Mirki strasznie ciągnie mnie do wypróbowania sketch i principle myślę o zakupie taniego używanego macbooka żeby wypróbować jak się pracuje przy użyciu tych narzędzi. Czy na macbook z intel core 2 duo, 2.,26 GHz, 8gb ram i ssd bez problemowo da rade pracowac ze sketchem, principle, photoshop + przeglądarka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #macbook #sketch #principle #ui
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@najman: wiem o co chodzi, pytam sie że względu na to że do web/ui nie potrzeba jednak pro sprzętów jak do 3d czy składania wideo i tak na prawdę potrzebuje tylko uciagnać tego sketcha + principle. Wiem że na i5 + 8gb już bez problemów wszystko bedzie śmigać ale to znowu dodatkowe $ a sprzęt do codziennej pracy jednak już mam.

A im mniej wydam na zaspokojenie swojej ciekawości tym
  • Odpowiedz
Właśnie na MacBooku z 2009 roku instaluję najnowszy macOS. Ciekawe czy 9-cio letni PC działałby sprawnie z najnowszym Windowsem? Jedyna modyfikacja w tym maku to dysk SSD. System działa płynnie, żadnej czkawki a bateria trzyma dłużej niż lapotop różowej, który kupiłem w ubiegłym miesiącu. Właśnie za to płaci się w Apple. Solidność i nie trzeba wymieniać komputera co rok.

#apple #macbook #macos #oswiadczeniezdupy
L3stko - Właśnie na MacBooku z 2009 roku instaluję najnowszy macOS. Ciekawe czy 9-cio...

źródło: comment_gKCMOd39sxMokdvDZudpVzbncKVRjtqt.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ziomeczki próbuje sprzedać MacBooka Pro korfa ktoś może zainteresowany? w ustawieniach widuję początek 2015 , zakupiony 10.2016 gwarancja do czerwca tego roku 13 calowy... ile mogę wołać?? 2.7 ghz i5 z boostem do 3.2 8gb ramu 128gb ssd, sprzedaje bo potrzebujję $$$$$ :s 147 cykli baterii #macbook #mac #macbookpro #apple #sprzedajo #halpme
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic #macbook #mac #problem #steam
Witajcie. Mianowicie chciałbym pograć sobie w starego dobrego gothica 1, oraz 2 na Macbooku. Ponieważ naszła mnie ochota. Posiadam obydwie wersję na platformie Steam. Nie mam możliwości zainstalowania, ani jedynki, ani dwójki. Po prostu nie mam przycisku "Instaluj" Ze 104 gier, mogę tylko zainstalować 53. Wie ktoś, czy jest może jakiś plik do steama, albo jakaś piracka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wizuu: Pobierz Wine dla maków lub Crossover (bazujący na Wine) - tyle że tu masz opcję triala lub opcję kupna płatnej wersji. Dzięki niemu będziesz mógł wgrać Steam wersję dla Windows i możliwość instalacji Gothica i odpalenia w Wine
  • Odpowiedz
@wizuu: zainstaluj wine i winetricks przez cakebrew, później steam przez winetricks i zobacz na winehq co trzeba zrobić żeby gothic działał normalnie
  • Odpowiedz
  • 2
#mac #macbook #macos

Mirki, może ktoś wie, może ktoś zagubionemu podpowie.

Miałem problemy ze staruszkiem probookiem a1278, w rezultacie skończyło się na wymianie dysku. Dysk nowy przyszedł, odpalam, daję comand + R, rozruch -> narzędzia Mac Os X. Nie wiem czy czegoś nie namieszałem przy formacie, ale w rezultacie sformatowałem FAT32, udało się. Daję instaluj ponownie mac OS X -> BŁĄD.

"Wystąpił
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, potrzebuje porady dot. MAC-a. W moim wieku używam komputera już tylko do pracy (90% pakiet Adobe), gry uruchamiam raz na ruski rok jak córka chciałaby w coś się pobawić. Mam już dość Windowsa przez wiele spraw, nieudolne kolejne wersje okienek, zapychanie się komputera, sterowniki, pierdziki, blue screeny i inne rzeczy utrudniające życie.

Nasłuchałem się wielu pozytywnych opinii o MACach. Większość ludzi z mojej branży siedzi na macach. Chwalą je za szybką pracę,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@undercut:
1. Fotoszopy i inne lajtrumy jak sam zauważyłeś mają natywne wersje na maka.
Z programem do faktur może być już gorzej. Być może eksport danych jest w jakimś uniwersalnym formacie, który da się zaimportować do jakiegoś programu księgowego na OSX?
2. Można.
3. Macbook Air z 2015 z którego właśnie piszę nie miał nic w stylu reinstalacja systemu od nowości. A to najsłabsza wersja z i5/4GB/128SSD.
  • Odpowiedz
@undercut: 1: tak, jest bootcamp albo chociażby parralels.
2. Tak, można. Nie tylko appstore zawiera programy, pobierz i instalujesz ze stron autorów tak samo jak na Windows.
3: Tak, nie spowalniają. A przynajmniej nie tak mocno i szybko jak PC pod kontrolą Windowsa.
Używam macbook pro z 2012, który miał raz instalowany system od nowa jak dołożyłem mu ssd.
  • Odpowiedz
Gdzie najtaniej kupić maca pro model MPTT2ZE? Cortland i iSpot wyskakują mi z cenami 14k a na imadzie maja za 12k (?!) Tyle że na imadzie jest informacja że to komputer na zamówienie i nie wiem czy mi sie nie wyskoczą później z inną cena. #apple #macbook #pytanie #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mac #macbook #macos

Mirki, może ktoś wie, może ktoś zagubionemu podpowie.

Miałem problemy ze staruszkiem probookiem a1278, w rezultacie skończyło się na wymianie dysku. Dysk nowy przyszedł, odpalam, daję comand + R, rozruch -> narzędzia Mac Os X. Nie wiem czy czegoś nie namieszałem przy formacie, ale w rezultacie sformatowałem FAT32, udało się. Daję instaluj ponownie mac OS X -> BŁĄD.

"Wystąpił
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś kupuje na allegro używane laptopy? Mam takiego acera f5 573g, w stanie bardzo fajnym i nie wiem czy to by poszło za jakieś sensowne pieniądze na allegro :\ Ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Myślałem żeby pozbyć się tego i kupić sobie jakiegoś ultrabooka, może nawet #macbook wchodzi w grę, chociaż 13" to trochę mało :<
#laptopy #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cholerka, na poniedziałek potrzebuje możliwości podpięcia kabla HDMI do macbooka air 13 2017. ogarnąłem, ze apple zrobił na to specjalna przejsciówke za 150 zł xD. czy ma ktoś jakis zamiennik godny polecenia? pewnie w przyszłości i tak kupie te przejściówkę, ale póki co potrzebuje pilnie choćby zamiennik, a nie chce wtopić kasy.

#apple #macbook #ios #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wam też night shift wariuje? Czasem tak po prostu, czasem jak matryca poruszę.Nie zawsze się to zdarza, ponowne uruchomienie pomaga
#macbook
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach