via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
W mojej poprzedniej #praca #pracbaza w #uk dyrki prezes i kierownictwo zaczelo ostro srac po gaciach przez #brexit, ziomek wyslal mi wiadomosc jaka dostal kazdy pracownik firmy. Tak gdyby sie ktos zastanawial jak przygotowania do wyjscia wygladaja w rzeczywistosci, a nie przez pryzmat brukowcow. #korpo #korposwiat
adriano30 - W mojej poprzedniej #praca #pracbaza w #uk dyrki prezes i kierownictwo za...

źródło: comment_6uaBEFdNzpKmaukZajpUvV15wdBpI96C.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, co jakiś czas moje korpo wysyła mnie do Katowic i tak sobie ostatnio pomyślałem że zostanę na weekend i wybiorę się do Czech xD. Trochę dlatego że nigdy z rodziną nie miałem zagranicznych wakacji, trochę pozwiedzać i trochę przekonać się czy dam radę fizycznie i umysłowo. Chciałbym to zrobić na prawie całym spontanie (oprócz noclegu i zwiedzania). Zamierzam w piątek po pracy pojechać pociągiem do Ottawy coś pozwiedzać hotel sobie załatwić
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Potrzebuję rady bardziej doświadczonych zawodowo osób. W obecnej firmie (korpo) pracuję 2 lata i chciałem przenieść się na zupełnie inne stanowisko. Rekrutację przeszedłem i de facto od niecałych 2 miesięcy czekałem na odpowiednie podpisy (warunki znałem wcześniej) etc. W międzyczasie rozmawiałem z firmą nr 2, z którą de facto już przybyłem piątkę (słownie), bo zaoferowali tyle prawie tyle co obecna firma, jednak jest dużo mniejsza, a męczy mnie w obecnej wszechobecna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pizzabhoy:

Ogólna prawda jest taka:
1- Nie warto przechodzić do innej firmy o ile : a)jeśli nie daje Ci dużo więcej pieniędzy b) Nie jest to Twoja praca marzeń c) W twojej obecnej firmie jest źle, nie idzie :P planują Ciebie zwolnić d) itp.
2- To jest oczywiste że dzisiaj gdy ludzie szukają pracy - to mają parę opcji i wybierają najlepszą z nich;
3- Biurokracja jest
  • Odpowiedz
Mirasy poszukuję dla swojego różowego #praca w #krakow - najlepiej jakieś #korpo na start, dla osoby bez większego doświadczenia biurowego (obecnie jako chemik) - macie może coś godnego polecenia? na pracuj.pl jakoś mało takich ofert, a może ktoś z Was zna kogoś, kto zna kogoś... ;)
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sierpek: Może i smutne ma życie i jest wulgarny, ale czy nie ma trochę racji? Nie napisałeś w jakim dziale chcesz jej znaleźć pracę? Ma być na jakimś klepaniu danych? Wtedy niech szuka w Capgemini lub Aon. Ma iść do działu księgowości? Wtedy niech szuka ofert w IBM, Capgemini, State Street. Ma być na słuchawce, bo zna języki obce - niech idzie do Genpactu. Jeśli zna programowanie i matematykę dobrze,
  • Odpowiedz
@sierpek: Myślę, że sam się przyczyniłeś do takiego obrazu różowych, bo wrzuciłeś zapytanie na mikro, ale bez konkretów. Wydaje Tobie/Wam się, że praca w korpo się nie różni od siebie? Czemu nie podałeś co potrafi i jakie ma umiejętności oraz jakie działy ją interesują? W korpo masz logistykę, marketing, sprawy prawne, księgowość, analizy finansowe, controlling, programowanie, bazy danych, utrzymanie i obsługę klienta...

