Mam inną książkę Horstmanna http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm#szczegoly tyle że wydanie VIII (Java 6). Ogólnie dobra do nauki Javy SE od podstaw, chociaż ma parę minusów, głównie to, że nie tłumaczy od ogółu do szczegółu i często zakłada znajomość C++. Ta ww. http://helion.pl/ksiazki/java-8-przewodnik-doswiadczonego-programisty-cay-s-horstmann,jav8pd.htm ma raczej na celu aktualizację wiadomości nt. nowości w JDK8 + wprowadzenie, które się w większości pokrywa z 'Java Podstawy'. Jeśli ma być dla 'doświadczonego programisty', to celowałbym w inne pozycje i
  • Odpowiedz
Czytam sobie Spring in Action i chciałem odpalić apkę z rozdziału o MVC, ale nie wiem jak sie do tego zabrać ponieważ jest w wielu katalogach i nie mogę tego poskładać do kupy. Wiecie może jak mam się do tego zabrać? Bo książka omawia już gotową apkę a ja chciałem ją odpalić żeby zobaczyć jak to działą a później analizować poszczególne fragmęty.

#spring #java #programowanie #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niektórzy narzekają na wysokie ceny w księgarni #helion I maja rację. Teraz z okazji zbliżających sie Walentynek można mieć #ksiazki z tej księgarni 25% taniej (co druga #ksiazka 50% taniej) Więc ludzie spod znaku #programowanie oraz #naukaprogramowania mogą uzupełnić swoje biblioteczki. Promocja dotyczy książek zarówno w postaci druku jak i #ebook
Podobne promocje mają księgarnie
Sensus
i Onepress
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaczus2B: jak ty liczysz te 25%?:) np. Zakładamy że drugą książka jest ta tańsza 1. 100 cbl 2. 50 cbl razem 150 cbl czyli w promocji wychodzi nam 125 cbl obniżka o 25 zł czyli 16,(6)% taniej( ͡° ͜ʖ ͡°). 25% w skrajnym przypadku gdy obie książki będą w identycznej cenie wtedy mamy idealne 25%.
#matematykanazi
  • Odpowiedz
@Taryfikatort: Jeśli książki sa w tej samej cenie, to mając 50% zniżki na drugą, można powiedzieć, że każdą z nich kupimy 25% taniej - to jest maksymalne co można mieć. Moja wina, dałem zbyt duży skrót myślowy.
  • Odpowiedz
Dzisiaj na #helion #promocje -20% na niektóre pozycje ksiązkowe oraz -30% na ebooki, w związku z czym chciałem zamówić http://helion.pl/ksiazki/c-6-0-i-mvc-5-tworzenie-nowoczesnych-portali-internetowych-krzysztof-zydzik-tomasz-rak,c6mvc5.htm
I pytanie do was mirki, czy ma ktoś jakiś dodatkowy kod rabatowy który można by wykorzystać w ramach tego zakupu?
Drugie pytanie do mirków z tagu #programowanie #csharp (nie bijcie, że wołam) - czy ta książka to dobra pozycja dla początkującego, kto chce uczyć
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedy na helion.pl są najlepsze promocje? Kiedyś było chyba -50%, tylko nie pamiętam czy na wszystko i z jakiej okazji. Na święta można się czegoś spodziewać? Chciałbym kupić kilka książek i jako prawdziwy cebulak nie chcę wydawać za dużo.
#helion #programowanie #webdev #cebuladeals
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zukuS: NIestety - ciężko powiedzieć, czasami przy świetach robia fajne promocje, a czasami takie sobie, teraz już się cieszyłem, że 40% coś obniżą, a tu się okazało, że to tylko na e-booki, na zwykłe książki tylko 25%. Po prostu trzeba obserwować, jak widzę, jakąś fajna promocję, to staram się dawac znać.
  • Odpowiedz
@zukuS: Tylko potem nie mów, że nie ostrzegałem - hehehe - ale będę ciekaw Twojej opinii, jak poczytasz :) Przy okazji - w Helionie, niektóre książki, jak zdecydujesz się otrzymać za pomocą poczty polskiej, to dostawę masz gratis (nie na wszystko, ale spora część tego co sprzedają się pod to łapie)
  • Odpowiedz
Dzisiaj się kończy promka więc wypadało by coś zamówić.
Na pewno nie chce żadnej dokumentacji. Czysty kod i mistrz czystego kodu za mną. W sumie to mi się podobały. Wole czytać książki od deski do deski a nie wybierać co mi sie przyda co nie jak w Thinking in java :P Nawet nie mam zamiaru jej czytać całej bo i tak nie zapamiętam wszystkiego .

Moje propozycje:
- LINK
- LINK
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@airdong: Jeśli jesteś doświadczony w zawodzie i pracujesz już jakiś czas z osobami nad sobą to podarowałbym sobie tą pozycję. Jednak jeśli jeszcze uczysz się to książka jest godna uwagi. Ps. To jest moje zdanie.
  • Odpowiedz
@mk321: Książek stricte "technicznych" nie kupuję, bo z problemami chadzam na stackoverflow. A do nabrania ogólnego pojęcia o takim czy innym sposobie kodowania wystarczy przeczytać książkę o kodowaniu jak powieść ;)
  • Odpowiedz
Zamierzam kupić w ramach promocji 2 za 1 w Helion Szkołę Programowania Praty oraz Thinking in C++ Tom 2, tylko wpierw chciałbym się dowiedzieć, czy opłaca się w ogóle taki zakup, mając 2 tomy Symfonii C++? Mam na myśli, czy materiał w wymienionych pozycjach nie pokrywa się w zbyt znaczących ilościach i zwyczajnie płacę kilka razy za to samo?

#programowanie czy #nieprogramowanie o to jest pytanie #komputery
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach