Wpis z mikrobloga

@robekk1978: konwertuje się fizycznie, mogę złożyć panel tak że przykrywa klawiaturę matrycą do góry... Sam ekran dotykowy działa, natomiast nie używałem jeszcze żadnej klawiatury ekranowej, pracowałem na nim trochę z XFCE... i teraz chcę jakieś bogatsze środowisko graficzne, takie które jest bardziej przyjazne dotykowym ekranom, choć zdaję sobie sprawę że pod Linuksem na pełen wypas nie ma co liczyć...
@Kavelach: Zainstalowałem #gnome owszem ma wbudowaną klawiaturę ekranową, fajnie że ma, (np XFCE nie ma) ale jest taka biedna, pisanie polskich znaków to masakra... pozatym tu kurde nie ma prawie żanych opcji konfiguracji w tym środowisku, kiedyś uzywałem Gnoma 2, nie podobało mi się z paru względów, w wersji 3 dochodzi do tego okrojona funkcjonalność, tego się używa jak jakiegoś ficzerfona z pierwszej dekady XXI w. są ekstra efekty przejścia trzy-de
gnome-tweak-tools


@Kavelach: mam, ale to generalnie szkoda szcępić ryja, w "settings" dwa ustawienia na krzyż jeśli chodzi o touchpad, w tweek-tools o dwa wiecej, zainstalowalem "gpointing-cośtam-settings" - segmentation fault... przecież kiedyś było synpatic-settings-magic i można tam było tydzień spędzić ustawiając tyciąc opcji...

Generalnie szkoda że nie poszedłem w #kde, teraz już mi się nie chce instalować...