• 2
#mac #macbook #macos

Mirki, może ktoś wie, może ktoś zagubionemu podpowie.

Miałem problemy ze staruszkiem probookiem a1278, w rezultacie skończyło się na wymianie dysku. Dysk nowy przyszedł, odpalam, daję comand + R, rozruch -> narzędzia Mac Os X. Nie wiem czy czegoś nie namieszałem przy formacie, ale w rezultacie sformatowałem FAT32, udało się. Daję instaluj ponownie mac OS X -> BŁĄD.

"Wystąpił
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, potrzebuje porady dot. MAC-a. W moim wieku używam komputera już tylko do pracy (90% pakiet Adobe), gry uruchamiam raz na ruski rok jak córka chciałaby w coś się pobawić. Mam już dość Windowsa przez wiele spraw, nieudolne kolejne wersje okienek, zapychanie się komputera, sterowniki, pierdziki, blue screeny i inne rzeczy utrudniające życie.

Nasłuchałem się wielu pozytywnych opinii o MACach. Większość ludzi z mojej branży siedzi na macach. Chwalą je za szybką pracę,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@undercut:
1. Fotoszopy i inne lajtrumy jak sam zauważyłeś mają natywne wersje na maka.
Z programem do faktur może być już gorzej. Być może eksport danych jest w jakimś uniwersalnym formacie, który da się zaimportować do jakiegoś programu księgowego na OSX?
2. Można.
3. Macbook Air z 2015 z którego właśnie piszę nie miał nic w stylu reinstalacja systemu od nowości. A to najsłabsza wersja z i5/4GB/128SSD.
  • Odpowiedz
@undercut: 1: tak, jest bootcamp albo chociażby parralels.
2. Tak, można. Nie tylko appstore zawiera programy, pobierz i instalujesz ze stron autorów tak samo jak na Windows.
3: Tak, nie spowalniają. A przynajmniej nie tak mocno i szybko jak PC pod kontrolą Windowsa.
Używam macbook pro z 2012, który miał raz instalowany system od nowa jak dołożyłem mu ssd.
  • Odpowiedz
Gdzie najtaniej kupić maca pro model MPTT2ZE? Cortland i iSpot wyskakują mi z cenami 14k a na imadzie maja za 12k (?!) Tyle że na imadzie jest informacja że to komputer na zamówienie i nie wiem czy mi sie nie wyskoczą później z inną cena. #apple #macbook #pytanie #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mac #macbook #macos

Mirki, może ktoś wie, może ktoś zagubionemu podpowie.

Miałem problemy ze staruszkiem probookiem a1278, w rezultacie skończyło się na wymianie dysku. Dysk nowy przyszedł, odpalam, daję comand + R, rozruch -> narzędzia Mac Os X. Nie wiem czy czegoś nie namieszałem przy formacie, ale w rezultacie sformatowałem FAT32, udało się. Daję instaluj ponownie mac OS X -> BŁĄD.

"Wystąpił
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś kupuje na allegro używane laptopy? Mam takiego acera f5 573g, w stanie bardzo fajnym i nie wiem czy to by poszło za jakieś sensowne pieniądze na allegro :\ Ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Myślałem żeby pozbyć się tego i kupić sobie jakiegoś ultrabooka, może nawet #macbook wchodzi w grę, chociaż 13" to trochę mało :<
#laptopy #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cholerka, na poniedziałek potrzebuje możliwości podpięcia kabla HDMI do macbooka air 13 2017. ogarnąłem, ze apple zrobił na to specjalna przejsciówke za 150 zł xD. czy ma ktoś jakis zamiennik godny polecenia? pewnie w przyszłości i tak kupie te przejściówkę, ale póki co potrzebuje pilnie choćby zamiennik, a nie chce wtopić kasy.

#apple #macbook #ios #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wam też night shift wariuje? Czasem tak po prostu, czasem jak matryca poruszę.Nie zawsze się to zdarza, ponowne uruchomienie pomaga
#macbook
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL: To fakt, do klawiatury trzeba się przyzwyczaić, niektórym też może przeszkadzać brak klawiszów numerowych po prawej stronie, uwierz mi, raczej już nie przeniesiesz się na windowsa :P Pisz, co mogę to pomogę, pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz