szukam systemu monitoringu do domu i otoczenia. Co bym chciał mieć:
- kamery nie rzucające się w oczy, na pewno nie wiszące pudełka jak w marketach
- lokalny moduł zapisujący, ale zapisywanie do chmury też przeboleję
- wykrywanie ruchu: ma powiadomić mnie na smartfona oraz nagrać kilka minut na moduł / chmurę do późniejszego wglądu
- możliwość podglądu kamer ze smartfona (najlepiej wszystkich naraz)
- nie wiem czy to możliwe, ale jakiś uniwersalny system do którego
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mati-30: nie, ale:
- domokrążcy się zdarzają
- czasem się zastanawiam czy garaż zamknąłem
- czasem mi jakieś zwierzę podkopy robi
- itp. bo nigdy nic nie wiadomo
  • Odpowiedz
Hej mireczki , potrzebuję jakiejś kamerki do domu, a w zasadzie 2 (wewnętrzna + zewnętrzna) , ZEWNĘTRZNA : z jakimś czujnikiem ruchu , żeby wysyłała mi zdjęcie jak ktoś podjedzie na podjazd a WEWNĘTRZNA, żebym mógł sam zdalnie wysłać wysłać zlecenie fotki , żeby sprawdzić czy pies się za bardzo nie nudzi :d ktoś coś?
#kamery #monitoring #zdalnie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki szukam jakiejś firmy co mi ogarnie monitoring domu/zestaw który mogę sam zamontować. Czegoś w okolicach Krakowa najlepiej - jeśli ma być firma. Potrzebuję ok 4 kamer i cały sprzęt do tego. Możecie mi kogoś/coś sensownego polecić?

#cctv #kamery #monitoring #krakow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #technologia #cctv #monitoring

Chce koło domu postawić 3 kamery IP. Na razie nagrywam to na Synology DS416+, aczkolwiek chce je wykorzystać do czegoś innego. Polecicie coś unixowego, jako rejestrator, żeby stało sobie na PC?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mireczki. Powoli dojrzewam do kupna wideorejestratora do auta. Na allegro jest tego pełno i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, to może o polecicie coś w rozsądnej cenie?
Żeby nie było za łatwo to czasem chciałbym z niego korzystać jako monitoringu w mieszkaniu. Jest to wgl możliwe?
#motoryzacja #wideorejestratory #monitoring #bezpieczenstwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podłączyłem kamerkę zewnętrzną nad wejściem do domu. Teraz mam pytanie, jak "zaizolować" wtyki tuż przy niej tj. sygnałowy oraz zasilanie? Kable będą narażone na czynniki zewnetrzne. Nie chcę, żeby w zimę zamarzły a w lecie zaparowały po deszczu. Koszulka temokurczliwa, tasma izolacyjna czy jak? Może jakaś puszka?
#elektryka #kable #monitoring #kamery #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad kupnem kamery Hikvision DS-2CD2120F-I i mam pytania:
1) Czytałem, że zdarzają się problemy, gdy szkło kopuły jest mininalnie zabrudzone lub porysowanie, to światło z IR LED odbija się i wpada do kamery podowując, że w nocy prawie nic nie widać.
Ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?
Podobno modele EXIR nie mają tego problemu, ale cena DS-2CD2322WD-I jest sporo wyższa (pewnie też przez to, że ma WDR).
2) Czy tą białą obudowę
szynka_reksia - Zastanawiam się nad kupnem kamery Hikvision DS-2CD2120F-I i mam pytan...

źródło: comment_O8k2A30jYza29XuMo0l0joNK8GsEDf40.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szynka_reksia: Może być widać te zabrudzenia, zarysowania. Generalnie wskazane żeby czyścić szkło kamery ale i tak bym zakładał u siebie kamery z exir'em - niebo a ziemia w doświetlaniu. Ale to w zależności od sceny, czasem może Ci się udać tak że lepiej będzie z normalnym ir. WDR to też kwestia wiedzy gdzie potrzebny i gdzie go wykrzystać, tutaj wnioskuje że na zewnatrz ta kamera będzie więc raczej na 90%
  • Odpowiedz
@kkmaster: W przypadku "foscamów" i klonów trzeba brać pod uwagę że jak dasz kamerze dostęp do internetu to ona se zestawia tunel z chińczykami (do działania "chmury") i pewnie ktoś tam ogląda. Monitoringu nie robi się na wifi, raz że wciągnie ci całe pasmo, to wystarczy że sąsiad się właduje że swoim radiem i masz kamery z lagami. Najtańsza opcja to 2 kamery hikvision połączone przewodem do routera na którym
  • Odpowiedz
@remindr: hikvision ma dobre kamery w swojej ofercie, dedykowane aplikacje pod telefon & na komputer, obsługę przez WWW bez potrzeby instalowania idiotycznych wtyczek, niezły tryb nocny, opcję nagrywania, detekcji ruchu, detekcji wtargnięcia (z np. opcją piszczenia/wysłania maila z datą zdarzenia i snapshotem lub wrzucenie tego na ftp), obsługuje serwery plików. mnie niektóre modele powalają jakością obrazu, nawet nocnego, jak się odezwiesz to mogę Ci trochę próbek podrzucić. kamery tego producenta
  • Odpowiedz