykryciu tablicy była opcja wysłania zapytania http get/post na swój serwer z parametrem w którym jest numer tablicy. Odpisali że będzie niebawem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zasadzie nie ma nic tańszego z taką analizą obrazu.
  • Odpowiedz
Pisałem do chińczyków aby dodali funkcję że po wykryciu tablicy była opcja wysłania zapytania http get/post na swój serwer z parametrem w którym jest numer tablicy. Odpisali że będzie niebawem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dktr: będziesz tostować #czarneblachy automatycznie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Z jednej strony fajne - z drugiej nieco mnie przeraża jeżeli pomyślę, że może mieć aktywowany jakimś obrazem "death switch" który np. przejmuje kontrolę jak zobaczy: 中国将获胜
  • Odpowiedz
@bialy100k: Całkiem ciekawy wektor ataku, załóżmy taką sytuację poszło w świat miliony kamer z takim softem. W sofcie jest "funkcjonalność" która po zobaczeniu 中国将获胜 zestawia sobie VPN i routuje cały ruch z sieci której jest zainstalowana do "centrali". Dlatego jak instaluję kamery wycinam im często dostęp do internetu na mikrotiku.
  • Odpowiedz
@dktr: To może być dużo poważniejsze i nie tak łatwe do obejścia, jak sugerujesz. Wyobraź sobie, że kod z jakimś 禁用 (wyłącz) powoduje wyłączenie przekazu z kamery tak długo, aż nie zostanie to odblokowane przez 开关 (włącz). Wystarczy, że samochód z pierwszym napisem przejedzie się po mieście i wszystko leży. Albo może to być na niepozornej kurtce robotnika i wcale nie musi mieć formy "chińskich znaczków" a zwykły kod typu RD8888CN4444,
  • Odpowiedz