Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
#motocykle #endurodogruzji
Wycieczki nie tylko pozwalają jeździć na motocyklu ale też go odnawiają.
Jak wrócę do domu to będę miał z 2-3tys km na liczniku.
Wycieczki nie tylko pozwalają jeździć na motocyklu ale też go odnawiają.
Jak wrócę do domu to będę miał z 2-3tys km na liczniku.
źródło: 1000006796
Pobierz#motocykle #endurodogruzji
Wczorajszą noc i dzisiejszy poranek udało się przespać w hostelu w bloku. Zapłaciłem 1000 tl to jakieś 80zł. Za pokój. I jak za tą cenę to warunki super. Sucho, czysto, bez grzyba, wykąpany, wyspany. Od razu chumor poprawiony.
Tylko ostrożnie wodą pod prysznicem lałem bo bezpiecznik od grzałki wody był na 180cm.
Wczorajszą noc i dzisiejszy poranek udało się przespać w hostelu w bloku. Zapłaciłem 1000 tl to jakieś 80zł. Za pokój. I jak za tą cenę to warunki super. Sucho, czysto, bez grzyba, wykąpany, wyspany. Od razu chumor poprawiony.
Tylko ostrożnie wodą pod prysznicem lałem bo bezpiecznik od grzałki wody był na 180cm.
źródło: 1000006745
Pobierz@mpetrumnigrum: chumor? może muchumor
- 0
@revoolution: albo muchomor.
#endurodogruzji #samochody
Ktoś zna ten samochód z widzenia na żywo? Bo to citroen i jest tak biedny że okna ma jak w tarpanów nie chowane tylko składane do dołu na zawiasie. (Tarpan miał przesuwane)
Więc ktoś coś więcej wie co to za pojazd?
Ktoś zna ten samochód z widzenia na żywo? Bo to citroen i jest tak biedny że okna ma jak w tarpanów nie chowane tylko składane do dołu na zawiasie. (Tarpan miał przesuwane)
Więc ktoś coś więcej wie co to za pojazd?
źródło: 1000006697
Pobierz@mpetrumnigrum: Citroen Ami

@mpetrumnigrum: to jest cena z jakiegoś cennika który nic nie znaczy. Z ciekawości sprawdziłem i jest mnóstwo ofert praktycznie nowych egzemplarzy za mniej niż 30k. Dla rodzica szukającego auta dla swojego 16-letniego dziecka fakt, że to zaufana europejska marka a nie chińczyk to pewnie deal-maker
#motocykle #endurodogruzji
Dom w dolinie mgieł.
Tak nazwał bym dom który dziś widziałem.
Wyjechaliśmy z nad morza czarnego gdzie spaliśmy w krzakach ponieważ za hotel bez parkingu chcieli 280zł.
I pojechaliśmy na południe. Trasa naprawdę wartą odwiedzenia i technicznie łatwa taka 2/10 przejedzie nią osobówka obciążona 2 osobami i bagażami.
Dla #rower też się sprawdzi.
Dom w dolinie mgieł.
Tak nazwał bym dom który dziś widziałem.
Wyjechaliśmy z nad morza czarnego gdzie spaliśmy w krzakach ponieważ za hotel bez parkingu chcieli 280zł.
I pojechaliśmy na południe. Trasa naprawdę wartą odwiedzenia i technicznie łatwa taka 2/10 przejedzie nią osobówka obciążona 2 osobami i bagażami.
Dla #rower też się sprawdzi.
źródło: 1000006705
Pobierz- 5
@mpetrumnigrum: ponad chmurami
źródło: 1000006731
Pobierz@mpetrumnigrum: piekny widoczek
#motocykle #endurodogruzji
WITAMY W Turcji!
Myślę że to zdjęcie z tym podpisem świetnie by się w Armenii sprzedawało.
Prawda jest jednak taka że Turcy są bogatsi od Ormian i Gruzinów.
Dziś wyjeżdżaliśmy z Armenii nocujemy w Turcji. Jako że przejściagranicznego niema pomiędzy tymi krajami to jechaliśmy przez Gruzję.
