Dordzy Mirkowie, ktoś jest w stanie pomóc ze skryptem VB w Excelu?
Mam 3 arkusze z raportami o identycznej strukturze. Potrzebuję scalać je w jeden. Ponieważ danych jest dość dużo, kopiowanie z palca bywa kłopotliwe.
Umiałby ktoś napisać skrypt w VB, który działałby tak:
1. Wyczyść arkusz docelowy.
Mam 3 arkusze z raportami o identycznej strukturze. Potrzebuję scalać je w jeden. Ponieważ danych jest dość dużo, kopiowanie z palca bywa kłopotliwe.
Umiałby ktoś napisać skrypt w VB, który działałby tak:
1. Wyczyść arkusz docelowy.


























#excel
Domyślam się, że potrzebujesz z tabeli na górze wyciągnąć jakoś dane na dół i teraz tak:
Jeżeli dane z dołu są unikatowe (nie powtarzają się z góry)- zastosowałbym funkcje wyszukaj.poziomo()
Jeżeli dane z dołu są powtarzalne i potrzebujesz zsumować, którąś kolumnę mieszczącą się w przedziale to zastosowałbym suma.jeżeli()