Wpis z mikrobloga

#monitoring #budujzwykopem

Potrzebuję do monitoringu domowego 5-6 kamer, najlepiej po PoE. Takich kamer żeby w razie W było faktycznie coś widać, ale też bez szaleństw cenowo - taka średnia półka z w miare dobrą jakością. Wszystko podpięte pod internet, żebym mógł sobie oglądać ze smartfona, a później mógł sobie podłączyć do TV. Jak samą instalację i konfigurację jestem w stanie samemu ogarnąć, tak o podzespołach nie mam zielonego pojęcia.
Jest tu jakiś dobry miras który coś doradzi ?
  • 26
@k4rolex: Jeśli ogarniasz zakuwanie skrętki to Dahua, jest bardzo spoko, jeśli jesteś w stanie dogadać z monterem to duży rabat idzie wyrwać lub z Allegro bierz, Switch może być BCS (matka firmy Dahuy), P2P i inne bajery w cenie masz ;)
@k4rolex: Sprzęt Hikvision, kamery z promiennikiem podczerwieni Exir i dobrze widać w dzień i w nocy.
4mpix będzie już wystarczające, 2mpix na krótki dystans. Jak Cię stać to bierz nawet 8mpix ale wg. mnie to szkoda wydawać kasy na 8mpix.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k4rolex: a ja polecam z demontażu kamery, mam axis 3040 bodajze i do domowego monitoringu sie idealnie nadają a kosztowały 80zl/szt. Mam do tego rejestrator hikvision od niemca za 200zl. Minus jedynie ze nie są kompatybilne z rejestratorem i jak chcesz jakies nagrywanie na wykrywanie ruchu to ino na kartę SD, na rejestratorze po rtsp
@k4rolex: Ta Dahua co wrzucił NoName13, to ciekawa opcja też. Tak, jak rejestrator nie ma wejścia na 5 kamer, to musisz dokupić switcha.
Rejestrator koło tysiaka, switch plus kable 500zł co daje 1500zł. No i do tego 5 kamer każda za 300zł. Szału nie będzie ale jakość i tak przewyższy 95% starych monitoringów analogowych w firmach.
@k4rolex: cenowo bajka, ale bierz pod uwagę, że trzeba będzie zmienić dysk bo 1TB na długo nie będzie, monitoring chcesz robić na elewacji czy na zewnątrz? Bo jeśli kabel będzie narażony na światło słoneczne, to trzeba brać już stertkę żelowaną. Ogólnie mi jakoś Hikvision nie leży, bo musiałem chwile pogłówkować jak odpalać na tel bez publika tylko przez chmurę, a dahua jest of box, działa na ten sam dzień :D
@fuck_yeah: muszę ją na spokojnie przetrawić, bo jeszcze na jednej z grup facebooka znalazłem gościa który poleca
IPC-HFW2231S-S-0280B-S2 kamera 2mpx, ale podobno z zajebistą detekcją ruchu itp.