#hoi4 wiadomo gdzie można zmienić barwy frakcji bo, kto to myślał, aby Alianci, Komitern i Międzymorze były czerwone o ledwie widocznej różnicy kolorów
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Wolvi666
- 3
konto usunięte
- 0
@Wolvi666: To zależy od koloru przywódcy frakcji. Zmień Polskę na żółtą np. i będzie lepiej.
@Piteropeter: "German Reich" na prawie całym globusie, ahhh jak wspaniale to wygląda.
Mirki, swego czasu znalazłem screena (albo widziałem to w jakimś filmie), na którym był focus tree Polski, ale było ono znacznie bardziej rozbudowane niż to po darmowym DLC. Pamiętam, że Intermarium miało nie być frakcją tylko z Polską + Inflantami, a jeszcze miała tam być bodaj Czechosłowacja, Jugosławia, Rumunia, Węgry, Finlandia, Grecja, itd (część z tych krajów była "mutually exclusive"). Generalnie całe drzewko było podobne w strukturze jak to Rzeszy.
Może to
Może to
Nie wykluczam tego, że mógł to być wytwór mojej głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Redesekrator: Nie martw się, nie będziesz pierwszym mirkiem z urojeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@Mesmeryzowany: tak, to było to. Szkoda tylko, że tylko jako pomysł, a nie jako coś wdrożonego w życie
No szukam szukam i znaleźć nie mogę, jak się pozbyć starych gratów z magazynów? Leży mi tam ich setki, jakiś samolotów słabych, wyposażenia etc... Nie mogę nikomu nic wysłać bo mniej jak 40% a nie widzę opcji zezłomowania sprzętu...
#hoi4
#hoi4
- 1
@Mald: Ha ha ha ... trzymaj wszystko, bo nie znasz dnia i godziny, kiedy ci zacznie sprzętu brakować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komentarz usunięty przez autora
najlepsza jak do tej pory próba gry Luksemburgiem, ale niestety chyba się kończy bo Rzesza odbija resztę Francji i zaraz przyjdzie po mnie ;____;
do tego ZSRR zamiast bić niemiaszków to n--------a się z brytolami
grał ktoś Luksemburgiem albo ma może jakieś pomysły jak to ugryźć?
#hoi4
do tego ZSRR zamiast bić niemiaszków to n--------a się z brytolami
grał ktoś Luksemburgiem albo ma może jakieś pomysły jak to ugryźć?
#hoi4
źródło: comment_x79TQcC4WDAwBOaZ3SkJGe0YB0tddP8u.jpg
Pobierz- 2
@SDammtsg: ale ja właśnie jestem faszystowskim Luksemburgiem XD
jak najszybciej dołączyłem do osi, a potem sobie cichutko czekałem odmawiając wojny przeciwko aliantom
gdy niemiaszki podbili co mieli podbić, w Europie zrobiło się spokojniej a faszyści przerzucili wojsko na inne fronty wbiłem im nóż w plecy
opuściłem oś, zaatakowałem rzesze, dostałem zaproszenie do aliantów i wysłałem moje bohaterskie 5 dywizji do zajęcia portu w Dunkierce by brytole mieli łatwiejszy desant
dołączenie
jak najszybciej dołączyłem do osi, a potem sobie cichutko czekałem odmawiając wojny przeciwko aliantom
gdy niemiaszki podbili co mieli podbić, w Europie zrobiło się spokojniej a faszyści przerzucili wojsko na inne fronty wbiłem im nóż w plecy
opuściłem oś, zaatakowałem rzesze, dostałem zaproszenie do aliantów i wysłałem moje bohaterskie 5 dywizji do zajęcia portu w Dunkierce by brytole mieli łatwiejszy desant
dołączenie
źródło: comment_UacoLOztPs7HmcDWlGusPV03KCgqJyx5.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
Próbował ktoś grać samymi zmechanizowanymi dywizjami?
#hoi4
#hoi4
- 3
#hoi4 #paradox...
Nie pojmuję dlaczego nie ma produkcji amunicji... paliwa... tylko wlicza się ropę w wyposażenie... przecież to jest tak samo banalne jak produkcja karabinów... masz regiment artylerii to potrzebujesz x skrzynek amunicji i tracisz je jak wyposażenie... i trzeba dosyłać nowe... a linie zaopatrzenia służyły by tylko do przesyłu tych paczek? I nie mówcie, bo RAM bo zaopatrzenie jest dobrze zrobione i ogarnia ... I dla
Nie pojmuję dlaczego nie ma produkcji amunicji... paliwa... tylko wlicza się ropę w wyposażenie... przecież to jest tak samo banalne jak produkcja karabinów... masz regiment artylerii to potrzebujesz x skrzynek amunicji i tracisz je jak wyposażenie... i trzeba dosyłać nowe... a linie zaopatrzenia służyły by tylko do przesyłu tych paczek? I nie mówcie, bo RAM bo zaopatrzenie jest dobrze zrobione i ogarnia ... I dla
@Wolvi666:
Z tych DLC mają hajs na dalszy development - to gra niszowa i nie ma szans zarobić czy przyciągnąć inwestorów jak amerykanskie masówki. No i wystarczy trochę poczekac i na luzie z 5E kupisz.
A co do meritum: gra wyszła dwa miechy temu. Sporo sie zmieni.
Z tych DLC mają hajs na dalszy development - to gra niszowa i nie ma szans zarobić czy przyciągnąć inwestorów jak amerykanskie masówki. No i wystarczy trochę poczekac i na luzie z 5E kupisz.
