Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, gdzie kupię akumulator, pasujący do #evic vt?
Stary akumulator padł, została sama elektronika i chciałbym zrobić własnego drewnianego boxa, ale przy akumulatorku 18650, wypisuje "battery low", dopiero przy dwóch na raz odpala, ale wolałbym, żeby na jednym chodziło :(
#epapierosy #epapieros #majsterkowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrumque: No mam 2 aku 18650, obydwa 2500mAh. W vt był normalnie jeden, z płaskimi ogniwami 5000mAh, też 3.7V.
I szukam jednego, który by pasował, bo tamte 2 jeszcze mi się przydadzą w evicu mini, no i problematyczne jest ładowanie 2 na raz, jak się ma ładowarkę z jednym slotem :/ A tak to nawet przez usb będzie można spokojnie naładować
  • Odpowiedz
mam 2 aku 18650, obydwa 2500mAh. W vt był normalnie jeden, z płaskimi ogniwami 5000mAh, też 3.7V.

@Kiziek: Nie zrozumiałeś. Nie pojemność sama jest ważna, a wydajność prądowa. Aku może mieć i 10001231mAh i się nie nadawać, jak pod obciążeniem X amperów będzie mu spadać napięcie. Dlatego podaje się parametr C, to jest krotność prądu obciążenia do pojemności, np aku 2500mAh (2.5Ah) z podanym 1C ma maksymalny prąd 2.5A, a
  • Odpowiedz
@Kiziek: jak nie jest napisane (albo nie ma jakiegoś podanego modelu/typu, gdzie można w specyfikacji sprawdzić), to jest zapewne marne. Dla akumulatorów modelarskich jest to podawane zawsze, z innymi bywa różnie (bo do laptopa albo powerbanka to jest obojętne, bo są tam niewielkie chwilowe prądy, bardziej liczy się długoterminowa pojemność przy małym obciążeniu).
Np:
http://tridex.pl/towar/1002/Akumulator+Li-ion+18650+LG+HE2+2500mAh+36V+183x65mm.html
pojemność typowa: 2500mAh
maksymalny prąd rozładowania: ciągły -
  • Odpowiedz