W mojej poprzedniej #praca #pracbaza w #uk dyrki prezes i kierownictwo zaczelo ostro srac po gaciach przez #brexit, ziomek wyslal mi wiadomosc jaka dostal kazdy pracownik firmy. Tak gdyby sie ktos zastanawial jak przygotowania do wyjscia wygladaja w rzeczywistosci, a nie przez pryzmat brukowcow. #korpo #korposwiat
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@kaktusak: to moja poprzednia firma ich problemy juz mnie nie dotycza :)
- 1
Ile procent dają Wasze firmy na PPK?
#korpo #korposwiat #praca #pracait #programowanie #ppk #programista15k
#korpo #korposwiat #praca #pracait #programowanie #ppk #programista15k
Mirki, co jakiś czas moje korpo wysyła mnie do Katowic i tak sobie ostatnio pomyślałem że zostanę na weekend i wybiorę się do Czech xD. Trochę dlatego że nigdy z rodziną nie miałem zagranicznych wakacji, trochę pozwiedzać i trochę przekonać się czy dam radę fizycznie i umysłowo. Chciałbym to zrobić na prawie całym spontanie (oprócz noclegu i zwiedzania). Zamierzam w piątek po pracy pojechać pociągiem do Ottawy coś pozwiedzać hotel sobie załatwić
konto usunięte via Android
- 2
Załatw sobie hotel z wyprzedzeniem xD transport też sobie załatw xD bedzie fajnie zobaczysz xD ogarnij co warto zobaczyć xDxDxD
Mirki,
Potrzebuję rady bardziej doświadczonych zawodowo osób. W obecnej firmie (korpo) pracuję 2 lata i chciałem przenieść się na zupełnie inne stanowisko. Rekrutację przeszedłem i de facto od niecałych 2 miesięcy czekałem na odpowiednie podpisy (warunki znałem wcześniej) etc. W międzyczasie rozmawiałem z firmą nr 2, z którą de facto już przybyłem piątkę (słownie), bo zaoferowali tyle prawie tyle co obecna firma, jednak jest dużo mniejsza, a męczy mnie w obecnej wszechobecna
Potrzebuję rady bardziej doświadczonych zawodowo osób. W obecnej firmie (korpo) pracuję 2 lata i chciałem przenieść się na zupełnie inne stanowisko. Rekrutację przeszedłem i de facto od niecałych 2 miesięcy czekałem na odpowiednie podpisy (warunki znałem wcześniej) etc. W międzyczasie rozmawiałem z firmą nr 2, z którą de facto już przybyłem piątkę (słownie), bo zaoferowali tyle prawie tyle co obecna firma, jednak jest dużo mniejsza, a męczy mnie w obecnej wszechobecna
- 1
@pizzabhoy:
Ogólna prawda jest taka:
1- Nie warto przechodzić do innej firmy o ile : a)jeśli nie daje Ci dużo więcej pieniędzy b) Nie jest to Twoja praca marzeń c) W twojej obecnej firmie jest źle, nie idzie :P planują Ciebie zwolnić d) itp.
2- To jest oczywiste że dzisiaj gdy ludzie szukają pracy - to mają parę opcji i wybierają najlepszą z nich;
3- Biurokracja jest
Ogólna prawda jest taka:
1- Nie warto przechodzić do innej firmy o ile : a)jeśli nie daje Ci dużo więcej pieniędzy b) Nie jest to Twoja praca marzeń c) W twojej obecnej firmie jest źle, nie idzie :P planują Ciebie zwolnić d) itp.
2- To jest oczywiste że dzisiaj gdy ludzie szukają pracy - to mają parę opcji i wybierają najlepszą z nich;
3- Biurokracja jest
- 3
@sierpek: Może i smutne ma życie i jest wulgarny, ale czy nie ma trochę racji? Nie napisałeś w jakim dziale chcesz jej znaleźć pracę? Ma być na jakimś klepaniu danych? Wtedy niech szuka w Capgemini lub Aon. Ma iść do działu księgowości? Wtedy niech szuka ofert w IBM, Capgemini, State Street. Ma być na słuchawce, bo zna języki obce - niech idzie do Genpactu. Jeśli zna programowanie i matematykę dobrze,
@sierpek: Myślę, że sam się przyczyniłeś do takiego obrazu różowych, bo wrzuciłeś zapytanie na mikro, ale bez konkretów. Wydaje Tobie/Wam się, że praca w korpo się nie różni od siebie? Czemu nie podałeś co potrafi i jakie ma umiejętności oraz jakie działy ją interesują? W korpo masz logistykę, marketing, sprawy prawne, księgowość, analizy finansowe, controlling, programowanie, bazy danych, utrzymanie i obsługę klienta...
1. języki jakie zna na poziomie MINIMUM B2
2. w
1. języki jakie zna na poziomie MINIMUM B2
2. w
Kejpiaje,targety i inne bzdety
#korpo
#korpo
@normal_user: wez te banki
- 0
Jakie macie sztuczki na dorabianie sobie podczas sezonu ogórkowego w pracy w #korposwiat #korpo ? #pytanie #lifehack
@db95 polska mentalność
@db95: Śmiesznie jak ktoś jęczy tak o że tego nie zrobi, nie da sobą pomiatać, co on sobie w ogóle myśli, po czym nic się nie zmienia w stosunku do kierownika. A na ogół te ciche osoby jak coś je w----i to powiedzą przełożonemu wprost co in się nie podoba albo rzucą wypowiedzenie.
#anonimowemirkowyznania
Czy w luxmedzie lekarz pierwszego kontaktu przepisuje jakieś benzo na długotrwałe nerwy, gorsze samopoczucie, huśtawki nastroju?
#luxmed #korpo #benzo #xanax
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Czy w luxmedzie lekarz pierwszego kontaktu przepisuje jakieś benzo na długotrwałe nerwy, gorsze samopoczucie, huśtawki nastroju?
#luxmed #korpo #benzo #xanax
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
@AnonimoweMirkoWyznania: ciężki temat, oleje cie xD oglaszamy24 i kup klony u kogoś 70zl paka
Tylko p--------y stuleju nie bój się odbioru osobistego, wysyłki to wyjebka
Tylko p--------y stuleju nie bój się odbioru osobistego, wysyłki to wyjebka
@vCertus: mogę mu skoczyć po to xff
konto usunięte via iOS
- 18
Dopiero po chwili zdałam sobie sprawę co napisałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#korpokarieramnieponiewiera #korposwiat #korpo #heheszki
#korpokarieramnieponiewiera #korposwiat #korpo #heheszki
źródło: comment_4o3ZnQLV53AO8kaJ5DTkfD0QvGun9A66.jpg
Pobierz@Taktyczny_Namiot: Dedlajn na wczoraj. Przecież nie będzie takich oczywistość pisał. Od tygodnia pracujesz?
@DigitalGirl: sforwardowalem requesta na backoffice więc luz
- 3
- 7
Musisz ogarniać angielski na poziomie hindusa z którym masz call
Przykładowa lekcja: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przykładowa lekcja: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- 4
@frytka94: Skoro zaprosili Cie na rozmowę to angielski który wpisałeś w cv wystarczy. Powodzenia Miras jutro !! Napisz po jak poszło a za miesiąc na czym polega praca bo brzmi ciekawie.
Ile średnio czekaliście na odpowiedź ostateczną (po rozmowie z managerami) w procesie rekrutacyjnym do Brown Brothers Harriman w Krakowie (lub gdziekolwiek indziej)?
#korpo #korporacja #korporacje #korposzczurek #korposwiat #krakow #pytanie #praca #firma #bbh #brownbrothersharriman
#korpo #korporacja #korporacje #korposzczurek #korposwiat #krakow #pytanie #praca #firma #bbh #brownbrothersharriman
@LouisCypher: wakacje teraz, nie liczylbym na szybką odpowiedź
- 4
@testowyandrzej z mojego doświadczenia? 8 na 10 nie dzwoni :)
Wstawaj Janusz, zesrałeś się xD
#pracbaza #zarobki #coaching #roszczeniowymilenials #korposwiat #korpo
#pracbaza #zarobki #coaching #roszczeniowymilenials #korposwiat #korpo
źródło: comment_pBh3OXQf0wP2wVYqTAnnac2Y5daSeRiO.jpg
Pobierz@caribbean: "zdecydowanie lepszej oferty"
@Cierniostwor:
Nie wiem co w tym takiego niebywałego. To raczej nie chodzi o sytuację, gdzie Zenek robi januszexie za 1800 zł i nie pójdzie do szwagra za 2800 zł bo kocha swoją pracę.
Jak już się osiągnie zadowalający poziom zarobków (czyli taki, że starcza na wszystko i jeszcze górka zostaje) to podwyżka pensji już nie robi zbyt dużego wrażenia.
Ja też mam ofertę pracy z 30% wyższą stawką, ale nie idę tam
Nie wiem co w tym takiego niebywałego. To raczej nie chodzi o sytuację, gdzie Zenek robi januszexie za 1800 zł i nie pójdzie do szwagra za 2800 zł bo kocha swoją pracę.
