Wpis z mikrobloga

Mirasy, czemu to nie działa?
#monitoring #informatyka #zrobtosam

Mam wpięty zasilacz do sieci w domu i razem z kablem ze switcha wpierw wszystko w adapter PoE, wszystko idzie skrętką na zewnątrz i z drugiej strony ponownie adapter i podpięte do kamery. Skrętka sprawdzona testerem i wszystkie 8 przewodów są prawidłowo zarobione. Jak podłączę zasilacz na krótko pod kamerę to działa cacy ale po skrętce nie.
Shav_Arth - Mirasy, czemu to nie działa?
#monitoring #informatyka #zrobtosam 

Mam wp...

źródło: comment_1650109970sducbUlTxjtZsjRYAp2pLv.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam się a się wypowiem, wydawało mi się że poe daje się tylko z jednej strony i ethernet zasila bezpośrednio urządzenie. No i długość kabla ma znaczenie
  • Odpowiedz
@Shav_Arth: jeśli adapter jest OK, to musisz zmierzyć spadek napięcia, 30m kabla dla 12V to dużo, jeśli prąd rzeczywiście mógłby być 1A w dłuższym odcinku czasu, to te kable by się mogły zapalić, bo ich przekrój jest śmiesznie mały.

Co do sprawdzenia kabli też mam wątpliwości, ja bym sprawdził oporność par PoE, a nie tylko, czy kontaktują.

P.S.
PoE akceptuje wg standardu max. 350 ma, do 960 ma potrzeba PoE++,
  • Odpowiedz
@Shav_Arth: 11.7 V masz mierząc bez obciążenia, prąd jest wtedy prawie zerowy, a z Prawa Ohma wynika, że spadku napięcia wtedy być nie powinno lub być znikomy, tu natomiast brakuje 0.3V, pomiar powinieneś wykonać po podłączeniu obciążenia, np. w postaci żarówki o mocy 5W (zasilacz ma 12W). Bez obciążenia taki spadek napięcia świadczy o bardzo dużej rezystancji przewodu.

Zamiast kombinować z PoE lepiej przeciągnij grubszy, osobny kabel do zasilacza i
  • Odpowiedz
  • 0
@KarmazynowyAstrofizyk: To zapytam z drugiej strony, kiedy wykorzystywać PoE? Wydawało mi się ze główne przeznaczenie to kamery, czy ta jest nadzwyczaj dziwna, potrzebująca większego prądu przez co może się to popalić czy jak? Z tego co wiem to sporo monitoringów jest tak podłączona wiec trochę się dziwie ze tutaj przy takiej kamerce już jest to niedozwolone.
  • Odpowiedz
Nie znam się a się wypowiem, wydawało mi się że poe daje się tylko z jednej strony i ethernet zasila bezpośrednio urządzenie.


@Mariomati: To NIE JEST normatywne, pełne PoE, a jedynie "chińskie poe" które wsadza napięcie 12V w nieużywane żyły kabla Ethernet. Trzeba z jednej strony "wpuścić" zasilanie w kabel, a z drugiej strony je "wyjąć", by nie zjarać kamery. Nie mam co do tego wątpliwości, bo mam chyba z
  • Odpowiedz
@Shav_Arth: Mam kilka takich PoE (nazywają to injectioon PoE 12V) i to działa z mało prądożernymi kamerami (czyli raczej nie ciężkie PTZ) gdzieś tak do 20m na POPRAWNYM, MIEDZIANYM kablu. Na kablu "aluminum powlekane miedzią" który nie jest normatywnym kablem Ethernet działa jako tako gdzieś do może 12-15m. Natomiast "prawdziwe" PoE jest zasilane z około +48V (i zwykle na switchu/routerze z taką opcją) i ma zdecydowanie dłuższy zasięg w praktyce
  • Odpowiedz
@Shav_Arth: Ja zasilanie zrobiłem nieznacznie inaczej do jednej z kamer (duża, ciężka PTZ z silnym oświetleniem): olałem "gotowe kabelki" które mają rewelacyjną chińską miedź o grubości włosa w środku i kupiłem solidny kabel z miedzianą, grubą plecionką - w normalnym sklepie elektrycznym. Oraz komplet wtyczek na oba końce - te niestety już z Ali, ale w Polsce kupisz zapewne lepsze. Po tej operacji kamera która się wieszała w nocy przy
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: Miałem pod ten sam kabel podpięta inna kamerę i działała bez problemu ale w dzień, w nocy kiedy załączany się diody IR i lampy doświetlające (color night vision) kamera przestawała pracować i dopiero rano kiedy wstało słońce wracała do żywych.
  • Odpowiedz