Wszystko
Najnowsze
Archiwum

daddyissues_
- 0
#cygara #pytania #niebieskiepaski Czy poleci ktos zestaw cygar na prezent do 300-400 zł?

daddyissues_
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
leopolis
via Android- 0
Nie cykaj. Swój adres daj i za pobraniemy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 13
Dziś notka #cygara Flor de Oliva Maduro Robusto.
Cygaro manufaktury Oliva, wrapper niby Maduro ale Broadleaf, gruby, gładki i dobrze wybarwiony.
Cygaro konstrukcyjnie w porządku, ciąg trochę luźny, wolę ciaśniejszy jak w cygarach z Kuby. Sporo dymu, żarzenie poprawne chociaż czasem się przekrzywiało.
Aromaty jak na Maduro to niezbyt "ciemne", głównie espresso i tytoniowe. Dopiero pod koniec drugiej tercji pojawiło się kakao. Moc raczej średnia, a aromaty średnio złożone. Ogólnie wydaje mi
Cygaro manufaktury Oliva, wrapper niby Maduro ale Broadleaf, gruby, gładki i dobrze wybarwiony.
Cygaro konstrukcyjnie w porządku, ciąg trochę luźny, wolę ciaśniejszy jak w cygarach z Kuby. Sporo dymu, żarzenie poprawne chociaż czasem się przekrzywiało.
Aromaty jak na Maduro to niezbyt "ciemne", głównie espresso i tytoniowe. Dopiero pod koniec drugiej tercji pojawiło się kakao. Moc raczej średnia, a aromaty średnio złożone. Ogólnie wydaje mi
źródło: comment_1625065344WCVgToWfIRIrKAWW06RgYc.jpg
Pobierz- 0
@dildo-vaggins: Już Cię miałam obserwować za tą piękna recenzje ale ten nick mnie odstraszył ;p
- 3
@BBQx: twój wybór, skoro oceniasz po nicku a nie contencie... Lata temu człowiek był młody i głupi a nick pozostał.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@dildo-vaggins: Powinieneś robić recenzje sprzętu audio dla magazynów audiofilskich XD
@dildo-vaggins w życiu nie paliłem i nie palę ale po takim opisie aż miałbym ochotę spróbować. XD
- 1
Promka na Dzień Ojca -15% na #cygara od My Fathers Cigars https://www.tabakonline.com/my-father-cigars-m9
#cygaradeals
#cygaradeals
@Negeco: https://premiumcigars.pl/blog/news/dzien-cygara widział? ;>
- 1
#cygara piękny słoneczny dzień na wczasach więc wypada coś zapalić:) La Gloria Cubana Serie D No 5. Pyszne Petit Robusto. Moc oceniam na średnią, chociaż pod sam koniec było jej zdecydowanie więcej. Duzo aromatów orzechowych, gorzka czekolada, cedr, kawa. Na koniec trochę pieprzu. Świetny ciąg i chmury dymu jak nie Kuba.
źródło: comment_1624284365vGiS98sESLcPqTj5qv3KHB.jpg
PobierzPromka na #cygara jak nigdy - https://premiumcigars.pl/blog/news/dzien-cygara
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 19
Dziś notka o jednym z najtańszych z kubańskich cygar, niegdyś w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dość popularne ze względu na niską cenę dzięki maszynowej produkcji. Ja zakupiłem box bo postanowiłem mieć w kolekcji wszystkie cygara w rozmiarze Cremas które są w regularnej produkcji Habanos.
Mowa o Quintero Nacionales w rozmiarze 140mm x R40 czyli Cremas. Od 2002 roku Quintero jak wszystkie Kubańskie cygara (oprócz cygaretek) zaczęto produkować wyłącznie ręcznie.
Cygaro to produkowane jest
Mowa o Quintero Nacionales w rozmiarze 140mm x R40 czyli Cremas. Od 2002 roku Quintero jak wszystkie Kubańskie cygara (oprócz cygaretek) zaczęto produkować wyłącznie ręcznie.
Cygaro to produkowane jest
źródło: comment_16238628911esSd3SOqOFZfo9zao02KY.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Pochwalę się nowym nabytkiem przywiezionym prosto z USA przez znajomą. Jak ktoś jest głębiej w #cygara z #kuba to akcesorium może znać, chociaż kołek czy zwyczajnie ciasny ciąg może się trafić w każdym cygarze a to urządzenie może je uratować.
Niby sprzęt jest dostępny na niemieckim Amazonie ale ceny są absurdalne (2-2.5 raza większe niż w USA).
Niby sprzęt jest dostępny na niemieckim Amazonie ale ceny są absurdalne (2-2.5 raza większe niż w USA).
