Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Zgrywuss: dali ciała i wydali nieprzetestowaną wersję LiveCD, z bugiem który uniemożliwia poprawne ustawienie hasła. Trzeba to po instalacji zrobić ręcznie.
@Zgrywuss: https://pve.proxmox.com/wiki/Root_Password_Reset właśnie zmieniałem ;]
- 13
@majsterV2: uwielbiałem konquerora do przeglądania plików, szczególnie w późniejszych wersjach jak jednym klikiem można było go przekształcić w fajną przeglądarkę obrazków, od 3.2 to było najlepsze środowisko jakie powstało... używałem od 3.0 w redhacie8
- 3
@majsterV2: To sprawdź, jest to rozwijany KDE 3.5, bo na skrinie to na 90% KDE 3
- 0
@ppidd_ nie, VGA
@AliShaheedMuhammad: to może grafika już wysiada.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ZielonyZgrywus: ubuntu nie LTS i do tego nowe KDE nie LTS? Ja bym próbował tylko w ramach eksperymentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZielonyZgrywus: chyba już lepiej kde neon wziąć ale prawda jest taka że kde ostatnio mimo wielu oburzeń fanbojów na słowa, że kde jest niestabilne - faktycznie jest niestabilne.
#linux #kde #informatyka
hmm
No czy ja wiem KDE jak to kde, ale w porownaniu do poprzednich versji to spoko..
hmm
No czy ja wiem KDE jak to kde, ale w porownaniu do poprzednich versji to spoko..
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@SzlomoBronsztajn: bo co? lubie ikony programow na pulpicie
#ciekawostki #linux #kde #informatyka #pc #komputery #pcmasterrace
Choć mogłoby się wydawać, że ubuntu to jeden z najlatwiejszych linuxów dla lamerów itp, a kde dzielnie mu pomóc i do zludzenia przypominać latwego w obsludze windowsa.Prawda jest z gola inna.Jednym z takich przykladow jest to, ze w ustawieniach systemu nie mozna zmienic rozdzielczosci ekranu( ͡° ͜ʖ ͡°
Choć mogłoby się wydawać, że ubuntu to jeden z najlatwiejszych linuxów dla lamerów itp, a kde dzielnie mu pomóc i do zludzenia przypominać latwego w obsludze windowsa.Prawda jest z gola inna.Jednym z takich przykladow jest to, ze w ustawieniach systemu nie mozna zmienic rozdzielczosci ekranu( ͡° ͜ʖ ͡°
Komentarz usunięty przez autora
w nowym kde 5.10 nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WycinkiToPowaznyProblem: Zaraz... uważasz że to wina Ubuntu że KDE w wersji której Ubuntu nie dostarcza nie działa tak jak byś tego oczekiwał?
Tak swoją drogą po co chcesz używać testowego oprogramowania jeżeli nie jesteś testerem?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@elirath: nie, ja zainstalowalem najnowsza stabilną
- 3
@D_e_b_i_a_n: Najnowsza stabilna to 2.0.1
- 2
KDE jest ładniejsze
Co O.o? Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów na zasadzie: "nawalmy od cholery losowych efektów graficznych".
Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i graficy.
- 3
Przecież KDE to jest graficzny potworek zaprojektowany przez programistów
@InnyKtosek: tak było, ale się zmieniło...
Przy Gnome przynajmniej pracują ludzie od UX i
- 1
Będę instalował DE na moim #linux jeszcze nie wiem jaki? Który DE lepiej wspiera #touchscreen #kde #gnome a może jakieś inne jak #cinnamon? Szczególnie by mi zależało na klawiaturze ekranowej, bo mój sprzęt konwertuje się do tableta?
- 0
gnome-tweak-tools
@Kavelach: mam, ale to generalnie szkoda szcępić ryja, w "settings" dwa ustawienia na krzyż jeśli chodzi o touchpad, w tweek-tools o dwa wiecej, zainstalowalem "gpointing-cośtam-settings" - segmentation fault... przecież kiedyś było synpatic-settings-magic i można tam było tydzień spędzić ustawiając tyciąc opcji...
Generalnie szkoda że nie poszedłem w #kde, teraz już mi się nie chce instalować...
konto usunięte via Android
- 1
- 1
@Miedzyzdroje2005: To chyba główny odpalacz KDE xD
- 2
@Miedzyzdroje2005: Deadbeef. Taki trochę foobar. Można samemu zaprojektować wygląd i wgrać ręcznie pluginy. Ale co kto lubi.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@D_e_b_i_a_n: na archu masz świeże
- 0
@buuba: tylko deb.
Jakiś sposób na tiling w #kde? Próbowałem pluginem, ale jest spartaczony, próbowałem bspwm jako wm, niestety bspwm nie jest tak dobrze konfigurowalny jak i3, sprawdzałem jeszcze awesome, ale to już tragedia. I3 nie sprawdzałem, pewnie by działało elegancko, ale brak w nim obsługi przestawiania kafli myszką, a to jest must have.
#linux #arch
#linux #arch
@ppidd_: czekaj, czekaj... po co ci aż pięć okien na raz otwartych? O_o
Jedyne remedium na takie coś, to zacząć korzystać z "wirtualnych pulpitów"(czy jak tam oni tłumaczą to workspace)
Jedyne remedium na takie coś, to zacząć korzystać z "wirtualnych pulpitów"(czy jak tam oni tłumaczą to workspace)
konto usunięte via Android
- 2
- 0
@JosefGoldman widzi ok. Ale problem jest w KWin
- 0
@Miedzyzdroje2005 chyba się rozwiązało. Skasowałem wszystkie configi kwin i ruszyło ;)
421
POTĘŻNE środowisko graficzne KDE Plasma 5.10 wydane! Oto rok Linuksa!

Oto kolejna wersja najpiękniejszego i najbardziej konfigurowalnego środowiska graficznego w świecie otwarto-źródłowego oprogramowania. Chcesz wypróbować? Oto KDE Neon: https://neon.kde.org/
z- 253
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Jak włączyć w KDE wyświetlanie części przycisków na pasku? Tak jak na obrazku? Da się to jakoś ustawić, czy tylko dla apek z Gnome działa?
#linux #kde #kiciochpyta
#linux #kde #kiciochpyta
źródło: comment_Isen7ME3TUKy7uvaq82jr9VJW6fTwXBg.jpg
Pobierz- 1
@xandra: CTRL+M
- 1
Może przesiadka na Wayland na nich to wymusi (on tego właściwie wymaga).
@Althorion: Na szczęście nie wymaga i CSD w KWin nigdy nie będzie ;)
https://blog.martin-graesslin.com/blog/2010/05/open-letter-the-issues-with-client-side-window-decorations/
https://blog.martin-graesslin.com/blog/2013/02/client-side-window-decorations-and-wayland/
https://blog.martin-graesslin.com/blog/2015/12/server-side-decorations-coming-to-kwinwayland/
Mam dziwnego buga w kde, gdzie po odłączeniu zasilania zacina się cała grafika. Ktoś pomoże?
Dmesg http://termbin.com/fbq8
Syslog http://termbin.com/zuf1
#linux #kdeneon #kde
Dmesg http://termbin.com/fbq8
Syslog http://termbin.com/zuf1
#linux #kdeneon #kde
- 0
@Kryspin013: Czyli na 99% update kernela by rozwiązał problem.
- 0
@fervi: Nie, wywalenie sterownika intela np usuwało problem. Zmiana kernela na jakąkolwiek inną wersję nic nie dawała.
- 0
@K_o_w_a_l_s_k_i: mnie też wk... kde raz bloku raz nie zauważyłem że przyczyną jest otwarta przeglądarka co za .... to samo wyłączenie ekranu raz działa raz nie.




















#kde #kdemasterrace #linux #pokazpulpit
źródło: comment_GnuZQmkHKWpAL1FiNzQxw7CLA8Ah6opl.jpg
Pobierz