Mirki z #apple help, potrzebny facebook machine w postaci Macbooka air oczywiście używany, wielkość ekranu nie ważna. Ile trzeba mniej więcej wydać? I na co uważać przy zakupie?
#apple
#macbook
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zbieram się do tego już chyba z rok, ale w końcu chcę sprawić sobie nowego, mobilnego laptopa ze świetną baterią. Ostatecznie padło na #macbook Air 13 2017 - było kilku całkiem ciekawych konkurentów, ale jednak wygrała chęć spróbowania czegoś nowego. Teraz pytanie gdzie kupić, żeby było jak najlepiej, no i przede wszystkim najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Znalazłem taką aukcję: https://allegro.pl/apple-macbook-air-13-mqd32ze-a-i5-8gb-128ssd-pl-17-i7426530028.html

Jak myślicie, legit? Zastanawia mnie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk27x: Hmm, ja do webdevu zainwestowałem w pro 2015 - jestem mega zadowolony. A wyniki na baterii, jak korzystasz z jakiegoś większego IDE + Chrome + jakiś server lokalnie - to nie ma szans na dobre wyniki.
  • Odpowiedz
Miruny spod #apple i #macbook

Mógłby ktoś wrzucić fotę podpiętych słuchawek od #iphone do mbp z 2017 roku? Bo już zgłupiałem, czy czasem to gniazdo mi się czymś nie zapchało

Będę wdzięczny za pomoc!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki dlaczego jak kupiłem apke w iphonie, to nie widzę jej w appstore na maku? Chodzi o notatnik "bear". Myślałem, że nie będę musiał dwa razy płacić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#apple #iphone #ios #macbook
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem na etapie kupna laptopa. Do tej pory używałem komputer stacjonarny - i5 6500 16GB 250SSD 1050TI. Zmiana z powodu zajmowanego miejsca. Komputer używam do przeglądania neta, Youtube, czasem zmontuje filmik z wakacyjnego wypadu, czasem podłączyć do TV. Normalny komputer na codzień.

Zależy mi na solidnej konstrukcji, czasie pracy na baterii, cichej pracy i bardzo płynnym działaniu. Moje typy:
Vostro 5370 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD. MacBook Air i5/8GB/128GB/HD 6000/Mac OS Posiadam iPhona - IOS
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski pomocy (). Wiecie może czym jest spowodowane to, że mój macbook nie loguje sie na normalnym koncie użytkownika? Po wpisaniu hasła zaczyna logowanie po czym jak załaduje pasek do końca to zawiecha i nic się nie dzieje. Co najśmieśniejsze na koncie gościa wszystko działa normalnie. Próbowałem też włączyć tryb bezpieczny ale mi go wogóle nie ładuje. Macie jakieś pomysły?
#apple #macbook #macos
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@irondew: użytkuję od stycznia 2016 - nie grzeje mi się.
ostatnio trochę częściej zaczął się włączać wiatrak, ale fakt, że nigdy nie był czyszczony, a często zabieram makbuka poza dom i nie dbam jakoś specjalnie o niego, więc miał prawo się zasyfić.
  • Odpowiedz
#multimedia postanowiła zablokować wszystko w ruterach, więc pod jednym SSID mam 2,4 i 5 ghz. Niestety w moim bloku pasmo 2,4 jest przepełnione i sieć działa (no w sumie to nie działa) źle. Czy w #macbook można wymusić pracę tylko w 5ghz, tak jak idzie to zrobić w ustawieniach karty sieciowej na windows 10? Nie chciałbym instalować programów, tylko zmienić zakres pracy karty z dwóch na jedną.
#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej fani jabłka, byłem o krok od kupna MacBooka Pro 13' bez touchbara (i5 / 8 ram / 256 ssd) do celów prywatnych, ale tyle nasłuchałem się o awaryjności klawiatur i baterii, że już nie wiem co począć. Najchętniej wziąłbym Air, ale zależy mi na Retinie w tych czasach. Myślicie, że warto poczekać do jesieni na nowe premiery od Apple? Mówi się o nowym Air z Retiną. #macbook #apple
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam ten sam model od lutego, na matrycy w jednym miejscu mam małą plamkę (widoczna tylko na białym tle), chyba murrain to się nazywa. Dodatkowo jeden klawisz swieci jaśniej. A po za tym to mechanicznie wszystko działa.
  • Odpowiedz
Mirki proszę o radę :)
Zamierzam kupić swojego pierwszego macbooka, będzie mi służył do codziennej pracy (głównie obróbka wideo) oraz do chilloutu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Upatrzylem sobie ten model, może ktoś posiada i wyrazi swoją opinię.

https://www.x-kom.pl/p/368652-notebook-laptop-133-apple-macbook-pro-i5-31ghz-8gb-512-iris-650-space-gray.html

#apple #macbook
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Juventino1897: linka ci nie podrzuce, ale w saturniach sa sporo taniej niz oficjalnie i czasem mozna na allegro wylapac. Ja kupilem 15” 512gb radeon 455 za 9000zl zafoliowany prosto od dystrybutora
  • Odpowiedz
Mam #viofo a129s i teraz potrzebuję do tego dobrego programu do odtwarzania na #macos #macbook

DashCam Viewer to jakaś porażka, darmowy pozwala na dodanie tylko 5 filmów na raz do playlisty.
Poza tym nie chce działać opcja PiP (picture in picture), chociaż kamerka to obsługuje.

Co polecicie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki dajcie jakieś tytuły gierek przeglądarkowych w które można popykać w pracy, siedzię na tym piperzonym Macu i w sumie nic poza przeglądarką nie mam ... #gry #gierki #macbook
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach