@majsterV2: uwielbiałem konquerora do przeglądania plików, szczególnie w późniejszych wersjach jak jednym klikiem można było go przekształcić w fajną przeglądarkę obrazków, od 3.2 to było najlepsze środowisko jakie powstało... używałem od 3.0 w redhacie8
  • Odpowiedz

#ciekawostki #linux #kde #informatyka #pc #komputery #pcmasterrace
Choć mogłoby się wydawać, że ubuntu to jeden z najlatwiejszych linuxów dla lamerów itp, a kde dzielnie mu pomóc i do zludzenia przypominać latwego w obsludze windowsa.Prawda jest z gola inna.Jednym z takich przykladow jest to, ze w ustawieniach systemu nie mozna zmienic rozdzielczosci ekranu( ͡° ͜ʖ ͡°
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w nowym kde 5.10 nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WycinkiToPowaznyProblem: Zaraz... uważasz że to wina Ubuntu że KDE w wersji której Ubuntu nie dostarcza nie działa tak jak byś tego oczekiwał?

Tak swoją drogą po co chcesz używać testowego oprogramowania jeżeli nie jesteś testerem?
  • Odpowiedz
#devrant

Wczoraj zainstalowałem na moim #linux #gnome - gnome ssie tak bardzo że tego się opisać nie da... O 4:00 w nocy zainstalowałem #kde



  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KDE jest ładniejsze


Co O.o? Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów na zasadzie: "nawalmy od cholery losowych efektów graficznych".

Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i graficy.
  • Odpowiedz
Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów


@InnyKtosek: tak było, ale się zmieniło...

Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i
  • Odpowiedz

Będę instalował DE na moim #linux jeszcze nie wiem jaki? Który DE lepiej wspiera #touchscreen #kde #gnome a może jakieś inne jak #cinnamon? Szczególnie by mi zależało na klawiaturze ekranowej, bo mój sprzęt konwertuje się do tableta?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gnome-tweak-tools


@Kavelach: mam, ale to generalnie szkoda szcępić ryja, w "settings" dwa ustawienia na krzyż jeśli chodzi o touchpad, w tweek-tools o dwa wiecej, zainstalowalem "gpointing-cośtam-settings" - segmentation fault... przecież kiedyś było synpatic-settings-magic i można tam było tydzień spędzić ustawiając tyciąc opcji...

Generalnie szkoda że nie poszedłem w #kde, teraz już mi się nie chce instalować...
  • Odpowiedz
Jakiś sposób na tiling w #kde? Próbowałem pluginem, ale jest spartaczony, próbowałem bspwm jako wm, niestety bspwm nie jest tak dobrze konfigurowalny jak i3, sprawdzałem jeszcze awesome, ale to już tragedia. I3 nie sprawdzałem, pewnie by działało elegancko, ale brak w nim obsługi przestawiania kafli myszką, a to jest must have.

#linux #arch
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #xorg #kde

Mirki da się jakoś w Xorg ustawić całkowite blokowanie przejścia ekranu w czarny ekran? Wykopałem power managment od kde bo mnie niemiłosiernie wkrwiał i ustawił na domyślne :<
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach