Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Chwilowo dopadło mnie choróbsko, więc deleguję robotę, mirkuję i nadrabiam maile. Mam też trochę więcej czasu, by coś poczytać i obejrzeć. Przy tej okazji naszła mnie refleksja, że najbardziej męczące jest w tym wszystkim utrzymanie otwartych oczu. Ebooków w Braille'u raczej nie uświadczę, a co z filmami? Eksperymentuje się już z jakimiś wyświetlaczami przynajmniej HD Np. w soczewkach kontaktowych? Zewnętrzne urządzenia wyświetlające obraz na siatkówce mnie nie interesują.
#michalkosecki #
#michalkosecki #
@michalkosecki: polecam zrobić wywar z pokrojonego imbiru (szklanka wody, okoo 6 plasterków.), niech się pogotuje tak z 5-7 minut. Potem wyciśnij całą cytrynę i dodaj dwie łyżki miodu.
Sprawdza się też jako baza na drinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawdza się też jako baza na drinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michalkosecki: pewnie się eksperymentuje ale wątpię aby coś było do dostania na chwilę obecną.
Musisz zadbać o światło, nie tylko lampka ale ważne jest też otoczenie aby nie było w mroku.
Sprawdzają się żarówki o temperaturze 5500K odpowiadającej barwą naturalnego światła.
Musisz zadbać o światło, nie tylko lampka ale ważne jest też otoczenie aby nie było w mroku.
Sprawdzają się żarówki o temperaturze 5500K odpowiadającej barwą naturalnego światła.
pitu, pitu, ale wejście w refren db+
podrzućcie dobre, waszym zdaniem, covery (gatunek i utwór obojętne - byleby cover wnosił coś ciekawego/nowego do oryginału)
#michalkosecki
podrzućcie dobre, waszym zdaniem, covery (gatunek i utwór obojętne - byleby cover wnosił coś ciekawego/nowego do oryginału)
#michalkosecki

@michalkosecki @Niedzwiedz87 Richard Cheese genialny! Zapoznaj się z jego całą twórczością koniecznie :D Last Resort to mój faworyt
- 1
@michalkosecki: https://www.youtube.com/watch?v=FTAG7vepT4A - cover Hendrixa
Polecam zainteresować się IIro Rantala New Trio - ciekawy projekt :)
Polecam zainteresować się IIro Rantala New Trio - ciekawy projekt :)
blog Kulturą w Płot chce płacić za pozyskiwanie tekstów
10-20 zł za sztukę, płatne PayPalem, wszystko czyste pod względem podatkowym. oczywiście, że kasa jest niewielka, ale generalnie uwielbiam takie oddolne inicjatywy i wszelkich takich mikrowydawców z automatu wspieram. :)
#michalkosecki
10-20 zł za sztukę, płatne PayPalem, wszystko czyste pod względem podatkowym. oczywiście, że kasa jest niewielka, ale generalnie uwielbiam takie oddolne inicjatywy i wszelkich takich mikrowydawców z automatu wspieram. :)
#michalkosecki
- 1
kiedyś o tym wspominałem, ale możecie też rzucić okiem, jak z modelami płatności eksperymentuje się poza granicami kraju: https://www.kickstarter.com/projects/goodonpaper/the-manual
zarówno MS jak i wchłonięta doń nokija mają zarąbiste mockupy (takie, których komercyjny koszt spokojnie szedłby w 2-3 tysiące za sztukę), ale polityka firmy nie pozwala ich udostępniać (bo nie wiadomo, co tam na te ekrany wrzucą, nie daj boże jakieś śmieszne obrazki i co wtedy) - żeby było śmieszniej, to jest polityka aż z Redmond, a nie tylko lokalna polska.
a potem się dziwią, że projektanci nie są zainteresowani rysowaniem appek czy
a potem się dziwią, że projektanci nie są zainteresowani rysowaniem appek czy
@michalkosecki: W sensie prototypy urządzeń? Nie sadzisz ze wiek przeszklony to za wcześnie na taką naukę? Wszystko oczywiście zależy od tego jak się taka naukę zorganizuje ale wszystkie inne metody oprócz zabawy imo się nie sprawdza.
