jeśli ktoś jeszcze nie czytał, a interesuje się branżą, gorąco polecam The Mobile Playbook od Google'a.

na co warto zwrócić uwagę:

- showrooming - to już jest zjawisko coraz szerzej widoczne w Polsce (choć te sposoby radzenia sobie z nim zaproponowane przez autora są nieco naiwne);

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wrzucam jeszcze raz, bo będę walczył o taką zmianę myślenia u wszystkich, którzy tylko tego zechcą, dopóki starczy mi sił. Miraski, właśnie dostałem zielone światło na mój najbardziej szalony pomysł od miesięcy - wziąć po kilkaset tysięcy od 4 dużych koncernów na produkt, który jeszcze nie powstał.

nikt mi nie wmówi, że są jakiekolwiek granice poza tymi w głowach.

nie bójcie się być odważnymi w życiu. :)

#michalkosecki
m.....i - wrzucam jeszcze raz, bo będę walczył o taką zmianę myślenia u wszystkich, k...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawet pomysłu na ten produkt nie mam


@Yachu: już samo to jest ograniczeniem. :) znajdź jakiś problem i spróbuj go rozwiązać.

ja na ten produkt mam pomysł tylko ogólny, bo nie znam się zupełnie na tych branżach, które reprezentują te koncerny - więc zrzucam doprecyzowanie produktu na nich.
  • Odpowiedz
Miraski z #fotografia

to zlecenie (a właściwie to dwa) jest nadal do wzięcia: http://www.wykop.pl/wpis/10157674/szukam-dobrego-fotografa-slubnego-kamerzysty-ktory/

Oprócz tego szukam fotografa z #warszawa robiącego dobre klasyczne portrety (jestem otwarty na propozycje choć m.in. podoba mi się plan amerykański), raczej w odcieniach szarości/czarno-białe.

Potrzebuję
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szukam dobrego fotografa ślubnego + kamerzysty, który wykona klip 3-4 minutowy - tylko przygotowania, błogosławieństwo rodziców, ceremonia i życzenia po niej (ew. fotograf dodatkowa sesja plenerowa) - wesela i poprawin brak.

termin: 6.06.2015, prawdopodobnie godz. 13.00, okolice #siedlce (promień 30 km - więcej nie podam, bo potem będę miał najazd stalkerów)

wysłałem już zapytanie do dwóch fotografów, ale być może również znacie kogoś dobrego - linki do galerii filmów/zdjęć mile widziane.

w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pochodzę z kraju, który wielokrotnie był rujnowany i unicestwiany, więc jest to dziedzictwo po moich przodkach. Żyję ze świadomością bezwzględnej tymczasowości wszystkiego.


mówi Agnieszka Brzeżańska w jednym z wywiadów. To taka myśl na dziś, którą - obok tak potrzebnej zdrowej dumy narodowej i patriotyzmu, warto mieć zawsze z tyłu głowy.

Jeszcze Polska nie zginęła!

#michalkosecki #oswiadczenie #polska #patriotyzm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firmy technologiczne dążą do degradacji cen pamięci w chmurze–to dobrze?


@michalkosecki: Najlepiej. Office 365 + OneDrive aktualnie chyba najlepsza opcja na rynku (nielimitowany OneDrive). Mi jednak brakuje jednej opcji - hasłowanie folderów/plików. Każdy kto dostanie mój telefon ma dostęp do mojego dysku, a są tam pliki do których chcę mieć dostęp, ale korzystam z nich baaardzo rzadko.

Mam nadzieję, że jak każdy będzie oferował nielimitowaną przestrzeń (jak operatorzy nielimitowane minuty)
  • Odpowiedz
jedyny sensowny smartwatch i opaska aktualnie (wspominałem o nim ok. 2 miesiące temu).

390 euro, pierwsza porcja sprzedała się na pniu w ciągu godziny.

bezobsługowy, klasyczny, wodoodporny, 8 miesięcy na baterii - czego chcieć więcej

#michalkosecki
m.....i - jedyny sensowny smartwatch i opaska aktualnie (wspominałem o nim ok. 2 mies...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: No kiedyś może coś zrobię w tym kierunku, teraz jakoś nawet nie mam większej potrzeby i motywacji. Lepszym wyjściem może byłoby kupno innej w lepszym stanie, bo odratowanie takiej też by sporo kosztowało.
  • Odpowiedz
takie cuda wizualne są możliwe na launchpadzie?

zawsze byłem noga jeśli chodzi o instrumenty klawiszowe (nie potrafiłem skoordynować palców na klawiaturze pianina/fortepianu/keyboardu/akordeonu), ale z czymś takim to może bym się pobawił...

ktoś ma i może podzielić się wrażeniami i/lub własną twórczością?

#michalkosecki #muzykaelektroniczna #launchpad #tworzeniemuzyki
m.....i - takie cuda wizualne są możliwe na launchpadzie?

zawsze byłem noga jeśli ch...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z cyklu "Kosa poznaje świat": koreański k-pop / hip-hop / R&B

utwór jak i teledysk wyprodukowany miodzio - pewnie nawet w tamtej kulturze to się dobrze sprzedaje, ale w moich oczach nie ma to wiarygodności żadnej :D

#michalkosecki
m.....i - z cyklu "Kosa poznaje świat": koreański k-pop / hip-hop / R&B



utwór jak ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Ja niestety miałem okazję poznać k-pop i stwierdzam, że chyba nie ma mniej autentycznej muzyki. Sami członkowie zespołów rzadko kiedy piszą swoje własne utwory (zresztą, w zachodnim popie jest podobnie) i generalnie wszystko obraca się wokół kasy i zaspokojenia swoich napalonych 12-letnich fanek.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: @LubieLiscie: Captain Tfor to the rescue.

To znaczy tutaj na początek trzeba dzielić k-pop na męski i żeński [zespoły/solo artyści]. Ci pierwsi są jednak bardziej autentyczni, ponieważ kreują dany lifestyle - produkty, ubrania, sklepy, restauracje, wszystko. To oni mają realniejszy wpływ marketingowy od koleżanek po fachu.

Dlaczego? Target, target, target. Boysbandy trafiają do fanek w wieku 12-20 najogólniej rzecz ujmując. To one są gotowe kupić każdy produkt związany
  • Odpowiedz
mam szalony pomysł i jestem ciekaw, czy znajdę chętnego/odważnego.

szukam dewelopera z własnym pomysłem na jakąś bardzo małą aplikację,

która w poniedziałek miałaby być gotowa.

oferuję
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

koniec tygodnia, więc mogę Wam już krótko podsumować moją małą batalię "o lepszy byt" dla designerów i całego ekosystemu MS, którą rozpocząłem w poniedziałek, a która - jeśli się uda - zakończy się za około 2 lata. to trochę podsumowanie zarzutów, ale też pewne spostrzeżenia (napisane ogólnie, bo to żadna tajemnica - szczegółowo napisać większości punktów nie mogę :)).

- brak otwartej polityki i wsparcia względem designerów; tak naprawdę brak jakiejkolwiek polityki poza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach