Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
O ile jeszcze z 2 lata temu byłem fanem MacBooków, to dzisiaj nie kupiłbym już tego sprzętu.
Stosunek ceny do jakości nowych modeli spada i w ramach optymalizacji biznesowej wprowadza się coraz więcej nieprzyjaznych dla klienta praktyk. Warto zobaczyć załączony film: Apple zawsze było pod tym względem specyficzne, ale to co aktualnie wyprawiają jest absurdalne.
Naprawdę szkoda tej marki i mam nadzieję, że więcej osób zacznie ich krytykować za aktualne praktyki. Może
Stosunek ceny do jakości nowych modeli spada i w ramach optymalizacji biznesowej wprowadza się coraz więcej nieprzyjaznych dla klienta praktyk. Warto zobaczyć załączony film: Apple zawsze było pod tym względem specyficzne, ale to co aktualnie wyprawiają jest absurdalne.
Naprawdę szkoda tej marki i mam nadzieję, że więcej osób zacznie ich krytykować za aktualne praktyki. Może

@JavaDevMatt: Mam dokładnie takie same odczucia. Mam Maca Early 2015 bez touchbarów itp, ale jak ten się "skończy" to na dzisiaj chyba nie ma alternatywy ze stajni Apple. Jedynie systemu bedzie mi brakować :(
@JavaDevMatt: Mam podobne odczucia. Niemal taka sama sytuacja jest z iPhonami. W 2016 jak dostałem w firmie MBP i kupiłem sobie iPhone SE, byłem zachwycony. Cena wtedy dla mnie relatywnie wysoka, ale świetna jakość, narzędzie do #programowanie idealne, nienaganny ekosystem. Teraz? Mam MBP 2017 z wadliwą klawiaturą i tymi samymi parametrami co były w 2015, kosztował tyle samo. Nowe iPhony mają horrendalnie wysokie ceny, a osiągi mają gorsze
650
Apple nie naprawi ci lapka bo za stary? Sam też już jego nie naprawisz.

Wystarczy zakazać handlu bateriami, nieważne że to nie podróbki ani kradzione. Zamiast używać zeszłorocznego sprzętu, kupuj nowy, lepszy, szybszy, droższy. It's not a bug, it's a feature.
z- 220
- #
- #
- #
- #
- 5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
ok, wszystko jasne, moze sie komus przyda - okazalo sie, ze wszystkie moje kontakty byly przypisane do gmaila, a nie jak sadzilem do clouda. Wystarczylo wyeksportowac z gmaila do vcard i zaimportowac na ios. Dzieki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam #macbook. Zainstalowane aplikacje, ustawiona tapeta, podstawowa konfiguracja itp. - jak mogę przenieść identyczna wersję systemu na drugiego MacBooka?
#macos #komputery #webdev #informatyka #siecikomputerowe #systemyoperacyjne
#macos #komputery #webdev #informatyka #siecikomputerowe #systemyoperacyjne
- 1
@damian44__: Możesz zapisać kopię zapasową systemu na jakiś dysk i przywrócić ją na innym macbooku
@damian44__ przywracac musisz z time machine
- 3
Mireczki będę wdzięczny za radę.
Mam MBP 13 2014 i jakiś czas temu zaczęła puchnąć bateria.
Jakie baterie polecacie?
Znalazłem GrennCell Pro w okolicach 300zł
U chińczyka bateria 170zł
W autoryzowanym serwisie 1200zł (wymieniają razem z klawiaturą)
Mam MBP 13 2014 i jakiś czas temu zaczęła puchnąć bateria.
Jakie baterie polecacie?
Znalazłem GrennCell Pro w okolicach 300zł
U chińczyka bateria 170zł
W autoryzowanym serwisie 1200zł (wymieniają razem z klawiaturą)
- 3
Pytanie do użytkowników Macbooka 13 cali retina. Skalujecie rozdzielczość? #mac #apple #macbook #macbookpro
źródło: comment_6jP2ikVyonnZsMqzScv7vSg5bmYB8Zjv.jpg
PobierzJakie skalowanie?
- Domyślne - 1440x900 28.2% (11)
- Więcej przestrzeni - 1680x1050 71.8% (28)
- 3
@Onbehalf: ❤️ More Space - inne szkaluje odkad sie pojawila retina ;)
- 4
- 8
@typowymirekakrobata: ublock origin, nadal
- 1
@lubieherbate88: taktyk
- 1
@lubieherbate88: Pewnie tak jak ostatnio - trochę drożej, niż najtańsza. Czyli opcja dobra dla osób, co mają działalność, wrzucą F-VAT za laptopa w koszty a monety przebimbają na coś innego.
- 2
konto usunięte via iOS
- 1
- 0
- 0
@Christophy: sam myślałem o 13ce z 2012, ale taka konfigurację można mieć za 450zl, a nie 1600 ( ͡º ͜ʖ͡º) np Lenovo x230...
- 0
@Christophy: Od 5 lat mam MBP mid 2012, 13 cali, bez retiny. Nie wiem co to serwis, prawie nigdy nie wyłączany, bateria niby umiera a i tak na luzie obejrzę pełnometrażowy film.
Wszystko działa bez zrzutu, ostatnio dokupiłem ram i dysk na SSD wymieniłem, śmiga jak nowy.
Wszystko działa bez zrzutu, ostatnio dokupiłem ram i dysk na SSD wymieniłem, śmiga jak nowy.
- 0
@monarchista: Prąd > Bateria > Laptop.
Ja tak zajechałem baterię w pół roku i obecnie na starej baterii wytrzymuje jakieś 3 sekundy XD
Ja tak zajechałem baterię w pół roku i obecnie na starej baterii wytrzymuje jakieś 3 sekundy XD
Ja tak zajechałem baterię w pół roku
@Coba: nie możliwe. Używam tak macbooka od roku i zużycie baterii jest poniżej przeciętnej
@Kluska1337: mam macbooka pro 2010 z ssd i 8gb ramu na core2duo i nawet nieźle to działa, do podstawowych zadań wystarczy spokojnie
2500 to trochę kasy za tak stary sprzęt (dokładając 1000 więcej masz już nowego macbooka air 13) z drugiej strony tu masz większy ekran, sprzęt na pewno trochę ci posłuży
2500 to trochę kasy za tak stary sprzęt (dokładając 1000 więcej masz już nowego macbooka air 13) z drugiej strony tu masz większy ekran, sprzęt na pewno trochę ci posłuży































#macbook #apple
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora