#motocykle #endurodogruzji

Wracamy do domu. Jesteśmy na węgrzech jutro będziemy na słowacji albo w polskich górach. Sostało do przejechania około 1000km.
Opona tylna u kolegi jest na wykończeniu. Niema już na środku bieżnika ale płutno też jeszcze nie wystaje.
U mnie z przodu jest podobna sytuacja.
Obniżyłem dziś ciśnienie z przodu na tyle mało że naciskam ją palcem z tyłu też mam niskie ciśnienie. Inaczej bym do domu nie dojechał. Jak
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji

Wracamy do domu. Jesteśmy na węgrzech jut...

źródło: 1000006771

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji

Wczorajszą noc i dzisiejszy poranek udało się przespać w hostelu w bloku. Zapłaciłem 1000 tl to jakieś 80zł. Za pokój. I jak za tą cenę to warunki super. Sucho, czysto, bez grzyba, wykąpany, wyspany. Od razu chumor poprawiony.
Tylko ostrożnie wodą pod prysznicem lałem bo bezpiecznik od grzałki wody był na 180cm.
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji

Wczorajszą noc i dzisiejszy poranek udało...

źródło: 1000006745

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mpetrumnigrum: to jest cena z jakiegoś cennika który nic nie znaczy. Z ciekawości sprawdziłem i jest mnóstwo ofert praktycznie nowych egzemplarzy za mniej niż 30k. Dla rodzica szukającego auta dla swojego 16-letniego dziecka fakt, że to zaufana europejska marka a nie chińczyk to pewnie deal-maker
  • Odpowiedz
#motocykle #endurodogruzji
Dom w dolinie mgieł.
Tak nazwał bym dom który dziś widziałem.
Wyjechaliśmy z nad morza czarnego gdzie spaliśmy w krzakach ponieważ za hotel bez parkingu chcieli 280zł.
I pojechaliśmy na południe. Trasa naprawdę wartą odwiedzenia i technicznie łatwa taka 2/10 przejedzie nią osobówka obciążona 2 osobami i bagażami.
Dla #rower też się sprawdzi.
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji
Dom w dolinie mgieł. 
Tak nazwał bym dom k...

źródło: 1000006705

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji
WITAMY W Turcji!
Myślę że to zdjęcie z tym podpisem świetnie by się w Armenii sprzedawało.
Prawda jest jednak taka że Turcy są bogatsi od Ormian i Gruzinów.
Dziś wyjeżdżaliśmy z Armenii nocujemy w Turcji. Jako że przejściagranicznego niema pomiędzy tymi krajami to jechaliśmy przez Gruzję.
Gruzini mimo tego że są bogatsi od Armeńców to są LENIWI i to strasznie. Często Na wsiach gdyby nie to że jako budulca używają
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji
WITAMY W Turcji!
Myślę że to zdjęcie z tym...

źródło: 1000006662

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Ten blok jak i wszystkie chyba bloki i większość domów w Armenii jest budowanych z takich "cegieł" które są wycinane ze specyficznej skały. Najbliżej jej do pumeksu. Jest bardzo porowata tak z 30% tego co pumeks. Przez co lepiej izoluje niż zwykła cegła i mają taki cegłami różowawy kolor.
Na zewnątrz bez tynku tylko od środka tynk. Kleją to cementem.
  • Odpowiedz
#endurodogruzji #motocykle #podroze
Dziś jesteśmy w Armenii. Zasadniczo to od wczoraj od wieczoru.
Przespaliśmy się na łące a rano. Garmin kolegi pokazał że jest szlak/droga przez lasy i pagórki sięgajace 1600m.
Problem polegała na tym że chyba cały poprzedni dzień padało a górki w Armenii tak samo jak w Gruzji to glina (notabene w Turcji Bułgarii i Serbii też jest glina w rużnych ich odmianach. Tylko w Polsce
mpetrumnigrum - #endurodogruzji #motocykle #podroze
Dziś jesteśmy w Armenii. Zasadnic...

źródło: 1000006545

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#endurodogruzji #motocykle

Odnośnie trasy do omalo. Chyba dało by radę tam przejechać (jak już się przekopią koparkami przez śnieg) na jakiejś enduro 125. Tylko przełożenia trzeba by było tak zmienić aby VMAX wynosił 50km/h.

Teraz jesteśmy w Armenii i zostaniemy tutaj kilka dni.
mpetrumnigrum - #endurodogruzji #motocykle

Odnośnie trasy do omalo. Chyba dało by ra...

źródło: 1000006344

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#endurodogruzji #motocykle #pies #zwierzaki

Wczoraj jadąc terenem goniło nas kilkadziesiąt psów pasterskich. Takich po 40kg wagi. Gruzini mają ogólnie w------e jak cię pies goni. A nie zawsze w terenie jest gdzie skręcić albo jak przyspieszyć. Zazwyczaj się nieda.
Sposób na psa pasterskiego jest taki aby gdy siedzi na środku drogi lub łąki to jechać na niego on wtedy będzie zderonientowany.
mpetrumnigrum - #endurodogruzji #motocykle #pies #zwierzaki

Wczoraj jadąc terenem go...

źródło: 1000006026

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji #gruzja #rosja #zssr

Wczoraj wieczorem wjechaliśmy do Gruzji. Dziś zaczeliśmy pierwszy TET w tym kraju. Gdy się pogoda popsuła i droga prowadziła po płaskim to wjechaliśmy na asfalt aby dojechać do stolicy i się w hotelu wysuszyć.
W hotelu ostatni raz byliśmy w.... Grecji czyli chyba z 15 dni temu.

A oto dowód że jesteśmy w Gruzji. Wino marki Stalin
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji #gruzja #rosja #zssr

Wczoraj wieczorem wj...

źródło: 1000006041

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji

Odnośnie dbania o zabytki przez Turków. Nie dbają o nie niech przykładem będzie ten napis wyryty na skalę.
Kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu 3metry obok jakiś Turek wybudował oboro dom. Napis niczym nie zabezpieczony, niszczeje. Tak przy okazji ciekawa wioska. Te ruiny zwane domami to są wyspy pośrodku gór gnoju i gnojowicy.

Dokładne miejsce tego napisu.https://maps.app.goo.gl/VRN8dhQSGtsemsqg7?g_st=ac
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji

Dziś odwiedziliśmy nie oficjalną stolicę Kurdów Tureckich czyli miasto Diyarbakır.
Zobaczyliśmy mury z około 300 n.e Diyarbakır które są zapisane w UNESCO.
I wiecie co normalnie w niszach są wysypiska śmieci i dodatkowo ludzie tam srają a w dolnej części przez resztki mórów płyną sobie ścieki.

Oczywiście
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji

Dziś odwiedziliśmy nie oficjalną stolicę ...

źródło: 1000005893

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mpetrumnigrum:
Zwiedzalem zabytki utrzymywane przez Turkow. I byly zadbane.
A tu moze Kurdowie ani nie pozwola Turkom na gospodarzenie i zyski ani sami nic nie robia.
Jakby, znani sa z tego ze 80 milionow ludzi nie potrafi sie ni c---a od kilkudziesieciu lat dogadac.
¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
#motocykle #endurodogruzji #wojna

Turcja to jest pierwszy kraj drugiego świata. Ale o tym kiedy indziej.
Na razie jesteśmy z poworem w kontynentalnej Turcji. Wróciliśmy.
Wyspałem się na pokładzie w porcie gdy czekaliśmy na jedzenie to słuchaliśmy przymusowo pijanego ruska jak nam nieudolnym angielskim mówi że Rosja nie chce wojny ale inne kraje w tym Polska ich atakuje.
Więc oni muszą się bronić. Pomiętzy tymi w wywodami proponuje nam burgery
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji #wojna

Turcja to jest pierwszy kraj drugi...

źródło: 1000005789

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@bocznica: to nie tak że przyjeliśmy od niego obiad. My najpierw zamówiliśmy a potem ruski się uruchomił jak usłyszał że mówimy po polsku.
A dla turków był tak namolny że dali mu terminal nic nam nie mówiąc i on zapłacił za nas. Nam dopiero to powiedzieli jak chcieliśmy płacić przy wyjściu.
  • Odpowiedz
#motocykle #endurodogruzji
W parku narodowym Alana National Forest park.
O dziwo można tam łowić ryby a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można strzelać do ptaków a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można jeździć pojazdami gdzie się chce. Wszyscy tak robią.
Można wylecieć na tureckim niewybuchu, przynajmniej tak jest napisane na tablicach.
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji
W parku narodowym Alana National Forest pa...

źródło: 1000005714

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji
Jesteśmy na krańcu Cypru w parku narodowym. Szczerze niema tutaj nic ciekawego riucz skał i kamieni. Przez co łatwo można przypalić srzęgło.
Można o dziwiwo legalnie bez biletów jeździć po parku narodowym czym się chce.

Spanie było na plaży woda na moje ma jakieś 28-30C.
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji 
 Jesteśmy na krańcu Cypru w parku narodow...

źródło: 1000005707

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji

Jezusie ale jest mi dobrze.
Wykąpałem się w jakimś stawie w wodzie która miała z 25C. Wyprałem odzież. A teraz leżę czysty w namiocie na dmuchanym materacu. Przypłyneliśmy około 13:00 na Cypr. Bramki opusciliśmy o 15:30.
A wczoraj za bramkami czekając na prom byliśmy już o 8:30.
Prom odpłynoł około 5 rano.
mpetrumnigrum - #motocykle #endurodogruzji

Jezusie ale jest mi dobrze.
Wykąpałem się...

źródło: 1000005663

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #endurodogruzji

W sobotę około godziny 15:30 kolega jadąc na jezdni jednojezdniowa został potrącony przez samochód włączający się do ruchu. Znajomy odbił się od drzwi kierowcy po czym wpadł do rowu wraz z motocyklem koziołkując z nim.
Sprawcą wypadku dziadek pomagał wyciagnąć motocykl dał wodę i pojechał.... A z 10 świadków zdarzenia rozeszło się do domów.
Kolega jak doszedł do siebie to stwierdził że trzeba wezwać policję aby uzyskał odszkodowanie, natomiast
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mpetrumnigrum: A ludzie i tak będą gadać że Polska to g---o kraj xD

Zawsze jak pojadę gdzieś na tripa to doceniam to że jestem Polakiem. Może i mamy swoje problemy i u nas jakbyś miał taką kolizję z jakimś policjantem to też by był problem, ale tam wystarczy losowy dziadek na wsi xD
  • Odpowiedz