@xReapeR:
za sucho tam. Kermazyt to w carefourze jest po 6zł i akurat wystarczy, na dno doniczki dajesz warstwe 2-3cm.

Kup najlepiej sobie "trypack biobizz". Tylko nie pamietam czy indoor czy outdoor. Masz tam 3 nazowy po 0.5L za chyba 40zł Wystarczy Ci na 10 takich krzaczkow. Fishmix jest na wegetacje, dwa pozostale na kwitnienie. zobacz po prostu gdzie jest fishmix.

Wody za malo. wez zrob jej flusha (przelej przez doniczke z
  • Odpowiedz
@Szczebaks: szybki poradnik:

1. idz do Piotr i Pawel, tam maja zazwyczaj czerwone Habanero. Papryczke zjedz, a nasionka wysusz na sloncu
2. Skocz do maca i kup 2 for you z cola. Bule zjedz, cole wypij. Zachowaj kubeczek i plastikowe zamkniecie -> darmowa doniczka z zamknieciem -> profit!
3. Kup w kwiaciarni worek ziemi 5-6 pH. Wsyp na 3/4 wysokosci kubka. Posadz nasionka na ok 1-2cm glebokosci i troche polej woda
4. Zatkaj
  • Odpowiedz
@MacDermot: będzie się pewnie lekko rozwarstwiał, ale to nie problem, grunt to zabełtać przed użyciem. No i wiesz, podstawa: nie lizać i nie pchać brudnych paluchów to wytrzyma długo :))
  • Odpowiedz
Ktoś wie w jakim sklepie/markecie można kupić plastikowe kubki 500ml do przesadzenia roślinek? Wolałbym nie zamawiać online bo boję się, że kubki w transporcie mogą popękać.
Ewentualnie może polecicie jakiś sprawdzony sklep online, preferowana wysyłka do paczkomatu.
#chilli #papryczki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwsze #ostre #papryki w tym roku zasadzone. Tym samych #hodowlapapryk2016 uważam za rozpoczętą.
Wysiałem takie gatunki:
Habanero red
Dziwak (w zeszłym roku wyszedł mi dziwny krzak, który niektóre papryki miał Cayenne, a niektóre bardziej podobne do habanero red. Zebrałem nasiona i zobaczymy co i czy z tego wyrośnie)
Jalapeno
Scotch bonet red
kromka - Pierwsze #ostre #papryki w tym roku zasadzone. Tym samych #hodowlapapryk2016...

źródło: comment_8UCXgikPRxv8JCDTQIrqCRysV4pV8eBR.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kromka: aha aha yhy, a może mała zamiana, interesuje mnie Habanero Chocolate... z tego co Ty nie masz (przynajmniej opisane) mam Naga Jolokia, Trinidad SC Butch no i Carolina Reaper
  • Odpowiedz
Od lewej zmielone, suszone: habanero, nasionka chili, peperoni. Wysylka na mój koszt. Losowanie przez mirkorandom jutro(wtorek) około 22.
Spożywanie(szczególnie habanero) na własną odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rozdajo #goomowesosy #chili #chilli #ostrezarcie #chilihead
rolnikzklimontowa - Od lewej zmielone, suszone: habanero, nasionka chili, peperoni. W...

źródło: comment_MUxkA3zCpD7DqTiCut2UmWaIShxdqUg9.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: Ja tam się nie będę upierać przy swoim bo każdy ma swoje metody ale nie masz wrażenia że korzonek który jest na tym etapie wzrostu jest za bardzo delikatny? Ja w pierwszym swoim sezonie popełniłem ten sam błąd co OP i rozsadzałem też w fazie liścieni. Pamiętam że było to w uj ciężkie ponieważ nawet mała bryłka ziemi na korzeniu tak cienkim i delikatnym powodowała że się korzeń obrywał.
  • Odpowiedz
  • 1
@Wsciekly_Majonez: Korzonek jest delikatny i trzeba bardzo uważać, ale moje doświadczenia pokazują, że im młodsza sadzonką tym lepiej znosi takie przenosiny (lepiej się przyjmuje i przeżywa).
  • Odpowiedz