A co do meritum: gra wyszła dwa miechy temu. Sporo sie zmieni.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Gram sobie USA podbiłem sobie Japonie i chce teraz atakować ZSRR, ale on ma wojska na terenach której okupuje czy moge sie ich jakoś pozbyć?
#hoi4
#hoi4
Mireczki, którym krajem najlepiej zacząć aby nie być zbyt przygniecionym ficzerami gry?
#hoi4
#hoi4
@Redesekrator: Najlepiej Niemcami bo są OP jak zawsze w grach paradoxu.
- 2
@Asterling: @Redesekrator: Międzymorze jest OP ale trzeba postawić własną linię Maginota na wschodzie i zachodzie... i iść w piechotę, saperów i artylerię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_Z34dmjXGmGuVPkf1fhUu390dzaMYAnQT.jpg
Pobierz- 1
może ktoś mi w prosty sposób wyjaśnić jak zacząć grać w #hoi4 ?
bo jest tam troche do ogarniecia
bo jest tam troche do ogarniecia
- 0
@kacpervfr: chodziło mi bardziej o to jak w ogóle zacząć w to grać,na czym się skupić,czego na początku nie zrobić źle,taki przyspieszony kurs grania po prostu :D
@paw3n: Na początku badaj przemysł i buduj fabryki cywilne. Najlepiej rekrutować jednostki z piechotą i artylerią na rozpiętości 20. Tyle przychodzi mi teraz do głowy xd
A jak masz wolny czas to odpal sobie jakiegoś streama
A jak masz wolny czas to odpal sobie jakiegoś streama
Skąd pobrac nowe patche? duzo zmieniaja wzgledem lysej podstawki? place w cebuli #hoi4
- 1
Ręka połamana mocno, l4 długie, to może się wkręce, właśnie kupiłem i pobieram to odwrotu nie ma, nienawidzę samouczków, sam krok po kroku i w------l po w-------u rozkminiam grę, ale jakimś protipem możecie rzucić, bo to będzie pierwszy kontakt z tą serią.
#paradox `owe gry mam obcykane prócz tej jednej, więc jakimś znowu amatorem nie jestem, ale z #hoi4 i w ogóle całą tą serią będę miał kontakt
#paradox `owe gry mam obcykane prócz tej jednej, więc jakimś znowu amatorem nie jestem, ale z #hoi4 i w ogóle całą tą serią będę miał kontakt
- 1
@Mald: zobacz sobie od razu poradnik do battle planera czy jak się to nazywa. 6 minut trwa i mimo wszystko warto, bo to podstawowe narzędzie do prowadzenia wojny.
konto usunięte via Android
- 1
@Mald mimo wszystko obczaj samouczek bo pokazuje odpowiedzi na wiekszosc pytan co pada w tagu. Pozniej zacznij gre krajem ktory bedzie mogl wyslac ochotnikow do Hiszpani. Wyslajac jednostki panc albo zmot zobaczysz, ze walka jest bardzo prosta gdy masz staly front (nawet w pelni sterowany przez AI) kiedy swoimi jednostkami robisz kotly.
- 1
Jak budujecie flotę. Żal mi techów na rozwijanie wszystkich rodzajów okrętów więc 2 wyeliminowałem - ciężkie i liniowe krążowniki. Więc moja flota składa się z lotniskowców, pancerników, lekkich krążowników i niszczycieli. Co o tym sądzicie?
I czy warto dodawać okręty podwodne do floty?
#hoi4
I czy warto dodawać okręty podwodne do floty?
#hoi4
@Filjan: Już podczas betatestów HOI1 w czasie wojny to zależało w jakim państwie. Jeśli Niemcy - to możliwe że będziesz musiał pływać daleko bez osłony lotnictwa, a więc podwodne mogą się przydać.
@Filjan: Nie widziałem że odpisałeś. GB/USA raczej niepotrzebne, Japonia ewentualnie można do rozbijania zaopatrzenia stanów na wysepki, pytanie czy to ma jakikolwiek sens jak trzeba inwestować w lotniskowce/
- 4
@Stachan: podzielone na wschodnie i zachodnie
oś tak bardzo r-------a we wcześniejszej wojnie, chciałem być taki famfaramfa i mojemu byłemu sojusznikowi wbić nóż w plecy a tu taki klops
oś tak bardzo r-------a we wcześniejszej wojnie, chciałem być taki famfaramfa i mojemu byłemu sojusznikowi wbić nóż w plecy a tu taki klops
źródło: comment_AwMwbDSVXe6pk1efaGESYz9ds0q2k9We.jpg
Pobierz- 1
@kubusko: tak
@ChomikSon: możesz tym sterować w ustawieniach dotyczących okupacji - jak ciężka ma byc.
- 0
@Stah-Schek: generalnie nie ma znaczenia ciężkość czy lekkość okupacji (znaczy ma ogromne ale te liczby nadal są śmieszne i pomijalne) ludność podbita nie garnie się do woja i tyle.
Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: APPCRASH
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku Cab: 0
Sygnatura problemu:
Nazwa zdarzenia: APPCRASH
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku Cab: 0
Sygnatura problemu:
- 0
@ZjedliMiRogale: Jak gra oryginalna, to sprawdź spójność plików gry. Jak nieoryginalna, to ściągnij jakąś inną wersję.
kupiłem ostatnio grę i mam to samo :/ komp dobry ale co z tego :(
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#hoi4 ehh chyba już znerfili nuki ponieważ państwa mi się już nie poddają i nie wpływa to ani trochę na jedność narodową.
