źródło: comment_1623504632l54VgnBRZeYhokn2j4CkA9.jpg
PobierzH. Upmann Magnum 50 z pudełka. Paliłem z ojcem i jego było perfekt. Mam nadzieję, że to była jedyna sztuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@KoleS46: no i właśnie na takie okazje warto wydać kasę na takie akcesoria
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
Do kolekcji kolejny box, tym razem H. Upmann Majestic. Jako że ostatnio zamówiłem chyba ze 100 cygar to miejsce w mojej lodoweczce się kończy. Ostatnim zakupem będzie Alec Bradley Project 40 i tyle ;)
Box ma datę grudzień 2020 więc zostawię go jeszcze na pare miesięcy do leżakowania mimo że cygara tak cudownie pachniały po otwarciu.
#cygara
Box ma datę grudzień 2020 więc zostawię go jeszcze na pare miesięcy do leżakowania mimo że cygara tak cudownie pachniały po otwarciu.
#cygara
źródło: comment_1623356825bshMQR2Xe0B99i8wiizM8l.jpg
Pobierz- 1
@uzamkniete: i chyba znalazłem ulubiony format cygar kubańskich, Cremas 140mm i 40 w ringu. Idealny czas palenia 30+ minut nawet do godziny, nie wygląda jakbym w ustach trzymał kawałek podwawelskiej (✌ ゚ ∀ ゚)☞ zapaliłem dziś do kawy jedno z tego boxa, nie było złe po pół roku od produkcji chociaż najgładsze też nie było. Mam partagas habaneros z sierpnia 2019 i różnica jest znaczna ale nadal
@dildo-vaggins: ale masz tutaj też różnicę mocy ;)
Niestety nie mam Majestica w domu :( ale jak tylko pojawi się w dobrej cenie wezmę, może nawet 2 boxy.
Niestety nie mam Majestica w domu :( ale jak tylko pojawi się w dobrej cenie wezmę, może nawet 2 boxy.
- 1
@Papaya: Jak potrzebujesz rekreacyjnie, to możesz kupić np w leclercu przy stoisku z papierosami. Tam są różne cygara, tanie również.
@Papaya: Sprawdź sobie www.premiumcigars.pl możesz dobre promki ustrzelić ;)
Wybór jest spory sprawdź Quai d’Orsay No. 50, Hoyo de Monterrey Epicure No. 2, Hoyo de Monterrey du Maire, Rafael Gonzales Perlas, Rey del Mundo Choix Supreme :)
Wybór jest spory sprawdź Quai d’Orsay No. 50, Hoyo de Monterrey Epicure No. 2, Hoyo de Monterrey du Maire, Rafael Gonzales Perlas, Rey del Mundo Choix Supreme :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 7
Dziś rano miałem okazję degustować #cygaro #cygara Fonseca No. 1
Cygaro o tyle nietypowe, że każda sztuka została owinięta pergaminem na który nałożony został pierścień.
Z jednej strony większość opisów mówi, że wrapper jest delikatny, a po odpakowaniu oczom ukazuje się dość gruby i mięsisty wrapper. Pierwszy raz się z takim spotkałem w cygarze Kubańskim. Cygaro niezbyt ciasno skręcone, równomiernie. Zimny ciąg jest poprawny, nie za lekki. Po zapaleniu
Cygaro o tyle nietypowe, że każda sztuka została owinięta pergaminem na który nałożony został pierścień.
Z jednej strony większość opisów mówi, że wrapper jest delikatny, a po odpakowaniu oczom ukazuje się dość gruby i mięsisty wrapper. Pierwszy raz się z takim spotkałem w cygarze Kubańskim. Cygaro niezbyt ciasno skręcone, równomiernie. Zimny ciąg jest poprawny, nie za lekki. Po zapaleniu
źródło: comment_1623006508J6m2GtIhiDzkpoFi4CP3Sy.jpg
Pobierz- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@dildo-vaggins: No nie byłbym sobą gdybym się nie wypowiedział :D ten papierek to washi japońska bibułka, w która owinięte są wszystkie cygara tej marki. Habanos określa Fonseca jako łagodna moc i dla mnie taka jest od początku do końca. Pewnie masz ciut wylezakowa sztukę i moc pewnie zwiększyła się dopiero pod sam koniec palenia. Super cygaro, szukam paczki od pewnego czasu :)
- 2
@ignore48 do Ramona nie trzeba recenzji. Genialne cygaro z genialną konstrukcją. Akcenty drzewne, pełno orzechów, skóra, moc pełna. Zazwyczaj nie robię recenzji cygar bo nie chce kogoś, w przypadku negatywnej recenzji, zniechęcać do cygar. Jak chcesz będę robił( ͡º ͜ʖ͡º)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@leopolis: rób recenzje tak jak ja, zawsze lubię poczytać innych notek z degustacji, lepiej zrobić negatywna recenzję jeśli cygaro było słabe niż żeby następny kupił takie samo i się zniechęcił
#cygara miało być #cohibafriday ale wczoraj zagęszczanie komarów na m3 było tak duże że nawet dym by ich nie odgonił( ͡º ͜ʖ͡º)
źródło: comment_16229045069Gsy4wr4lHEsoMAvZkbcPQ.jpg
Pobierz- 1
@leopolis wołam @ignore48 i @uzamkniete co mnie zaskoczyło to 3 równe tercje. Zazwyczaj ostatnia pieprzona, a tutaj dalej wanilia, orzechy, moc średnia, gładkie palenie, ciąg niestety doatateczny. Spodziewałem się czegoś więcej od cygara za 100 zł. Mam jeszcze kilka cygar dam im trochę czasu w kompostowniku. Ta sztuka od października w moim humidorze 65 % wilgotność w 16 C
- 0
@uzamkniete tak, wcześniej paliłem tylko siglo II i esplendidos.
@KoleS46: Coś tam wiem ;) zastanawia mnie, ze maja Topesy i mogłeś kupić 2 boxy.
- 0
Topes'ów mieli w sumie 4 z tego co widziałem. Nie mieli np. wide churchilli (moje ulubione cygaro) i sprzedawca cieszył się że dostaną w poniedziałek 25 sztuk (tak sztuk nie pudełek), więc taka trochę posucha. W sklepach online nie lepiej, a większa konkurencja jeżeli chodzi o kupowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak rzucą to można tylko np. 5 sztuk brać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@dildo-vaggins Do cygara tylko i wyłącznie ciemny rum. W zależności od jakości rumu, czasem to Cuba Libre, czasem na czysto. Jestem wielkim fanem Don Papa Rum, którego wszystkim zawsze polecam.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
Wcześniej na tagu #cygara ktoś( @r4do5 ) pytał o cygaretki więc zamawiając cygara dokupiłem pudełko cygaretek kubańskich Jose L Piedra Mini, jako że ostatnio ich na sklepie nie widziałem.
Optycznie cygaretki są takie jak się spodziewałem, różne wybarwienie liści, niektóre z plamami nieprzefermentowanego chlorofilu i bardzo lekko nabite.
Z aromatu to typowy Jose L Piedra i typowa Kuba, lekkie, bez złożoności, aromaty głównie tytoniu Kubańskiego, dość dużo dymu, paląc zgodnie ze
Optycznie cygaretki są takie jak się spodziewałem, różne wybarwienie liści, niektóre z plamami nieprzefermentowanego chlorofilu i bardzo lekko nabite.
Z aromatu to typowy Jose L Piedra i typowa Kuba, lekkie, bez złożoności, aromaty głównie tytoniu Kubańskiego, dość dużo dymu, paląc zgodnie ze
źródło: comment_1622657846XtpDPlbU8e57KBpkwV0aSw.jpg
Pobierz- 0
@dildo-vaggins: Dzięki za odpowiedź, bo kiedyś mnie zhejtowałeś za inne moje pytanie. Wydaje się, że dobre cygaretki mogą być odpowiedzią na moje potrzeby.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
Dziś na tagu #cygara krótka notka o Oliva Serie O Maduro Robusto, cygaro kupiłem jeszcze w lutym więc trochę leżało.
Prezentacja bardzo fajna, wrapper ciemny, równomiernie wybarwiony i mięsisty, niewiele żył, cygaro w dotyku gładkie.
Zaraz po odpaleniu cygaro dość pikantne i pieprzne, pikantność ustala po wypaleniu około 1-2cm. Jest to jedno z tych cygar które mocno dymi przez cały czas, jak kadzidełko (co było plusem bo paliłem w ogrodzie a to
Prezentacja bardzo fajna, wrapper ciemny, równomiernie wybarwiony i mięsisty, niewiele żył, cygaro w dotyku gładkie.
Zaraz po odpaleniu cygaro dość pikantne i pieprzne, pikantność ustala po wypaleniu około 1-2cm. Jest to jedno z tych cygar które mocno dymi przez cały czas, jak kadzidełko (co było plusem bo paliłem w ogrodzie a to
źródło: comment_1622490755QLiWweyABbRsQ0WkG3Jj9a.jpg
Pobierz@dildo-vaggins: Jeśli Oliva Serie O to tylko w perfecto ;)
- 0
@uzamkniete: Może Natural bym dał radę ale Maduro za mocny i intensywny na większe formaty.
Cześć. Obecnie urlopuje się na Dominikanie, podczas jednej z wycieczek byliśmy w takiej manufakturze cygar gdzie dostałem sampla do spalenia, no i co... Spodobało mi się :D w związku z czym pytanie: opłaca się kupować cygara które są sprzedawane w hotelu? Kiedyś czytałem że muszą być dobrze przechowywane a taka folia to nie wiem czy to jest dobre przechowywanie... #cygara
źródło: comment_1622228084MeWS9LRcqxWEYYYH3eIP4A.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@pkrr: ogólnie na FB ktoś pisał że brał w hotelu i okazało się że sporo przepłacił, ceny mają zachodnie, często taniej dostaniesz u nas w kraju.
Dokładnie, w hotelach walki kręcą na turystach. Poza tym przechowywać musisz w humidorze w odpowiedniej wilgotności. Jak wyruszysz cygaro na Polce to do niczego się nie nada









