Wpis z mikrobloga

#excel

Potrzebuje pomocy (kompletny laik here)
Jest mozliwość, aby w excelu wyświetlał się komunikat, że nie wypełniono wszystkich pól w nim zamieszczonych w momencie gdy ktoś zamyka plik excel?
Jest kilka rrbryczek do uzupełnienia i chcę aby w przypadku niewypełnienia którejś pojawiał się komunikat, że ma wrócić i wypełnić, ewentualnie aby zaznaczał, że coś jest nie wypełnione....
Z góry dziękuję....
  • 14
@KinmanDoriana:
Źle, że oczekujesz podania na tacy gotowego rozwiązania, zamiast wykorzystać wskazówki i samemu poszukać -- i przy okazji się czegoś nauczyć.
A "nie mam głowy do komputerów" to mierna wymówka, zwłaszcza, że to kilka kliknięć. Brzmi raczej "nie chce mi się, zróbcie za mnie".

Na wpisanie w Google "excel formatowanie warunkowe pusta komórka" i kliknięcie któregoś linka też masz za małą głowę do komputerów?
@Polinik: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD dobra, nieważne. Nie rozumiesz, że po kliknięciu w kilka linków google wszędzie pojawia mi się czarna dla mnie magia? Zapłace komuś i mi to zrobi. zamykam temat
@KinmanDoriana:
W sensie obrazki, gdzie po kolei klikać to jest czarna magia?

I co takiego trudnego do pojęcia jest w opisie?

Najpierw musimy zaznaczyć obszar, w którym będziemy poszukiwać komórek pustych. Może to być zarówno zakres komórek, np. kolumna w tabeli, jak i cała kolumna czy też cały wiersz. Zakres komórek zaznaczamy, wciskając lewy przycisk myszy i przeciągając kursor nad obszarem, który chcemy wyróżnić.


To jakim cudem udało Ci się założyć
Polinik - @KinmanDoriana: 
W sensie obrazki, gdzie po kolei klikać to jest czarna ma...

źródło: comment_4uXskHuo7rHGqC7YxKaepj9GkZl1gXvS.jpg

Pobierz