Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa tak w okolicach 4000zł. Zastanawiam się nad kupnem tego:
Dell Inspiron 7559 - i7-6700HQ / 8GB / 1000TB SSHD / FHD / GTX960 (3 799,00 zł)
http://www.x-kom.pl/p/263187-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i7-6700hq-8gb-1000-fhd-gtx960.html

Czy warto się za czymś innym rozejrzeć czy to może być dobry wybór? Interesuje mnie ekran 15,6", FullHD, matowy. Według mnie:

+ bardzo dobra gwarancja Della
+ dobra bateria
+ brak OS, brak napędu optycznego to też w sumie plus dla mnie
+ paradoksalnie pamięć DDR3 bo mam kość którą bym sobie dołożył ;)
+ miejsce na SSD w przyszłości
+ podobno da się zainstalować na nim Ubuntu/Linux z działającym GTX960 @ @

zamierzam instalować na nim Windows 7 i jakiś Linux. Korzysta ktoś z niego na Windowsie 7? Nie ma problemów (sterowniki, instalacja itp.)?

- combojack zamiast mikrofon/słuchawki osobno, ale to niestety standard ostatnio
- podobno średnia matryca
- podobno słaba kultura pracy (te dwa ostatnie jakoś bardzo mi nie przeszkadzają szczerze)
- brak USB 2.0 (będą jaja z instalacją W7 ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Ktoś coś?

W sumie 'ważne' pytanie: Czy warto czekać jeszcze aż stanieją lapki z tą kartą graficzną gdy wejdą GTX10..? W sumie jak go "obserwowałem" przez ostatnie kilka miesięcy to spadł z ~4400zł do ~3800zł. IMO cena jest dobra.

Jest co prawda jeszcze Acer vn7-592g ale szczerze, Dell mi się bardziej podoba, lepsza gwarancja i chyba lepsza marka :P

#szukamlaptopa #laptopy #pustulkowelaptopy #laptop #dell #inspiron #7559 Ankieta bo czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobry wybór?

  • Tak 66.7% (12)
  • Nie (dlaczego?) 33.3% (6)

Oddanych głosów: 18

  • 17
- podobno średnia matryca

to prawda

- podobno słaba kultura pracy (te dwa ostatnie jakoś bardzo mi nie przeszkadzają szczerze)

ale za to niezbyt wysokie temperatury, szczególnie, gdy przesmarujesz go jeszcze gelidem

- brak USB 2.0 (będą jaja z instalacją W7 ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

> - combojack zamiast mikrofon/słuchawki osobno, ale to niestety standard ostatnio

To już powoli standard.
@blamedrop:

Jest co prawda jeszcze Acer
@Pustulka: Czyli raczej warto go wziąć? Stosunek cena/jakość poprawny?

Więcej niż 16GB chyba i tak nie obsługuje.

Co z nowymi lapkami z nowymi kartami? Wpłyną jakoś znacząco na cenę/opłacalność tego zakupu?

I może przy okazji wiesz o jakichś większych, "popularnych" problemach tego modelu, o których fora płaczą? Na co zwrócić uwagę po zakupie?
I może przy okazji wiesz o jakichś większych, "popularnych" problemach tego modelu, o których fora płaczą? Na co zwrócić uwagę po zakupie?


@blamedrop: Każdy ma inne odczucia, najlepiej przejrzeć te dwa tematy i podjąć decyzję samemu:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=87482
http://forum.notebookreview.com/threads/dell-inspiron-7559.782286/

Co z nowymi lapkami z nowymi kartami? Wpłyną jakoś znacząco na cenę/opłacalność tego zakupu?

Jak nie trafi się promocja na jakieś resztki to nie sądzę, jak się pojawią w listopadzie to i tak
@Pustulka: W sumie jeszcze jedno, ostatnie pytanie.
Ten laptop Della ma gwarancję NBD/On-Site/Domowa Naprawa Dell - z naprawą u klienta w domu, tak?
I czy to zależy od sklepu w którym go kupie czy to nie ma znaczenia (bo gwarancja jest po prostu na ten model)?
I czy to zależy od sklepu w którym go kupie czy to nie ma znaczenia (bo gwarancja jest po prostu na ten model)?


@blamedrop: Zależy od sklepu, więc warto się ich zapytać, niektóre mają CAR czyli door to door, niektóre DND.
@blamedrop:
po service tagu, ale wątpię by ci go podali, natomiast warto wziąć w sklepie taką sztukę z jak najdłuższą gwarancją, bo niektóre mogą mieć od kilku do nawet 6 więcej, z tego co pamiętam x-kom, gdy mieli więcej sztuk na stanie pozwalał wybrać pudełko z najdłuższą.