przykład prostego liftingu systemu, drobiazg w postaci tematycznego grupowania aplikacji, tj. np. po uprawnieniach (z appbara można wybrać grupy do pokazywania na bocznym menu, bo ktoś może np. chcieć mieć szybki dostęp do wszystkich aplikacji fotograficznych, tj. takich, które korzystają z soczewek)

MS dostał ode mnie niedawno listę prawie 50 takich rzeczy, jako jeden z motywatorów zmian, które powinny się zacząć mniej więcej w połowie przyszłego roku. :)

#msboners #
m.....i - przykład prostego liftingu systemu, drobiazg w postaci tematycznego grupowa...

źródło: comment_Z5tRc4PIf06wHFsBCE7T2L5b3NMZGIOO.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: właśnie przed chwilą o tym myślałem.

Dokładnie pod prysznicem ( ͡° ͜ʖ ͡°) (lol)

jak to jest, że taki Michał wpada do MS i mówi, to i to i to macie delikatnie mówiąc nieogarnięte. Jakbyście ogarnęli to i to, tak i tak byłoby dużo lepiej. Może sobie pozwolić na
  • Odpowiedz
Chwilowo dopadło mnie choróbsko, więc deleguję robotę, mirkuję i nadrabiam maile. Mam też trochę więcej czasu, by coś poczytać i obejrzeć. Przy tej okazji naszła mnie refleksja, że najbardziej męczące jest w tym wszystkim utrzymanie otwartych oczu. Ebooków w Braille'u raczej nie uświadczę, a co z filmami? Eksperymentuje się już z jakimiś wyświetlaczami przynajmniej HD Np. w soczewkach kontaktowych? Zewnętrzne urządzenia wyświetlające obraz na siatkówce mnie nie interesują.

#michalkosecki #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: polecam zrobić wywar z pokrojonego imbiru (szklanka wody, okoo 6 plasterków.), niech się pogotuje tak z 5-7 minut. Potem wyciśnij całą cytrynę i dodaj dwie łyżki miodu.

Sprawdza się też jako baza na drinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: pewnie się eksperymentuje ale wątpię aby coś było do dostania na chwilę obecną.

Musisz zadbać o światło, nie tylko lampka ale ważne jest też otoczenie aby nie było w mroku.

Sprawdzają się żarówki o temperaturze 5500K odpowiadającej barwą naturalnego światła.
  • Odpowiedz
pitu, pitu, ale wejście w refren db+

podrzućcie dobre, waszym zdaniem, covery (gatunek i utwór obojętne - byleby cover wnosił coś ciekawego/nowego do oryginału)

#michalkosecki
m.....i - pitu, pitu, ale wejście w refren db+



podrzućcie dobre, waszym zdaniem, c...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blog Kulturą w Płot chce płacić za pozyskiwanie tekstów

10-20 zł za sztukę, płatne PayPalem, wszystko czyste pod względem podatkowym. oczywiście, że kasa jest niewielka, ale generalnie uwielbiam takie oddolne inicjatywy i wszelkich takich mikrowydawców z automatu wspieram. :)

#michalkosecki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zarówno MS jak i wchłonięta doń nokija mają zarąbiste mockupy (takie, których komercyjny koszt spokojnie szedłby w 2-3 tysiące za sztukę), ale polityka firmy nie pozwala ich udostępniać (bo nie wiadomo, co tam na te ekrany wrzucą, nie daj boże jakieś śmieszne obrazki i co wtedy) - żeby było śmieszniej, to jest polityka aż z Redmond, a nie tylko lokalna polska.

a potem się dziwią, że projektanci nie są zainteresowani rysowaniem appek czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: W sensie prototypy urządzeń? Nie sadzisz ze wiek przeszklony to za wcześnie na taką naukę? Wszystko oczywiście zależy od tego jak się taka naukę zorganizuje ale wszystkie inne metody oprócz zabawy imo się nie sprawdza.

Celowalbym jak juz w gimnazjum. Miałeś do czynienia z dziećmi kiedyś? Takimi większymi, zorganizowanymi grupkami? Dobrym źródłem jakbyś chcial się czegoś takiego przejść są środowiska harcerskie.

Celuj w zuchy. Są już im znane różne
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier: Ja nie mówię o tym, żeby one od razu robiły appki czy projektowały nowe Lumie. :) po prostu w wieku przedszkolnym i w podstawówce umysł jest najbardziej chłonny sam z siebie. :)

Pracowałem w swoim życiu w dziećmi w wieku 4-12 lat, to najlepszy okres, by je czegoś uczyć bezinwazyjnie - w gimnazjum już zaczynają się opory i naturalnie powstające lenistwo (tj. szacowanie, czego jest sens się uczyć), wiec
  • Odpowiedz
kiedy we wrześniu robiłem tzw. kurs przedmałżeński, puszczono nam m.in. znany mi już "skecz" o różnicach między mózgiem kobiety i mężczyzny, ale też rzucono, że jest tego więcej.

CO SIĘ OKAZAŁO:

Mark Gungor ma całkiem nieźle obcykane, jak działają #rozowepaski i #niebieskiepaski :)

obejrzałem
m.....i - kiedy we wrześniu robiłem tzw. kurs przedmałżeński, puszczono nam m.in. zna...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[rok 2013 - czerwiec lub lipiec, nie pamiętam już dokładnie]

dosłownie 10 minut przed wyjściem na negocjacje z jednym z dużych telekomów (teraz już mogę napisać, że to była Netia). telefon.

- hej, Michał, jak tam, gotowy?


-
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szukam jakiejś fajnej gry o niskich wymaganiach, w którą mogę zagrać w wolnej chwili przez 10-15 minut - za wzór niech posłuży #hearthstone

rzadziej gram w banished, ale to zajmuje mi za dużo czasu, a oprócz tego szachy pocztowe (to jest w zasadzie idealne, bo jestem w stanie rozegrać ruchy w kilkunastu partiach w kilka minut i wracać do pracy, a odpręża niesamowicie)

gatunek względnie obojętny, ale chcę uniknąć wszelkich
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

poproszę o linki, nazwy lub zrzuty ekranu aplikacji Microsoftu na Windows Phone lub części tego systemu, które irytują Was swoim wyglądem i/lub zachowaniem.

dobre przykłady to:

1. ostatni redesign OneDrive;

2.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2. konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania do łączenia się z telefonami z Windows Phone. żeby przesłać parę plików z Lumii 820 musiałem ściągać i instalować zune. użyłem tego raz.


@woyteczek: Dalej raczej nie ma sensu czytać Twoich wypocin. Zune było potrzebne tylko do telefonów opartych na Windows Phone 7.X. Telefony z WP8.X automatycznie łączą się w trybie MTP i nie potrzeba żadnych sterowników (na W7 i W8, na XP coś tam
  • Odpowiedz
@michalkosecki: typowy problem wszystkich stron, które stają się popularne

na początku, gdy każdy zna każdego mamy wysoki poziom materiałów

wraz ze wzrostem liczby użytkowników poziom spada

przerabiałem to w wielu serwisach
  • Odpowiedz
@michalkosecki: ten tekst "Coraz więcej wartościowych osób... odchodzi z tego portalu" czytam odkąd jestem na wykopie. Prawda jest taka, że 99% i tak kopiowała te super wartościowe znaleziska z ~5 stron, które przeglądała poza wykopem. A na ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy tez potrafią skopiować coś z tych samych lub innych 5 stron, które oglądają poza wykopem.
  • Odpowiedz