Celowalbym jak juz w gimnazjum. Miałeś do czynienia z dziećmi kiedyś? Takimi większymi, zorganizowanymi grupkami? Dobrym źródłem jakbyś chcial się czegoś takiego przejść są środowiska harcerskie.
Celuj w zuchy. Są już im znane różne
Celowalbym jak juz w gimnazjum. Miałeś do czynienia z dziećmi kiedyś? Takimi większymi, zorganizowanymi grupkami? Dobrym źródłem jakbyś chcial się czegoś takiego przejść są środowiska harcerskie.
Celuj w zuchy. Są już im znane różne
- 1
@Czarny_Klakier: Ja nie mówię o tym, żeby one od razu robiły appki czy projektowały nowe Lumie. :) po prostu w wieku przedszkolnym i w podstawówce umysł jest najbardziej chłonny sam z siebie. :)
Pracowałem w swoim życiu w dziećmi w wieku 4-12 lat, to najlepszy okres, by je czegoś uczyć bezinwazyjnie - w gimnazjum już zaczynają się opory i naturalnie powstające lenistwo (tj. szacowanie, czego jest sens się uczyć), wiec
Pracowałem w swoim życiu w dziećmi w wieku 4-12 lat, to najlepszy okres, by je czegoś uczyć bezinwazyjnie - w gimnazjum już zaczynają się opory i naturalnie powstające lenistwo (tj. szacowanie, czego jest sens się uczyć), wiec
Chyba jednak poznam Satyę Nadellę szybciej niż początkowo zakładałem :))) 2 lata to mnóstwo zapasu
#michalkosecki
#michalkosecki
- 6
@michalkosecki: Satya sobie siedzi i myśli 'Kurde, poznam Michała Koseckiego - tyle wygrać'.
PS to prawda
PS to prawda
pozdro z ambasady kafelków w Polsce (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#bojowkawindowsphone #michalkosecki #microsoft #pracbaza
#bojowkawindowsphone #michalkosecki #microsoft #pracbaza
źródło: comment_4tq2aH77HPYzETsuCWonPt5MDciTI4Na.jpg
Pobierz@michalkosecki: kiedy nowa płyta?
źródło: comment_fi4GYxmqWkKeIuWnMQJls3i7cJoc8bSK.jpg
Pobierz- 170
@michalkosecki: #heheszki mogłeś jeszcze trochę nosa uchwycić, bo nie najlepiej wyszło:
źródło: comment_B0zJnMSSILCC3FEpUg2YVo2T0fxjps8U.jpg
Pobierzkiedy we wrześniu robiłem tzw. kurs przedmałżeński, puszczono nam m.in. znany mi już "skecz" o różnicach między mózgiem kobiety i mężczyzny, ale też rzucono, że jest tego więcej.
CO SIĘ OKAZAŁO:
Mark Gungor ma całkiem nieźle obcykane, jak działają #rozowepaski i #niebieskiepaski :)
obejrzałem
CO SIĘ OKAZAŁO:
Mark Gungor ma całkiem nieźle obcykane, jak działają #rozowepaski i #niebieskiepaski :)
obejrzałem

- 1
@michalkosecki: ziomek jest bardzo spoko, widziałem wiele jego stand-upów i jest git
19929,00 km - 41,15 km = 19887,85 km
październik. wynik tak żenujący, że za kilka chwil idę nabijać lepszy w listopadzie. :D
#ksiezycowyspacer #michalkosecki
październik. wynik tak żenujący, że za kilka chwil idę nabijać lepszy w listopadzie. :D
#ksiezycowyspacer #michalkosecki
@michalkosecki: Kustykaj, kustykaj. Niech wraca do zdrowia noga. Moja na szczęście ma się dobrze i nie muszę :P
Jestem zdania ze takie regularne bieganie po kilka kilometrów na dłuższą metę bardziej szkodzi niż pomaga.
Jestem zdania ze takie regularne bieganie po kilka kilometrów na dłuższą metę bardziej szkodzi niż pomaga.
- 2
@Czarny_Klakier: ja biegać nie mogę, więc nie biegam. :) ale chodzić uwielbiam, rewelacyjnie można sobie uporządkować myśli, odstresować się.
[rok 2013 - czerwiec lub lipiec, nie pamiętam już dokładnie]
dosłownie 10 minut przed wyjściem na negocjacje z jednym z dużych telekomów (teraz już mogę napisać, że to była Netia). telefon.
-
dosłownie 10 minut przed wyjściem na negocjacje z jednym z dużych telekomów (teraz już mogę napisać, że to była Netia). telefon.
- hej, Michał, jak tam, gotowy?
-
- 7
@Czarny_Klakier: na początek oglądać to tyle razy aż dotrze do łba ;] u mnie zaskoczyło dopiero za trzecim razem. :) a potem stosować w życiu.
![m.....i - @Czarny_Klakier: na początek oglądać to tyle razy aż dotrze do łba ;] u mni...](https://wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4EiGMDkRbUzIkKnaZn3wu0xxGF2nv4WN,w400.jpg)
@michalkosecki: swietny ten filmik :)
jeden z powodów, dla którego uwielbiam (zdrowo pojmowaną) branże startupową.
moje ulubione biuro w Polsce - Crazy Room w inkubatorze Starter w #gdansk
#michalkosecki
moje ulubione biuro w Polsce - Crazy Room w inkubatorze Starter w #gdansk
#michalkosecki
źródło: comment_ouwpJ6l5GDjWCibUbB5nUZGAgXeSM5Ho.jpg
Pobierz@michalkosecki: trochę na siłę.
- 0
@Szatan: btw. tam normalnie tych biurek nie ma :)
http://designattack.pl/crazy-room-w-gdanskim-biurowcu/
http://designattack.pl/crazy-room-w-gdanskim-biurowcu/
teraz dopiero miałem czas rozpakować zaległą pocztę i zauważyłem, że przyszła moja maska na nocne jesienne i zimowe spacery. aż żałuję, że dziś nie straszyłem w niej dzieciaków na halloween. :D
podkład muzyczny: https://www.youtube.com/watch?v=3C3poU_0sK4
#michalkosecki
podkład muzyczny: https://www.youtube.com/watch?v=3C3poU_0sK4
#michalkosecki
źródło: comment_gZKxc6TbpSo4YQ1JOCc6gzSa8hPOnO4d.jpg
Pobierz
konto usunięte via iOS
- 3
@michalkosecki: Bojówka Windows Phone w tańcu się nie p------i.
@michalkosecki: W dzień rozchwytywany grafik i analityk oraz pobożny katolik. Ale w nocy... drżyjcie androidziarze, złowieszczy stukot laski niosący się przez mrok zwiastuje wasz nędzny koniec. Zbliża się ON i jego kosa...
- 1
@michalkosecki: ach Łazowski... i Hell Hotel :)
- 1
@tuhna: Hell Hotel, Bug City... :)
szukam jakiejś fajnej gry o niskich wymaganiach, w którą mogę zagrać w wolnej chwili przez 10-15 minut - za wzór niech posłuży #hearthstone
rzadziej gram w banished, ale to zajmuje mi za dużo czasu, a oprócz tego szachy pocztowe (to jest w zasadzie idealne, bo jestem w stanie rozegrać ruchy w kilkunastu partiach w kilka minut i wracać do pracy, a odpręża niesamowicie)
gatunek względnie obojętny, ale chcę uniknąć wszelkich
rzadziej gram w banished, ale to zajmuje mi za dużo czasu, a oprócz tego szachy pocztowe (to jest w zasadzie idealne, bo jestem w stanie rozegrać ruchy w kilkunastu partiach w kilka minut i wracać do pracy, a odpręża niesamowicie)
gatunek względnie obojętny, ale chcę uniknąć wszelkich
@michalkosecki: może FTL ? Papers Please ?
