Siemanko kawowe Miruny,

Przymierzam się do kupna nowego ręcznego młynka do kawy. Aktualnie posiadam Porlex tall od półtorej roku, a myślę nad Xeoleo 50mm.

W porlexie zauważyłem, że zmielona kawa różni się od siebie gradacją, jest dużo pyłu i mimo że parzę kawę w ten sam sposób, często kawa różni się od siebie smakiem (ze stoperem w ręku oraz odmierzoną kawą co do grama, metoda: aeropress/frenchpress).

Domyślam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to w ogóle się stało, że zacząłeś robić takie wpisy kawowe?


@SnowFox: a tak na serio to sam nie wiem. Po prostu wymyśliłem sobie taką zabawę. Po pewnym czasie pojawili się pierwsi stali bywalcy jak @WidowMaker i @pani_doktor_od_arszeniku i jakoś tak zostało :) Btw, mam nadzieję, że WidowMaker wróci do nas, bo nie ma kto na nocnej shitpostować ładnego chłopca ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@Barracuda_sph: to na pewno Brazylia Mogiana - w aromacie kakao, w smaku gorzka czekolada i orzechy - pozbawiona kwasowości. Honduras Marcala - wyraźnie orzechowy i bardzo delikatny. Również bez kwasowości. No i Brazylia Cerrado - tu mleczna czekolada przede wszystkim. Poza tym delikatną kwasowość ma jeszcze Gwatemala Manrique Lopez - to byśmy polecili na spróbowanie.
  • Odpowiedz