Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 7
Co polecacie do monitoringu tymczasowego dzialki / kontenera? Fotopulapka? Generalnie chciałbym mieć możliwość zobaczenia czy ktoś nie chce się włamać.
Po podłączeniu prądu ogarne normalny monitoring ale tymczasowo potrzebuje opcji bateryjnej.
#monitoring #dzialka
Po podłączeniu prądu ogarne normalny monitoring ale tymczasowo potrzebuje opcji bateryjnej.
#monitoring #dzialka
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@enron: przy dodawaniu kamery powinieneś wpisać użytkownika i hasło, które teraz jest ustawione na kamerze
- 2
@ArekJ: @stolemy: ja pierdzielę, dali czadu. Tak, hasło było dobre - wpisywane, kopiowane, cokolwiek.
Okazuje się, że te kamery co miałem to co prawda Hikvision, ale brandowane jako HQvision z minimalnie innym softem. Skutek taki, że rejestrator wykrywa je jako działające po protokole HIKVISION, ale choćbyś nie wiem co kombinował - nie ruszą.
Natomiast żeby działać po ONVIF... Ha! Trzeba wejść na stronę kamery, tam kliknąć w konfigurację -> sieć
Okazuje się, że te kamery co miałem to co prawda Hikvision, ale brandowane jako HQvision z minimalnie innym softem. Skutek taki, że rejestrator wykrywa je jako działające po protokole HIKVISION, ale choćbyś nie wiem co kombinował - nie ruszą.
Natomiast żeby działać po ONVIF... Ha! Trzeba wejść na stronę kamery, tam kliknąć w konfigurację -> sieć
źródło: comment_1648712258cPRB7cDwPvO19PHL1Q5DdG.jpg
PobierzJak zrobić najprościej #monitoring jedna kamera z nagrywaniem?
- 0
PGST Tuya Smart Wifi IP Camera 1080p
Cena z VAT: 18,81 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
Cena z VAT: 18,81 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
źródło: comment_16485340534fnDeEyakBKvX0yLoINxZQ.jpg
PobierzCzy jako laik jestem w stanie samodzielnie wykonac monitoring domu i podwórka? :)
#monitoring
#monitoring
@AlezPanieMecenasie: Zależy od twoich zdolności technicznych. A jakie masz to nie wiemy. Jeden nie potrafi wymienić bezpiecznika w sprzęcie a drugi sam składa i programuje Arduino. Jak jesteś bliżej tych drugich - to tak.
Moim zdaniem największym problemem jest
- określenie potrzeb(!) - to jest trudniejsze/ważniejsze niż się wydaje
- i dobór sprzętu (tu polecają Hikvision lub Dahua, z nieco gorszych i tańszych Reolink - chyba wszystkie to raczej dość
Moim zdaniem największym problemem jest
- określenie potrzeb(!) - to jest trudniejsze/ważniejsze niż się wydaje
- i dobór sprzętu (tu polecają Hikvision lub Dahua, z nieco gorszych i tańszych Reolink - chyba wszystkie to raczej dość
- 0
@bialy100k: potrzeby do kilka kamer wkoło domu, detekcja ruchu, mozliwosc podglądu online, zapisywanie nagran ;) trudno powiedziec o umiejetnosciach :p z kamerami nie mialem jakiejs wiekszej stycznosci ;)
- 0
Nie umiem podejrzeć archiwum nagrań w programie IVMS4200 na PC. Cały czas komunikat: "Playback failed. No record file found"
Obraz na żywo widać, na telefonie i przez przeglądarkę jest OK. W czym problem?
#ivms #monitoring #hikvision #kamery
Obraz na żywo widać, na telefonie i przez przeglądarkę jest OK. W czym problem?
#ivms #monitoring #hikvision #kamery
- 0
Wysyłka z magazynu: CN
**Hiseeu HB615 H_265 5MP Security IP Camera POE**
Cena z VAT: 28,99 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
**Hiseeu HB615 H_265 5MP Security IP Camera POE**
Cena z VAT: 28,99 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
źródło: comment_1648130210Vd0YHnlYv2Qu8AjAjI7DGv.jpg
Pobierz- 0
Wysyłka z magazynu: ES
Teckin Cam 1080P IP Camera
Cena z VAT: 19,14 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka z hiszpańskiego magazynu.
#duxrm
Teckin Cam 1080P IP Camera
Cena z VAT: 19,14 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka z hiszpańskiego magazynu.
#duxrm
źródło: comment_1647930510KmYYGKx9B0Bja91eMut2hM.jpg
Pobierz#cctv #monitoring
Mirki, potrzebowałbym ogarnąć monitoring jednej z hal, w sumie 8 kamer, 2 na zewnątrz 6 wewnątrz, ale musi być możliwość rozbudowy, więc zakładam 16 wejść w rejestratorze, 16 portów w switchu POE. Kamery maja być na wysokości ok 8m , chciałbym żeby ogarniały tak na 15-20m żeby rozpoznać sylwetkę.
Dodatkowo musi być podgląd przez tel, najlepiej jakieś pudełkowe rozwiązanie. Jakie kamery, oraz marki powinienem brać pod
Mirki, potrzebowałbym ogarnąć monitoring jednej z hal, w sumie 8 kamer, 2 na zewnątrz 6 wewnątrz, ale musi być możliwość rozbudowy, więc zakładam 16 wejść w rejestratorze, 16 portów w switchu POE. Kamery maja być na wysokości ok 8m , chciałbym żeby ogarniały tak na 15-20m żeby rozpoznać sylwetkę.
Dodatkowo musi być podgląd przez tel, najlepiej jakieś pudełkowe rozwiązanie. Jakie kamery, oraz marki powinienem brać pod
- 1
@gientkaszyja: lub hikvision - aplikacja do pobrania i działa spoko (dla mnie lepiej niż dahua ale z dahuą nie mam dużego doświadczenia), switch nie musi być 16 portowy, można dwa mniejsze jeśli hala rozległa i w planach masz więcej kamer na danym obszarze, czasem to lepiej niż ciągnąc duże ilości skrętki do jednego punktu tak jak to się robiło w analogu na koncentrykach (ja mam 16 kamer na jednej skrętce
@gientkaszyja Tylko rejestrator kup aby jego oprogramowanie wspierało 16 kamer jak jest tylko jedno gniazdo w nim montowane..., no chyba, że kupisz rejestrator z 16 gniazdami PoE? - Jest taniej.
- 0
Szukam kamery (tubowej lub obracanej) do monitoringu parkingu. Parking oświetlony starymi latarniami lub nieoświetlony - zależy czy miasto oszczędza na prądzie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z wymagań:
- Prawdziwe 1080p
- Możliwość zapisu w chmurze np. dysk google
- Podgląd z telefonu przez Wi-Fi
- Obsługa kart
Z wymagań:
- Prawdziwe 1080p
- Możliwość zapisu w chmurze np. dysk google
- Podgląd z telefonu przez Wi-Fi
- Obsługa kart
konto usunięte via Android
- 2
@Gandezz sprawdź zwykle CCTV z firmy Dahua. Montowałem ludziom takie na monitoring dookoła chaty, dają radę.
To model 4mpx i obiektywem 2.8, ale w tej samej obudowie dostaniesz większe obiektywy (jak potrzebujesz zbliżenia) i inne rozdzielczości.
Np taka:
DAHUA IPC-HDW2431T-AS-0280B-S
2
To model 4mpx i obiektywem 2.8, ale w tej samej obudowie dostaniesz większe obiektywy (jak potrzebujesz zbliżenia) i inne rozdzielczości.
Np taka:
DAHUA IPC-HDW2431T-AS-0280B-S
2
@Gandezz: nie polecę konkretnych modeli, ale z rzeczy ogólnych sprawdzaj czy dana kamera nie jest ubezwłasnowolniona przez chmurę producenta (tak jak to robią chińczyki chociażby) i czy masz dostęp do strumienia po rstp
Polećcie jakąś kamerę zewnętrzną z zapisem. Najlepiej w chmurze. Mam do tego miejsca dociągnięty kabel 6 żyłowy. Więc chyba pozostaje kamera WiFi. #dom #elektronika #monitoring
Kupiłem modem LTE Alcatel link zone cat 12, ale okazuje się, że nie ma on wejścia LAN/Ethernet (nie podumałem...). Z drugiej strony mam rejestrator do kamer BCS i wygląda na to, że jedyna opcja, żeby mieć dostęp zdalny do nagrań to właśnie podpięcie LAN. Czy jest jakaś opcja, nie wiem przejściowka USB-LAN, jakiś switch czy coś, żeby to spiąć i żeby mieć dostęp on-line do kamer?
#lte #internet
#lte #internet
@mozdzi chlopie tagi
- 0
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RobaxX: ale co zobaczysz, że passat przed stodołą nadal stoi? ;-)
@RobaxX: Przeciez cos takiego sie juz dzieje a chmure ma pewnie kazdy chinski producent.
Poprzegladaj sobie kamery z roznych krajow.
http://www.insecam.org
Poprzegladaj sobie kamery z roznych krajow.
http://www.insecam.org
Szukam jakieś fajnej kamery bezprzewodowej - żadnych kabli ani zasilaczy, w miejscu w którym jest potrzebna nie ma żadnego źródła zasilania oprócz kostki do podłączenia żyrandola. Kamerka wewnętrzna, dobrze by było jak by miała podgląd na telefonie i komunikację 2stronnną - głośnik i mikrofon. Fajnie by było gdyby była obrotowa bo korytarz w którym będzie umieszczona jest w takie L.
#monitoring #kamera #kameraip
#monitoring #kamera #kameraip
Zna się tutaj ktoś na systemach monitoringu? Mam kilka pytań.
1. Lepiej kupić osobno switch i rejestrator czy dwa w jednym?
2. Dlaczego rejestrator na taką samą ilość kamer tej samej marki (np dachua) potrafi kosztować 400 i 800zł?
3. Chętnie dowiem się o polecanych systemach.
#monitoring #budowadomu #elektronika
1. Lepiej kupić osobno switch i rejestrator czy dwa w jednym?
2. Dlaczego rejestrator na taką samą ilość kamer tej samej marki (np dachua) potrafi kosztować 400 i 800zł?
3. Chętnie dowiem się o polecanych systemach.
#monitoring #budowadomu #elektronika
- 1
@hipokampO_o:
1) Taniej razem, zdecydowanie lepiej osobno
2) Możliwość zainstalowania 1/2/4 dysków, różne maksymalne obsługiwane rozdzielczości
3) Analogowe i sieciowe (IP). Reszta to kwestia parametrów
1) Taniej razem, zdecydowanie lepiej osobno
2) Możliwość zainstalowania 1/2/4 dysków, różne maksymalne obsługiwane rozdzielczości
3) Analogowe i sieciowe (IP). Reszta to kwestia parametrów
- 1
@hipokampO_o:
1) Tak. Raczej tak
2) Przy monitoringu IP tak. Z tego względu najlepiej żeby cały sprzęt był od jednej marki; inaczej może się zdarzyć że kamera wykryje zdarzenie, ale rejestrator nie będzie miał szansy się o tym dowiedzieć i w jakikolwiek sposób zareagować
1) Tak. Raczej tak
2) Przy monitoringu IP tak. Z tego względu najlepiej żeby cały sprzęt był od jednej marki; inaczej może się zdarzyć że kamera wykryje zdarzenie, ale rejestrator nie będzie miał szansy się o tym dowiedzieć i w jakikolwiek sposób zareagować
Jaką kamerę zewnętrzną polecacie, aby przymocować do domu i widzieć ulicę i sąsiada w przyzwoitej rozdzielczości z naprzeciwka, bo z-----y i agresywny jest i jak najlepiej trzymać nagrania, pewnie jest taka opcja że np po kilku dniach film sam się kasuje
#monitoring #kamera
#monitoring #kamera
@Drewmalino: nie możesz sobie nagrywać posesji sąsiada
- 1
w sumie to już sam obczaiłem że taka powinna być gites
https://www.youtube.com/watch?v=caqKtdmgnMg
https://www.youtube.com/watch?v=caqKtdmgnMg
Cześć, poniżej w tagu #lowcychin prezentuję ciekawe kupony i promocje do sklepu #banggood które pojawiły się na stronie LowcyChin
Linki do przedmiotów na stronie LowcyChin/Grupie na Facebooku/Fanpagu na Facebooku/Telegramie (Linki znajdziesz tutaj) Lub napisz PW
Jeżeli podoba ci się dzisiejsze zestawienie kuponów i promocji zostaw
Linki do przedmiotów na stronie LowcyChin/Grupie na Facebooku/Fanpagu na Facebooku/Telegramie (Linki znajdziesz tutaj) Lub napisz PW
Jeżeli podoba ci się dzisiejsze zestawienie kuponów i promocji zostaw
źródło: comment_1646939079xEZw4apRCGAgu7RAhLaPUp.jpg
Pobierz- 0
Linki do przedmiotów na stronie LowcyChin/Grupie na Facebooku/Fanpagu na Facebooku/Telegramie (Linki znajdziesz tutaj) Lub napisz PW
- 0
Wybierz metodę wysyłki Priority Line / Priority Mail / Banggood Express lub European Railway Direct Mail która zwalnia z VAT i cła.
Więcej informacji o przesyłkach bez VAT
https://www.lowcychin.pl/jaka-przesylke-wybrac-przy-zamawianiu-z-chin-aby-nie-zaplacic-vat/
Więcej informacji o przesyłkach bez VAT
https://www.lowcychin.pl/jaka-przesylke-wybrac-przy-zamawianiu-z-chin-aby-nie-zaplacic-vat/
#smartdom #monitoring #pytanie #dom #kamery
Nie znam się a chcialbym w domku jednorodzinnym zamontować jakiś niedrogi monitoring. Najlepiej bezprzewodowy choc z drugiej strony moze lepiej kablowy aby ciagle byl pod prądem?
Nie mam chyba duzych wymagań. Dwie kamerki starczą.
Mozecie coś polecić? Znajdę coś takiego za parę stów?
Nie znam się a chcialbym w domku jednorodzinnym zamontować jakiś niedrogi monitoring. Najlepiej bezprzewodowy choc z drugiej strony moze lepiej kablowy aby ciagle byl pod prądem?
Nie mam chyba duzych wymagań. Dwie kamerki starczą.
Mozecie coś polecić? Znajdę coś takiego za parę stów?
- 1
@worldmaster: Alternatywnie jest też takie coś jak IMILAB EC4, które działa na baterii (do 100 dni podobno), a jak nie chcesz ciągnąć kabli i w ogóle zapomnieć to ma też panel słoneczny do dokupienia.
- 2
@worldmaster: xiaomi mi home security camera 360° 1080p

























#monitoring #elektronika #elektryka