Będę kupował w tym roku drona dji mavic pro 2 i potrzebuje laptopa do obrobki filmow z tego drona w programie adobe premiere lub sony vegas. Czy warto kupowac macbooka do tego typu celow? Moze ktos mi podrzuci ciekawe propozycje?

#laptopy #macbook #dell #drony
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bo mam nieograniczone miejsce

@nofink: Zdajesz sobie sprawę, że nieograniczone miejsce jest dla uploadu w pogorszonej jakości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam myszke #logitech mx master 2 podłączoną pod bluetooth do #macbook #mojave #osx

Często ostatnio gubi połączenie z laptopem (klawiatura na bt działa doskonale w tym czasie) spotkał ktoś się z takim problemem i może mi coś poradzić?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, czy ktoś z posiadaczy #macbook mógłby mi zrobić ISO systemu z app store?

Wcześniejsza wiadomość:

Mireczki, potrzebuję sobie postawić macOS (High Sierra najlepiej) na maszynie wirtualnej.

Głównym problemem jest to że nie mogę nigdzie znaleźć tego systemu do pobrania.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@palobo: Od czasu do czasu mam to samo... zdarza się to na tyle rzadko, że nie chciało mi się szukać rozwiązania. Gdybyś znalazł, to daj znać ;p
  • Odpowiedz
Mirki jak uważacie, lepiej kupić Macbook Pro czy poczekać do 30 października? Dodam że nie interesuje mnie model z touch barem. #apple #macbook #komputery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad kupnem MacBooka Pro, a 30 października jest konferencja Apple. Wszyscy dziennikarze wskazują, że będzie przedstawiony nowy iPad, MacBook Air i MacMini.

Myślicie, że warto poczekać do tego 30-ego bo może wtedy macbooki stanieją? Czy lepiej teraz kupić bo aktualnie trwa promocja w Media Markt (-10%)?

#apple #macbook #macbookpro
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: Onie, ktoś chce laptopa z innym systemem niż Windows, onie. Za laptopy z Windowsem także można zapłacić spokojnie +5k, i nikt nie mówi o tym.
Trzeba też pamiętać że MacBooki trzymają nieźle cenę, więc za ~5 lat nie straci on 80% swojej wartości.
  • Odpowiedz
Mam dwa laptopy. Jeden MacBook a drugi z windowsem. Jest jakiś sposób żeby przerzucić rzeczy z tego z Windows na tego z MacOS? Chodzi mi o kilka plików które ważą sporo wiec net odpada. Mam tylko kabel usb c usb c więc mogę połączyć dwa laptopy tym kablem jeśli to coś da. Nie mam żadnego pendrive itp. #macbook #apple #windows #informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarioTheMirek: nie jestem w 100% pewny, ale z tego co pamiętam, to laptopy na c2d miały problem nawet z youtube w więcej niż 720p. fajnie by było gdyby ktoś to potwierdził.
  • Odpowiedz
@s3b4 @MarioTheMirek: MBA z 2009 ma układ graficzny GeForce 9400M, który faktycznie ma problemy z płynnym odtwarzaniem HD we współpracy z tym procesorem, ale MacBooki na C2D z układem GF 320M (czyli rocznik 2010, od 2011 C2D nie były stosowane i tym samym z Nvidii przeszli na Intel HD Graphics jako zintegrowana grafika) ładnie radzą sobie z odpalaniem nawet FHD w 30 klatkach
  • Odpowiedz
[dysk zewnętrzny zablokowany na macu]
Halko,
Orientuje się ktoś co trzeba zrobić, aby odblokować dysk zewnętrzny na macu?
Kiedy podłączam dysk, owszem, wyświetlają mi się pliki, jednak nie mogę nic na dysk zgrać. Tak jakby dysk był zablokowany. Pojawia się teź znaczek "zakazu postoju" hehe

#macbook #dysk #komputery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki polecanie program do przeglądania zdjęć? Podgląd spacją jest spoko, ale brakuje mi przybliżania scrollem myszki i przesuwania w różne strony po przybliżeniu tak jak w windowsie.
#macos #macbook
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy z #apple Czy po aktualizacji do Mojave też Wam tak wpierdziela baterię w stanie uśpienia? Laptop niecałe dwa lata, bateria w dobrej kondycji, trzyma ok 12-13h. Od momentu aktualizacji do Mojave w stanie uśpienia zniknęło mi przez 12h 30% baterii.

#macbook #macos
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekkomputronikel: i tak i nie, do samej grafy nada sie, ale musi to byc wersja pro, gdyz dobrego ekranu potrzebujesz (dobre odwzorowanie kolorów), 16gb ramu i chcoiaz 6ta gen intela, a do adobe premiere najlepiej by siedziała grafika dedykowana i to dobra w miare, co w macach wiadomo jak jest.... za "pół ceny" maca uzywanego mozesz kupic nówkę lapka na windzie z i5/7 8smej generacji i GTX1050TI.
  • Odpowiedz