@ese89: Ja mam właśnie też HP Elitebooka 8570p, co prawda od 3 miesięcy, ale jest na prawdę solidny i wydajny jak na moje potrzeby. Poprzednio miałem Lenovo za ok 1200zł, połamało się po 2 latach, w HP nie muszę się martwić czy się coś połamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hejka, potrzebuję laptopa na studia informatyczne, aktualnie mam lenovo z580; 6GB ram, GT630M, i3-2350M, 250GB SSD.
Wymagania:
~ do 3k, może być poleasingowy
~ ładny
~ lepszy od sprzętu powyżej
~ w gierki nie będę grać, ale jakieś gierki w unity3D będą robione + używany emulator androida, więc chyba dobrze by grafika była dedykowana.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mircy.
Padł mi ostatnio laptop, naprawa się już prawdopodobnie nie opłaca się jutro dopiero idę go na przegląd oddać. Chciałbym w międzyczasie poszukać czegoś nowego. Zależy mi na dość dużym ekranie i sprzęcie który utrzyma Europę Universalis 4 w miarę optymalnie. Jestem w stanie poświęcić ok. 1500-200 zł. Czy to wystarczający kapitał? Drogie Mirko, pomożecie? Pozdrawiam
#laptopy #laptop #komputery #eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@walker84 był ostatnio wpis z polecanymi laptopami w danym przedziale cenowym, poszukaj pod tagiem #laptopy miało to dużo plusow, albo ta osoba miała autorski tag ale już nie pamiętam jaki
  • Odpowiedz
#mirki chciałbym sobie zrobić upgrade lapka, zanim go jeszcze całkowicie zastąpię desktopem i myślę, aby dołożyć mu 8GB RAM i dysk SSD, ale totalnie nie siedzę w sprzęcie komputerowym i nie wiem jakie dysk ssd czy pamięć są warte wyłożenia kasy.

Mój lapek to MSI GE70, ma już z bodajże 4 lata.
Aktualnie mam 8GB RAM i chciałbym dołożyć jeszcze 8.
Moglibyście mi podpowiedzieć jakich pamięci szukać? Tak aby był w
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tym3k:

Laptopy fabrycznie nowe, objęte 24 miesięczną gwarancją producenta. Klawiatura zagraniczna QWERTY (kraje zachodniej Europy, różnica w znakach interpunkcyjnych), do każdego laptopa dołączone nakładki spolszczające klawiaturę (tylko na znaki interpunkcyjne), które są prawie niewidoczne i nie przeszkadzają w poprawnym użytkowaniu. Laptopy gotowe do użycia, sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach wraz z zasilaczem i baterią.

Sprzedają refurby/outlety z zagranicy jako nowe, omijałbym z daleka.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,
szukam nowego laptoka dla siebie. Mojemu stuknęło właśnie okrągłe 7 wiosen, więc pora powoli się żegnać, bo nie spełnia moich wymagań. (,) Nie znam się na tym zupełnie, dlatego proszę o jakieś podpowiedzi.
Czego potrzebuję? Płynne działanie kilku programów na raz - pracuję jako tłumacz na programach wspomagających tłumaczenia, w czasie rzeczywistym działa pamięć tłumaczeniowa pobierana z serwera biura, dodatkowo zawsze mam odpalone słowniki, teksty porównawcze i praktycznie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nyeeash_:

Nie wymagam, żeby śmigał Wiedźmin 3 na pełnych detalach, wystarczy mi, jak pochodzą na średnich gierki z kilku ostatnich lat. Co do budżetu, powiedzmy te 2,5k z ew. odchyleniem troszkę powyżej, jeśli znajdzie się coś interesującego. Najlepiej, żeby już był w pakiecie z systemem operacyjnym.

Na laptopy z taką kartą możesz liczyć, mniej więcej jej wydajność w różnych tytułach:
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-940MX.156033.0.html
  • Odpowiedz
Witam, problem jest taki:

Laptop Lenovo Y700-15ISK był zalany. Na początku, po zakupie działał świetnie - wykorzystuje go głównie do pracy w produktach Adobe (Premiere, Audition, Photoshop). Często dużo zapisuję, często muszą być te programy otwarte po kilka razy na raz. No i jak na początku było świetnie, nawet Wiedźmina mogłem mieć włączonego i temperatury nie skakały wyżej niż 60 stopni - teraz to jest tragedia, po zalaniu oczywiście. Temperatury po 100
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@painstream: Spróbuj jeszcze sam wymienić w nim pastę na Thermal Grizzly Kryonaut, bo wątpię by twój serwisant zmienił ja na jakąś wybitną, być może też heatpipe się rozszczelnił, ale musiałbyś sprawdzić empirycznie jak przewodzi ciepło, a jak chodzą wiatraki pod pełnym obciążeniem tak jakie kiedyś czy jednak, jakiś elektronik mógłby ci sprawdzić płytę.

ja próbuję taki sprzedać za 2500, jak nowy i nikt nie chce, to jakiś dramat


@almet73
  • Odpowiedz
Witam w tagu #gearbestkupony,
poniżej publikuję kupony dla 31. produktów ze sklepu internetowego #gearbest .
Jeśli chcesz być wołany, to po prostu napisz w tym wpisie: "Chcę być wołany @n_____S"

Nowa GRUPA na Facebooku - https://facebook.com/groups/326747374417279/
Xiaomi - Aktualizowana lista kuponów
n_____S - Witam w tagu #GearbestKupony,
poniżej publikuję kupony dla 31. produktów z...

źródło: comment_yEQ7pxGGDzdyAweGtdVHa23LSlu0Lqa6.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym kupić rodzicom laptopa do przeglądania internetu, do 1500 zł znajdę cos w miarę sensownego czego nie będzie trzeba wyrzucić do kosza za rok ? #laptopy #laptop
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki moje drogie potrzebuje ja #pomocy dlatego będę tagowac na nocnej. muszę kupić nowego #laptop najlepiej to już jutro. tak do 5 tysięcy. do tej pory miałam #hp i bylam zadowolona. czy jest ktoś mi w stanie coś doradzić i pomoc? #komputery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nicky23: https://www.x-kom.pl/p/367359-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html najtaniej, czyli za 3k zł równo jest Lenovo Y700 z i5 6300HQ i gtx960m - na tym spokojnie pograsz sobie na medium w nowe gry, nawet high (w produkcje z 2013-2015) ( https://www.notebookcheck.net/Nvidia-GeForce-GTX-960M-Review.137893.0.html ), ale bez systemu i bez ssd. Popatrz rowniez na xtreem.pl czy hyperbook.pl na lapki oparte na kadłubkach clevo one tak za 3,5k juz sa z gtx1050 i i5 7300HQ - na tym bys pograł
  • Odpowiedz
Możliwość montażu dysku SATA (brak elementów montażowych)

czy jak zamontuje dysk ze starego laptopa to stracę gwarancje?
chce kupić nowy #laptop i zastanawiam się między:
dell vostro 5568
lenovo v310
oba mają podobne parametry. Teraz, gdybym mógł podpiąć stary dysk to główną różnicę robi producent i czas gwarancji. Czy przy wszystkich negatywnych opiniach o Lenovo, warto dokładać 1000zł, żeby mieć lepszy serwis?
#szukamlaptopa #laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki zastanawiam się nad wymianą #laptop (wysłużony Sony Vaio już ledwo zipie (,))
Czy ASUS ROG Strix GL753VE i7-7700/16GB/1TB/Win10 1050Ti LINK to sensowny wybór w tej cenie (5200 zł)? Czy można coś lepszego znaleźć? Czy w coś innego celować?
#laptopy #komputery #pytambochybaniewiem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eaxene: Wybór oczywiście pod względem technicznym sensowny, poza brakiem dysku SSD, bo jego brak będziesz bardzo odczuwać przy każdym uruchomieniu komputera czy dowolnej aplikacji. Jest kilka urządzeń w podobnej cenie i o podobnych parametrach, ciężko więc wybrać model optymalny. Zależy też czy lubisz ten krzykliwy gamerski design.

Ze swojej strony polecam Acer VN7-792G - ekran IPS, cicha praca codzienna, chłodny jak na swoją moc, stonowany wygląd nie wskazujący na potencjał gamingowy.
  • Odpowiedz
wlasnie jest az taka wyraźna różnica pomiędzy zwykłym dyskiem a SSD? W sumie nawet nie miałem okazji na takowym pracować


@eaxene: powiem ci tak. Niedawno złożyłem sobie nowego peceta. Stary już prawie 12 lat więc czas najwyższy. Skoro nowy pecet to i ssd by się prawilny przydał, dorwałem akurat takiego 500GB nvme za pół ceny. Powiem tak- na starym komputerze miałem w dupie to, że żeby załadować wszystko na czysto
  • Odpowiedz
Hej Mireczki. Problem mnie denerwuje od jakiegoś czasu, może ktoś będzie potrafił mnie trochę nakierować.

Mam całkiem niezłego lapka, który czasem służy do gier.

Model 80NV00BUPB Lenovo Y700-15 i7-6700HQ z SSD grafa 960m

Robiłem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asymilat: tez tak czasem mam pod win10 na lapku z gtx1050, chyba softwareowy problem imo, w cs:go zwiecha 1 sek ogolnie tak z 1 raz podczas grania, czasem nic. Reszta bez problemu. Tez sobie wszystko poaktualizuje ze sterowników i zobacze jak bedzie. Nie wiadomo co w windowsie 10 siedzi obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz