Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Dziś rano miałem okazję degustować #cygaro #cygara Fonseca No. 1

Cygaro o tyle nietypowe, że każda sztuka została owinięta pergaminem na który nałożony został pierścień.

Z jednej strony większość opisów mówi, że wrapper jest delikatny, a po odpakowaniu oczom ukazuje się dość gruby i mięsisty wrapper. Pierwszy raz się z takim spotkałem w cygarze Kubańskim. Cygaro niezbyt ciasno skręcone, równomiernie. Zimny ciąg jest poprawny, nie za lekki. Po zapaleniu od razu pierwsze aromaty jakie wyczułem to prażony migdał, dość nietypowy jak na Kubę. Reszta aromatów dość typowa, tost, zboże, siano, tytoń. W drugiej tercji migdał staje się łagodniejszy a pojawia się mleczna czekolada z czasem uwydatniają się kremowe aromaty. Ostatnia tercja mocniejsza, bardziej pikantna ale nadal interesującą.

Moc cygara łagodna do średniej. Wyjątkowe cygaro, nie smakowało jak taka typowa Kuba co było miłym zaskoczeniem. Bałem się że pergamin będzie miał wpływ na smak cygara na szczęście tak nie było.

#fonseca #hobby #wykopsmokersclub
d.....s - Dziś rano miałem okazję degustować #cygaro #cygara Fonseca No. 1

Cygaro o ...

źródło: comment_1623006508J6m2GtIhiDzkpoFi4CP3Sy.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: No nie byłbym sobą gdybym się nie wypowiedział :D ten papierek to washi japońska bibułka, w która owinięte są wszystkie cygara tej marki. Habanos określa Fonseca jako łagodna moc i dla mnie taka jest od początku do końca. Pewnie masz ciut wylezakowa sztukę i moc pewnie zwiększyła się dopiero pod sam koniec palenia. Super cygaro, szukam paczki od pewnego czasu :)
  • Odpowiedz