1. języki jakie zna na poziomie MINIMUM B2
2. w
  • Odpowiedz
@db95: Śmiesznie jak ktoś jęczy tak o że tego nie zrobi, nie da sobą pomiatać, co on sobie w ogóle myśli, po czym nic się nie zmienia w stosunku do kierownika. A na ogół te ciche osoby jak coś je w----i to powiedzą przełożonemu wprost co in się nie podoba albo rzucą wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
@frytka94: Skoro zaprosili Cie na rozmowę to angielski który wpisałeś w cv wystarczy. Powodzenia Miras jutro !! Napisz po jak poszło a za miesiąc na czym polega praca bo brzmi ciekawie.
  • Odpowiedz
@Brydzo: za późno teraz na wysiew.
Ostatnie wysiałem w Czerwcu i spokojnie krzak przezimował .Obrywałem mu kwiatki a teraz na tarasie to prawie drzewo mam z taką ilością Habanero że głowa siada.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:
Nie wiem co w tym takiego niebywałego. To raczej nie chodzi o sytuację, gdzie Zenek robi januszexie za 1800 zł i nie pójdzie do szwagra za 2800 zł bo kocha swoją pracę.

Jak już się osiągnie zadowalający poziom zarobków (czyli taki, że starcza na wszystko i jeszcze górka zostaje) to podwyżka pensji już nie robi zbyt dużego wrażenia.

Ja też mam ofertę pracy z 30% wyższą stawką, ale nie idę tam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ciekawe jaka jest geneza tej wiadomości. jakis senior facilities manager napisał maila do juniora z punktami jakie miał uwzględnić, a potem poszła jeszcze prośba o approval do super senior managera? xD
  • Odpowiedz
Jak organizujecie sobie zadania długoterminowe przerywane zadaniami krótkoterminowymi?

Mam np. 4 zadania, których czas wykonania to powiedzmy 40-60h każde ale codziennie też dostaję różne ilości zadań powiedzmy 45 min. ilość i istotność nie zależy ode mnie - czasami mogą poczekać a czasami muszę rzucić wszystko inne, czasami są, czasami ich nie ma.

Macie jakieś sprawdzone metody lub programy komputerowe pozwalające zmienić chaos w jakieś zorganizowane działanie? Jak to planować lub nanosić zmiany jak zachodzą
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aHmuX: Każdy pracuje w chaosie, nie spotkałem się jeszcze z nikim z IT kto by miał spokojne życie w pracy :D no chyba że ma w------e na pracę, to wtedy tak. Ogólnie ja raczej staram się wykonać wszystko na już i jeżeli mam jakieś zadania długoterminowe to ogarnąć je jak mam tylko czas po uporaniu się z priorytetowymi pomniejszymi zadaniami. Tylko trzeba uważać żeby się za bardzo nie chwalić, że
  • Odpowiedz
#word #excel #korpo

Ktoś, coś zna albo ma jakieś makra sposoby na masowe generowanie dokumentow Word z danych zawartych w arkuszu Excel, mamy te płatne i potrzebujemy go uzupełnić jednakowo specyficznymi danymi z tabeli oraz zapisać osobno te pliki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gdansk #trojmiasto #pracbaza #korposwiat #korpo #finanse #ksiegowosc #sorryzailosctagow

Mircy z Trójmiasta, korpoludki, pracownicy obc, alchemii, zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy.
Moja dziewczyna (Ukrainka) wreszcie ogarnęła sprawy wizowe, miała już dogadaną pracę tu na miejscu ( w Sopocie) ale ostatecznie została na lodzie ponieważ pani, która była bardzo pozytywnie nastawiona na zatrudnieni
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Terki: Dobra praca w finansach to przede wszystkim praca BEZ języka polskiego. Nie przesadzaj, dziewczyna da rade.
Ja ludzi z ukrainy osobiście, których spotkałem bardzo szanuje. Złego słowa nie moge powiedzieć.

Inna sprawa to jest to co się wyczytuje na wykopie odnosnie czczenia bandery itp. Chociaż osobiście nie spotkałem się z niczym podobnym.
  • Odpowiedz