Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Dziś zaległa notatka #cygara, wczoraj weszło sporo drinków i nie miałem siły już pisać cokolwiek.

Trinidad Reyes ma bardzo dobrą prezentację, wrapper jest gładki bez widocznych żył, bardzo duży kapturek. Po otwarciu cygaro ma na zimno ma lekki ciąg ale nie zbyt lekki jak w tanich cygarach tylko idealny, cygaro na całej długości tak samo sprężyste, bez pustych miejsc czy miejsc twardych. Po odpaleniu pierwsze trzy zaciągnięcia lekko pikantne. Ciąg właściwy, pierwsze aromaty to: prażona pszenica, wanilia, delikatny tytoń i delikatne nuty skórzane, po jakimś czasie dochodzą aromaty kremowe ale dość delikatne i przyjemne. Moc średnia do średniej+. Cygaro pali się równo, delikatnie faluje ale spalanie poprawia się samo. Druga tercja to więcej kremowosci, a prażona pszenica zmieniła się w jakiś lekki orzechowy aromat. Ogólnie cygaro super, teraz już wiem czemu Trinidad to marka z górnej półki i przyznam że to cygaro przekonało mnie do Kuby. Żałuję że kupiłem taki mały rozmiar bo z przyjemnością bym wypalił większe.

Na początku pilem do cygara Old Fashioned ale później zrobiłem sobie Cuba Libre i wydaje mi się że rum z colą (i parę kropel Angostury) był lepszym połączeniem.

Ps. W Lidlu jutro 10% rabatu na #whisky #cebuladeals

#hobby #wykopsmokersclub #cygaro #tyton
d.....s - Dziś zaległa notatka #cygara, wczoraj weszło sporo drinków i nie miałem sił...

źródło: comment_1622739797pMUPpqvLj6d5CsKDN3pzZD.jpg

Pobierz
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Do cygara tylko i wyłącznie ciemny rum.

@Robstar: a kto ci powiedział że wyłącznie rum? Każdy pije to co woli, czasem piję tylko wodę żeby nie zmieniać smaku i poczuć więcej aromatów cygara.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PlazowyChlopak: nie wiem jak wyczuwam te smaki, odkąd pamiętam z łatwością przychodziło mi wyczuwanie aromatów i smaków, w daniach, alkoholach a ostatnio w cygarach.

Cygara żeby dobrze smakować trzymam dym dłużej i powoli wypuszczam, czasem część wypuszczając nosem a aromaty które mi się skojarzą zapisuje. Z tego co czytałem żeby precyzyjnie smaki wyczuwać trzeba je znać. Powąchaj skórzaną kurtkę to będziesz znal skórzane aromaty, albo powąchaj różne orzechy, upraz orzechy i