Gruzini mimo tego że są bogatsi od Armeńców to są LENIWI i to strasznie. Często Na wsiach gdyby nie to że jako budulca używają
WITAMY W Turcji!
Myślę że to zdjęcie z tym podpisem świetnie by się w Armenii sprzedawało.
Prawda jest jednak taka że Turcy są bogatsi od Ormian i Gruzinów.
Dziś wyjeżdżaliśmy z Armenii nocujemy w Turcji. Jako że przejściagranicznego niema pomiędzy tymi krajami to jechaliśmy przez Gruzję.
Gruzini mimo tego że są bogatsi od Armeńców to są LENIWI i to strasznie. Często Na wsiach gdyby nie to że jako budulca używają
źródło: 1000006662
Pobierz@mpetrumnigrum: później taki przyjeżdża do miasta w Polsce i próbuje jeździć taksówka
- 1
jesteś pewny, że to nie wioska romska? Pierwsze słyszę taką opinię
@krzysztof2033: nie w Gruzji pełno jest takich wiosek. Wystarczy zjechać z asfaltu i pojechać polną drogą.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
źródło: 1000006609
Pobierz- 2
Ten blok jak i wszystkie chyba bloki i większość domów w Armenii jest budowanych z takich "cegieł" które są wycinane ze specyficznej skały. Najbliżej jej do pumeksu. Jest bardzo porowata tak z 30% tego co pumeks. Przez co lepiej izoluje niż zwykła cegła i mają taki cegłami różowawy kolor.
Na zewnątrz bez tynku tylko od środka tynk. Kleją to cementem.
Na zewnątrz bez tynku tylko od środka tynk. Kleją to cementem.
#endurodogruzji #motocykle #podroze
Dziś jesteśmy w Armenii. Zasadniczo to od wczoraj od wieczoru.
Przespaliśmy się na łące a rano. Garmin kolegi pokazał że jest szlak/droga przez lasy i pagórki sięgajace 1600m.
Problem polegała na tym że chyba cały poprzedni dzień padało a górki w Armenii tak samo jak w Gruzji to glina (notabene w Turcji Bułgarii i Serbii też jest glina w rużnych ich odmianach. Tylko w Polsce
Dziś jesteśmy w Armenii. Zasadniczo to od wczoraj od wieczoru.
Przespaliśmy się na łące a rano. Garmin kolegi pokazał że jest szlak/droga przez lasy i pagórki sięgajace 1600m.
Problem polegała na tym że chyba cały poprzedni dzień padało a górki w Armenii tak samo jak w Gruzji to glina (notabene w Turcji Bułgarii i Serbii też jest glina w rużnych ich odmianach. Tylko w Polsce
źródło: 1000006545
Pobierz- 4
@mpetrumnigrum: patrzcie na jakie luksusy sobie dziś pozwoliliśmy aby wyprać odzież i dodatkowo jeszcze pada od 2 godzin.
źródło: 1000006561
Pobierz#endurodogruzji #motocykle
Odnośnie trasy do omalo. Chyba dało by radę tam przejechać (jak już się przekopią koparkami przez śnieg) na jakiejś enduro 125. Tylko przełożenia trzeba by było tak zmienić aby VMAX wynosił 50km/h.
Teraz jesteśmy w Armenii i zostaniemy tutaj kilka dni.
Odnośnie trasy do omalo. Chyba dało by radę tam przejechać (jak już się przekopią koparkami przez śnieg) na jakiejś enduro 125. Tylko przełożenia trzeba by było tak zmienić aby VMAX wynosił 50km/h.
Teraz jesteśmy w Armenii i zostaniemy tutaj kilka dni.
źródło: 1000006344
Pobierz#endurodogruzji #motocykle #gruzja #szatili
Do szatili pierwsze 50km jest po świetnym krętym asfalcie. Kolejne 10km jest po płytach betonowych w dobrym stanie a ostatnie 40 jest po dobrym szutsze.
Jednym słowem naprawili drogę i bez obaw można się na nią zapuszczać podniesioną osobówką albo astrą 1 generacji.
#rower też polecam
Do szatili pierwsze 50km jest po świetnym krętym asfalcie. Kolejne 10km jest po płytach betonowych w dobrym stanie a ostatnie 40 jest po dobrym szutsze.
Jednym słowem naprawili drogę i bez obaw można się na nią zapuszczać podniesioną osobówką albo astrą 1 generacji.
#rower też polecam
źródło: 1000006222
Pobierz#endurodogruzji #motocykle #pies #zwierzaki
Wczoraj jadąc terenem goniło nas kilkadziesiąt psów pasterskich. Takich po 40kg wagi. Gruzini mają ogólnie w------e jak cię pies goni. A nie zawsze w terenie jest gdzie skręcić albo jak przyspieszyć. Zazwyczaj się nieda.
Sposób na psa pasterskiego jest taki aby gdy siedzi na środku drogi lub łąki to jechać na niego on wtedy będzie zderonientowany.
Wczoraj jadąc terenem goniło nas kilkadziesiąt psów pasterskich. Takich po 40kg wagi. Gruzini mają ogólnie w------e jak cię pies goni. A nie zawsze w terenie jest gdzie skręcić albo jak przyspieszyć. Zazwyczaj się nieda.
Sposób na psa pasterskiego jest taki aby gdy siedzi na środku drogi lub łąki to jechać na niego on wtedy będzie zderonientowany.
źródło: 1000006026
Pobierz@mpetrumnigrum Mają godnego przeciwnika, to pewne :)
#motocykle #endurodogruzji #gruzja #rosja #zssr
Wczoraj wieczorem wjechaliśmy do Gruzji. Dziś zaczeliśmy pierwszy TET w tym kraju. Gdy się pogoda popsuła i droga prowadziła po płaskim to wjechaliśmy na asfalt aby dojechać do stolicy i się w hotelu wysuszyć.
W hotelu ostatni raz byliśmy w.... Grecji czyli chyba z 15 dni temu.
A oto dowód że jesteśmy w Gruzji. Wino marki Stalin
Wczoraj wieczorem wjechaliśmy do Gruzji. Dziś zaczeliśmy pierwszy TET w tym kraju. Gdy się pogoda popsuła i droga prowadziła po płaskim to wjechaliśmy na asfalt aby dojechać do stolicy i się w hotelu wysuszyć.
W hotelu ostatni raz byliśmy w.... Grecji czyli chyba z 15 dni temu.
A oto dowód że jesteśmy w Gruzji. Wino marki Stalin
źródło: 1000006041
Pobierz#motocykle #endurodogruzji
Odnośnie dbania o zabytki przez Turków. Nie dbają o nie niech przykładem będzie ten napis wyryty na skalę.
Kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu 3metry obok jakiś Turek wybudował oboro dom. Napis niczym nie zabezpieczony, niszczeje. Tak przy okazji ciekawa wioska. Te ruiny zwane domami to są wyspy pośrodku gór gnoju i gnojowicy.
Dokładne miejsce tego napisu.https://maps.app.goo.gl/VRN8dhQSGtsemsqg7?g_st=ac
Odnośnie dbania o zabytki przez Turków. Nie dbają o nie niech przykładem będzie ten napis wyryty na skalę.
Kilkadziesiąt/kilkanaście lat temu 3metry obok jakiś Turek wybudował oboro dom. Napis niczym nie zabezpieczony, niszczeje. Tak przy okazji ciekawa wioska. Te ruiny zwane domami to są wyspy pośrodku gór gnoju i gnojowicy.
Dokładne miejsce tego napisu.https://maps.app.goo.gl/VRN8dhQSGtsemsqg7?g_st=ac
- 1
źródło: 1000005955
Pobierz- 1
#motocykle #endurodogruzji
Dziś odwiedziliśmy nie oficjalną stolicę Kurdów Tureckich czyli miasto Diyarbakır.
Zobaczyliśmy mury z około 300 n.e Diyarbakır które są zapisane w UNESCO.
I wiecie co normalnie w niszach są wysypiska śmieci i dodatkowo ludzie tam srają a w dolnej części przez resztki mórów płyną sobie ścieki.
Oczywiście
Dziś odwiedziliśmy nie oficjalną stolicę Kurdów Tureckich czyli miasto Diyarbakır.
Zobaczyliśmy mury z około 300 n.e Diyarbakır które są zapisane w UNESCO.
I wiecie co normalnie w niszach są wysypiska śmieci i dodatkowo ludzie tam srają a w dolnej części przez resztki mórów płyną sobie ścieki.
Oczywiście
źródło: 1000005893
Pobierz@mpetrumnigrum:
Zwiedzalem zabytki utrzymywane przez Turkow. I byly zadbane.
A tu moze Kurdowie ani nie pozwola Turkom na gospodarzenie i zyski ani sami nic nie robia.
Jakby, znani sa z tego ze 80 milionow ludzi nie potrafi sie ni c---a od kilkudziesieciu lat dogadac.
¯\(ツ)/¯
Zwiedzalem zabytki utrzymywane przez Turkow. I byly zadbane.
A tu moze Kurdowie ani nie pozwola Turkom na gospodarzenie i zyski ani sami nic nie robia.
Jakby, znani sa z tego ze 80 milionow ludzi nie potrafi sie ni c---a od kilkudziesieciu lat dogadac.
¯\(ツ)/¯
@Niedobry: Kurdowie mają c---a do gadania, Turasy na wszystkim łapę trzymają. Oczywiście nie zaprzeczam, że wiele zabytków w Turcji jest zadbanych i utrzymywanych w należytym porządku, miałem okazję sporo tam pozwiedzać.
#motocykle #endurodogruzji #wojna
Turcja to jest pierwszy kraj drugiego świata. Ale o tym kiedy indziej.
Na razie jesteśmy z poworem w kontynentalnej Turcji. Wróciliśmy.
Wyspałem się na pokładzie w porcie gdy czekaliśmy na jedzenie to słuchaliśmy przymusowo pijanego ruska jak nam nieudolnym angielskim mówi że Rosja nie chce wojny ale inne kraje w tym Polska ich atakuje.
Więc oni muszą się bronić. Pomiętzy tymi w wywodami proponuje nam burgery
Turcja to jest pierwszy kraj drugiego świata. Ale o tym kiedy indziej.
Na razie jesteśmy z poworem w kontynentalnej Turcji. Wróciliśmy.
Wyspałem się na pokładzie w porcie gdy czekaliśmy na jedzenie to słuchaliśmy przymusowo pijanego ruska jak nam nieudolnym angielskim mówi że Rosja nie chce wojny ale inne kraje w tym Polska ich atakuje.
Więc oni muszą się bronić. Pomiętzy tymi w wywodami proponuje nam burgery
źródło: 1000005789
Pobierz@mpetrumnigrum: w życiu bym od ruska nie przyjął obiadu. Fuj.
- 3
@bocznica: to nie tak że przyjeliśmy od niego obiad. My najpierw zamówiliśmy a potem ruski się uruchomił jak usłyszał że mówimy po polsku.
A dla turków był tak namolny że dali mu terminal nic nam nie mówiąc i on zapłacił za nas. Nam dopiero to powiedzieli jak chcieliśmy płacić przy wyjściu.
A dla turków był tak namolny że dali mu terminal nic nam nie mówiąc i on zapłacił za nas. Nam dopiero to powiedzieli jak chcieliśmy płacić przy wyjściu.
#motocykle #endurodogruzji
W parku narodowym Alana National Forest park.
O dziwo można tam łowić ryby a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można strzelać do ptaków a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można jeździć pojazdami gdzie się chce. Wszyscy tak robią.
Można wylecieć na tureckim niewybuchu, przynajmniej tak jest napisane na tablicach.
W parku narodowym Alana National Forest park.
O dziwo można tam łowić ryby a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można strzelać do ptaków a przynajmniej miejscowi tak robią.
Można jeździć pojazdami gdzie się chce. Wszyscy tak robią.
Można wylecieć na tureckim niewybuchu, przynajmniej tak jest napisane na tablicach.
źródło: 1000005714
Pobierz#motocykle #endurodogruzji
Jesteśmy na krańcu Cypru w parku narodowym. Szczerze niema tutaj nic ciekawego riucz skał i kamieni. Przez co łatwo można przypalić srzęgło.
Można o dziwiwo legalnie bez biletów jeździć po parku narodowym czym się chce.
Spanie było na plaży woda na moje ma jakieś 28-30C.
Jesteśmy na krańcu Cypru w parku narodowym. Szczerze niema tutaj nic ciekawego riucz skał i kamieni. Przez co łatwo można przypalić srzęgło.
Można o dziwiwo legalnie bez biletów jeździć po parku narodowym czym się chce.
Spanie było na plaży woda na moje ma jakieś 28-30C.
źródło: 1000005707
Pobierz- 4
źródło: 1000005710
Pobierz#motocykle #endurodogruzji
Jezusie ale jest mi dobrze.
Wykąpałem się w jakimś stawie w wodzie która miała z 25C. Wyprałem odzież. A teraz leżę czysty w namiocie na dmuchanym materacu. Przypłyneliśmy około 13:00 na Cypr. Bramki opusciliśmy o 15:30.
A wczoraj za bramkami czekając na prom byliśmy już o 8:30.
Prom odpłynoł około 5 rano.
Jezusie ale jest mi dobrze.
Wykąpałem się w jakimś stawie w wodzie która miała z 25C. Wyprałem odzież. A teraz leżę czysty w namiocie na dmuchanym materacu. Przypłyneliśmy około 13:00 na Cypr. Bramki opusciliśmy o 15:30.
A wczoraj za bramkami czekając na prom byliśmy już o 8:30.
Prom odpłynoł około 5 rano.
źródło: 1000005663
Pobierz#motocykle #endurodogruzji
W sobotę około godziny 15:30 kolega jadąc na jezdni jednojezdniowa został potrącony przez samochód włączający się do ruchu. Znajomy odbił się od drzwi kierowcy po czym wpadł do rowu wraz z motocyklem koziołkując z nim.
Sprawcą wypadku dziadek pomagał wyciagnąć motocykl dał wodę i pojechał.... A z 10 świadków zdarzenia rozeszło się do domów.
Kolega jak doszedł do siebie to stwierdził że trzeba wezwać policję aby uzyskał odszkodowanie, natomiast
W sobotę około godziny 15:30 kolega jadąc na jezdni jednojezdniowa został potrącony przez samochód włączający się do ruchu. Znajomy odbił się od drzwi kierowcy po czym wpadł do rowu wraz z motocyklem koziołkując z nim.
Sprawcą wypadku dziadek pomagał wyciagnąć motocykl dał wodę i pojechał.... A z 10 świadków zdarzenia rozeszło się do domów.
Kolega jak doszedł do siebie to stwierdził że trzeba wezwać policję aby uzyskał odszkodowanie, natomiast
@mpetrumnigrum: A ludzie i tak będą gadać że Polska to g---o kraj xD
Zawsze jak pojadę gdzieś na tripa to doceniam to że jestem Polakiem. Może i mamy swoje problemy i u nas jakbyś miał taką kolizję z jakimś policjantem to też by był problem, ale tam wystarczy losowy dziadek na wsi xD
Zawsze jak pojadę gdzieś na tripa to doceniam to że jestem Polakiem. Może i mamy swoje problemy i u nas jakbyś miał taką kolizję z jakimś policjantem to też by był problem, ale tam wystarczy losowy dziadek na wsi xD
- 1
@Gragi: a kto powiedział że niemożna jechać tu i tu.










Wracamy do domu. Jesteśmy na węgrzech jutro będziemy na słowacji albo w polskich górach. Sostało do przejechania około 1000km.
Opona tylna u kolegi jest na wykończeniu. Niema już na środku bieżnika ale płutno też jeszcze nie wystaje.
U mnie z przodu jest podobna sytuacja.
Obniżyłem dziś ciśnienie z przodu na tyle mało że naciskam ją palcem z tyłu też mam niskie ciśnienie. Inaczej bym do domu nie dojechał. Jak
źródło: 1000006771
Pobierz