Jak już się osiągnie zadowalający poziom zarobków (czyli taki, że starcza na wszystko i jeszcze górka zostaje) to podwyżka pensji już nie robi zbyt dużego wrażenia.
Ja też mam ofertę pracy z 30% wyższą stawką, ale nie idę tam
#anonimowemirkowyznania
Taki obraz wasz. Kaka na podłodze.
#korpo #korposwiat
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Taki obraz wasz. Kaka na podłodze.
#korpo #korposwiat
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
źródło: comment_VlcPdmCafmacaQ8tURoQ4FOCTQ5n4TXy.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@AnonimoweMirkoWyznania ciekawe jaka jest geneza tej wiadomości. jakis senior facilities manager napisał maila do juniora z punktami jakie miał uwzględnić, a potem poszła jeszcze prośba o approval do super senior managera? xD
- 1
Jak organizujecie sobie zadania długoterminowe przerywane zadaniami krótkoterminowymi?
Mam np. 4 zadania, których czas wykonania to powiedzmy 40-60h każde ale codziennie też dostaję różne ilości zadań powiedzmy 45 min. ilość i istotność nie zależy ode mnie - czasami mogą poczekać a czasami muszę rzucić wszystko inne, czasami są, czasami ich nie ma.
Macie jakieś sprawdzone metody lub programy komputerowe pozwalające zmienić chaos w jakieś zorganizowane działanie? Jak to planować lub nanosić zmiany jak zachodzą
Mam np. 4 zadania, których czas wykonania to powiedzmy 40-60h każde ale codziennie też dostaję różne ilości zadań powiedzmy 45 min. ilość i istotność nie zależy ode mnie - czasami mogą poczekać a czasami muszę rzucić wszystko inne, czasami są, czasami ich nie ma.
Macie jakieś sprawdzone metody lub programy komputerowe pozwalające zmienić chaos w jakieś zorganizowane działanie? Jak to planować lub nanosić zmiany jak zachodzą
@aHmuX: Każdy pracuje w chaosie, nie spotkałem się jeszcze z nikim z IT kto by miał spokojne życie w pracy :D no chyba że ma w------e na pracę, to wtedy tak. Ogólnie ja raczej staram się wykonać wszystko na już i jeżeli mam jakieś zadania długoterminowe to ogarnąć je jak mam tylko czas po uporaniu się z priorytetowymi pomniejszymi zadaniami. Tylko trzeba uważać żeby się za bardzo nie chwalić, że
@aHmuX: Jira
- 1
#gdansk #trojmiasto #pracbaza #korposwiat #korpo #finanse #ksiegowosc #sorryzailosctagow
Mircy z Trójmiasta, korpoludki, pracownicy obc, alchemii, zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy.
Moja dziewczyna (Ukrainka) wreszcie ogarnęła sprawy wizowe, miała już dogadaną pracę tu na miejscu ( w Sopocie) ale ostatecznie została na lodzie ponieważ pani, która była bardzo pozytywnie nastawiona na zatrudnieni
Mircy z Trójmiasta, korpoludki, pracownicy obc, alchemii, zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy.
Moja dziewczyna (Ukrainka) wreszcie ogarnęła sprawy wizowe, miała już dogadaną pracę tu na miejscu ( w Sopocie) ale ostatecznie została na lodzie ponieważ pani, która była bardzo pozytywnie nastawiona na zatrudnieni
- 6
@Terki: Dobra praca w finansach to przede wszystkim praca BEZ języka polskiego. Nie przesadzaj, dziewczyna da rade.
Ja ludzi z ukrainy osobiście, których spotkałem bardzo szanuje. Złego słowa nie moge powiedzieć.
Inna sprawa to jest to co się wyczytuje na wykopie odnosnie czczenia bandery itp. Chociaż osobiście nie spotkałem się z niczym podobnym.
Ja ludzi z ukrainy osobiście, których spotkałem bardzo szanuje. Złego słowa nie moge powiedzieć.
Inna sprawa to jest to co się wyczytuje na wykopie odnosnie czczenia bandery itp. Chociaż osobiście nie spotkałem się z niczym podobnym.
































tylko owocowe piątki? XD
Chyba czas zmienić firmę tylko 6 pak trzeba zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#korpo #pracbaza #linkedin
źródło: comment_4miISw0UobLGuz9AYcxccHfzQn84ASjt.jpg
Pobierz