@pamperap: cena kształtuje możliwości, okrojoną można kupić za 30-40$ lepsze kosztują drożej. Wszystko zależy od tego do czego ci będzie potrzebna.
  • Odpowiedz
Mam kamerę #dahua IPC-C46 i jestem z niej zadowolony, niestety nie jest już dostępna na rynku.
Szukam podobnego zamiennika który:
Jest niewielki, tuby odpadają, kopułkowych też wolałbym uniknąć, kamera nie powinna rzucać się w oczy (to na użytek domowy, nie musi być „szpiegowska” chociaż może być),
-Wi-fi
-mikrofon
-onivif (kamera będzie przekazywała obraz do NAS, Synology)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Chciałbym ustawić na działce w 2 miejscach kamery do monitoringu wifi, które nagrywają na kartę. Mam do tych miejsc pociągnięte kable zasilające na klasyczną wtyczkę, z tego co widzę takie kamery mają zasilacz więc moje pytanie brzmi - czy takie zasilacze mogą być podłączone na zewnątrz, mórz w zimie im nie zaszkodzi? Są jakieś sprawdzone sposoby jak zabezpieczyć takie połączenie wtyczka, zasilacz przed deszczem?

#monitoring #elektronika
Pchelek - Hej. Chciałbym ustawić na działce w 2 miejscach kamery do monitoringu wifi,...

źródło: comment_1653464546J5E7gdYzBMQCwwlHfDuE04.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pchelek: ja bym raczej walnął wodoszczelną skrzynkę i tam połączył kabel i zasilacz też wrzucił. Można by się pokusić o zasilacz na szynie din, ale generalnie chodzi o to żeby nie zamokł i nie zamokło miejsce łączenia. Jak kamery mają POE to najlepiej puścić zasilanie po ethernecie.
  • Odpowiedz
@chilon: myślę, że OP nie bez powodu pisał o monitoringu wifi :)

@Pchelek: te zasilacze absolutnie nie są hermetyczne, musiałbyś je zapakować w szczelną puszkę. Albo dać do niej zasilacz "dopuszkowy", mniej miejsca zajmie, niż taki wtykany wraz z gniazdkiem.
  • Odpowiedz
Mirki z #ubiquiti - jaki sens jest budowanie systemu na #unifi protect?

Może niewłaściwie zadaję pytanie: chce postawić 5 kamer w domu i jak porównuje to Protect jest w cholerę droższe od innych systemów na PoE.

Czy jest w czymś lepszy? Pytanie nie złośliwe, bo byłem zdecydowany dopóki nie porównałem z jakimiś innymi kamerami. Trochę boli jak mam tyle dopłacić.

#monitoring
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś używał takich kamer na baterie jak przykładowo te od Kami/Yi/Xiaomi? Faktycznie pół roku na bateriach jest osiągalne? Nie przewidywałem kamer na domu, ale jednak chciałbym mieć możliwość zerknięcia na podjazd, a nie chce mi się ciągać kabli ;) przykładowo pytam o takie coś https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-na-baterie-wifi-ip-pir-12172299627 #kiciochpyta #kamery #monitoring
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jaki konkretnie kabel skrętki kłaść dla kamer poe w domu?
Wykładam teraz styropianem dom, więc znalazła się okazja na ukrycie kabli pod styropianem.
Z moich obliczeń na 8 kamer wynika, że będę potrzebował około 200m skrętki.
Jaka kategoria wyjdzie najlepiej cena/jakość? Jakieś polecane firmy? Jakieś konkretne specyfikacje (kabel na zewnątrz czy coś)? Linki mile widziane XD

#siecikomputerowe #pytanie #technologia #monitoring
wladyslaw_stepien - Mireczki jaki konkretnie kabel skrętki kłaść dla kamer poe w domu...

źródło: comment_1652699422Y70KKw4C5gr8GZEC60Uf7S.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witajcie Mireczki,
Poszukuje kamery na działkę, najlepiej taką, żeby zapisywała co się dzieję. Ostatnio w okolicy dochodzi do włamań na budowy. Na szczęście dopiero zaczynam, ale wolałabym się zabezpieczyć.
Musi być dobrej jakości, fajnie jakby była na Wi-Fi, abym mogła zdalnie patrzeć co się dzieje. Macie jakieś sprawdzone do polecenia?
#kamery #monitoring
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@habuubamaa masz w miejscu montażu zasilanie? Bo jeżeli nie i i tak musisz dociągnąć to lepiej z internetem ja normalnie po kablu podłączyć - będzie stabilniej
  • Odpowiedz
#monitoring #cctv
Cześć!
Potrzebuję jakiejś kamerki którą mógłbym zawiesić gdzieś w kącie, tak żeby mieć podgląd na to co się dzieje jak jestem poza mieszkaniem.

Wymagania:
-szerokie pole widzenia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym ustawić w oknie firmy kamerkę wifi, żeby móc zerknąć (bez rejestracji i zapisywania obrazu) na teren przed budynkiem - obszar przed drzwiami i parking. Budynek wolnostojący, prywatna posesja. Jakie są teraz regulacje w zakresie #prawo i RODO? Trzeba jakąś tabliczkę umieścić? Informację o przetwarzaniu danych osobowych?

#rodo #monitoring #pracbaza #pytanie #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mircy,

Niestety okoliczne robactwo nie wytrzymało i już zaczęły się dziać szkoda na mojej działce i zastanawiam się nad kupnem kamery do monitoringu. Działka jest ogrodzona ale nie ma jeszcze prądu więc jedyną opcją jest umieszczenie jednej ścianie domu sąsiada.

Myślałem o czymś większym, z zoomem optycznym i takie rzuciły mi się w oko:
https://orllo.pl/kamera-poe-do-monitoringu-zoom-36.html
kobiaszu - Cześć Mircy,

Niestety okoliczne robactwo nie wytrzymało i już zaczęły s...

źródło: comment_1652120590OIcCIv96vXgIOzEs8t8kID.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ciekawości, dlaczego tylko te firmy?


@kobiaszu: Bo instaluje tego kilka palet miesięcznie i nie lubię mieszać systemów, inne softy itd. A aby uruchomić te wszystkie wynalazki w stylu orllo to tylko aplikacja na smartfony dla debili z kodami qr, a nie że wyciągasz z pudełka ustawiasz IP i działa. Ciężko mi coś doradzić bez znania miejsca i co chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeżeli ktoś chce kupić wideodomofon to zapraszam do mnie.
Na markę Vidos - dam najlepszy rabat i pomogę w dobrze.
W ofercie również Hikvision.

Jeżeli ktoś chce mogę również wycenić monitoring. Pojedyncze kamery i zestawy. Ewentualnie postarać się przebić ofertę konkurencji:]
Z tanich i dobrych marek to Kenik, Gise.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring #cctv #pytaniedoeksperta #siecikomputerowe

Mireczki, mam sobie w swojej sieci serwer na windozie 10, którego używam głownie do plexa, torrenta itp, ale chciałbym dorzucić sobie ze dwie kamerki poe do monitoringu posesji i tak się zastanawiam, czy zamiast kupować dedykowanego rejestratora mógłbym wykorzystać ten serwerek? Możecie polecić jakieś konkretne oprogramowanie? Jak to jest z użyciem zasobów serwera (dysk dałbym zewnętrzny po USB-C). Warto się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mirasy. Podlaczam kamery cctv. Jedna z dwóch pokazuje obraz obrocony o 90stopni. Gdzie szukac ustawień. Przy kamerze cos czy w ustawieniach tej nagrywarki?
#monitoring
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanProgramista: Zgadzam się, ale 3 noce to jednak długo. Nie myślałeś, żeby ktoś przyszedł napełnić niskie i wyczyścić kuwetę? Są usługi petsiterow. Ja na 2 dni dokładam 2 kuwetę, bo koty nie lubią robić do brudnej. Co on je? Tylko sucha? Kot powinien jeść więcej mokrej niż suchej. Sucha to tylko dodatek. Sama sucha będzie zabójcza dla kotka.
  • Odpowiedz