- 1
- 1
@morq: o ostatnie redesigny OneDrive i MS Health
- 1
fajne, wpadające w ucho kawałki z Dalekiego Wschodu?
(nie muszą być ambitną ani wartościową muzyką :))
#muzyka #japonia #koreapoludniowa #pop #michalkosecki
(nie muszą być ambitną ani wartościową muzyką :))
#muzyka #japonia #koreapoludniowa #pop #michalkosecki

poproszę o linki, nazwy lub zrzuty ekranu aplikacji Microsoftu na Windows Phone lub części tego systemu, które irytują Was swoim wyglądem i/lub zachowaniem.
dobre przykłady to:
1. ostatni redesign OneDrive;
2.
dobre przykłady to:
1. ostatni redesign OneDrive;
2.
@gehog: Zrób aktualizacje to się przekonasz.
- 5
2. konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania do łączenia się z telefonami z Windows Phone. żeby przesłać parę plików z Lumii 820 musiałem ściągać i instalować zune. użyłem tego raz.
@woyteczek: Dalej raczej nie ma sensu czytać Twoich wypocin. Zune było potrzebne tylko do telefonów opartych na Windows Phone 7.X. Telefony z WP8.X automatycznie łączą się w trybie MTP i nie potrzeba żadnych sterowników (na W7 i W8, na XP coś tam
- 367
jak pół żartem, pół serio zaznaczyć, że serwis nie olewa kwestii poufności danych.
bardzo lubię ten mechanizm, zwłaszcza w serwisach dla dzieci (Lego kiedyś tak miało, choć bez animacji) - wtedy ma największy sens edukacyjny.
#ux #userexperience #michalkosecki
bardzo lubię ten mechanizm, zwłaszcza w serwisach dla dzieci (Lego kiedyś tak miało, choć bez animacji) - wtedy ma największy sens edukacyjny.
#ux #userexperience #michalkosecki
źródło: comment_tZgOQ8VCWpGc3X8lhw99EXAgHWLsfCcV.gif
Pobierz- 16
@michalkosecki: jakby ktoś chciał sam poklikać http://dash.readme.io/login
@michalkosecki: nie polecam się rejestrować! Sowa patrzy na twoje hasło
źródło: comment_eio7VeTiwD2MW7bTN0cRBXn1lMLlFSaX.jpg
Pobierz- 247
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 22
@michalkosecki: typowy problem wszystkich stron, które stają się popularne
na początku, gdy każdy zna każdego mamy wysoki poziom materiałów
wraz ze wzrostem liczby użytkowników poziom spada
przerabiałem to w wielu serwisach
na początku, gdy każdy zna każdego mamy wysoki poziom materiałów
wraz ze wzrostem liczby użytkowników poziom spada
przerabiałem to w wielu serwisach
- 16
@michalkosecki: ten tekst "Coraz więcej wartościowych osób... odchodzi z tego portalu" czytam odkąd jestem na wykopie. Prawda jest taka, że 99% i tak kopiowała te super wartościowe znaleziska z ~5 stron, które przeglądała poza wykopem. A na ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy tez potrafią skopiować coś z tych samych lub innych 5 stron, które oglądają poza wykopem.
















MS dostał ode mnie niedawno listę prawie 50 takich rzeczy, jako jeden z motywatorów zmian, które powinny się zacząć mniej więcej w połowie przyszłego roku. :)
#msboners #
źródło: comment_Z5tRc4PIf06wHFsBCE7T2L5b3NMZGIOO.jpg
PobierzDokładnie pod prysznicem ( ͡° ͜ʖ ͡°) (lol)
jak to jest, że taki Michał wpada do MS i mówi, to i to i to macie delikatnie mówiąc nieogarnięte. Jakbyście ogarnęli to i to, tak i tak byłoby dużo lepiej. Może sobie pozwolić na