W kwietniu pisałem tu: http://www.wykop.pl/wpis/7832546/szukam-programu-do-backupu-danych-ktory-tak-jak-na/

Aktualnie korzystam z Cobian Backup 11. Pytanie: czy jest jakaś metoda kopii zapasowej jak przyrostowa, ale żeby pliki usunięte z katalogu źródłowego od czasu ostatniego backupu nie pojawiły się w następnej kopii? Może jest na to jakaś nazwa np. opcji w tego typu programach?

#software #komputery #backup #windows #informatyka #niewiemjaktotagowac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy backupie bazy danych MySQL w phpMyAdmin wybrałem złe kodowanie znaków. Dysponuję teraz tylko plikiem .sql z tą bazą. Czy aby poprawnie ustawić kodowanie znaków wystarczy zedytować

/*!40101 SET NAMES utf8 */;


?

#phpmyadmin #mysql #bazydanych #backup
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WallyGator:

Nie wiem ale dam Ci radę od serca, zrób dwa backupy zanim cokolwiek będziesz zmieniał (choćby jedną literkę) - przeżyłem raz odzyskiwanie zdupionej bazy - nie polecam nikomu
  • Odpowiedz
Pewnie nie. Jeśli plik został zapisany w latin2 a chcesz go mieć w UTF8 to to nie wystarczy.

Jeśli baza nie jest duża i da sie ten plik otworzyć w notepad++ lub podobnym, najłatwiej otworzyć go w kodowaniu w jakim jest zapisany. Obok utworzyć pusty plik w kodowaniu docelowym i po prostu przekleić zawartość z jednego do drugiego.

Potem oczywiście zamienić wpisy w pliku określające kodowanie.

Poza
  • Odpowiedz
Jeśli iPhone utonął, nie działa ekran, ale sam telefon tak, bo dźwięk jest, to jest jakiś sposób na zgranie tego co na telefonie było na kompjuter?


#apple #backup #iphone
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś doświadczenie w backupach na taśmach?

Szukam niezbyt drogiego streamera do którego taśmy nie będą kosztować fortuny. Próbowałem sam ale jest tyle standardów i producentów, że zgłupiałem....

#serwispc #serwery #informatyka #backup
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bazingaxl: Znam wady raida ale jest to wygodny kompromis. Jedyne z czego nie korzystam to hardware raid - sprawia duże problemy w razie awarii kontrolera o czym już się przekonałem.

Oczywiście strategiczne dane których nie ma dużo są replikowane dodatkowo za pomocą rsync+hardlinking do innej lokalizacji.
  • Odpowiedz
@msq: W takim układzie zgodzę się na całej linii - robiąc to dla firmy nie zastanawiałbym się ani chwili. Prywatnie jednak to spory overthinking.

W moim przypadku scenariusz backupu jest dość prosty:

- wszystkie komputery backupowane są do customowego NASa via Time
  • Odpowiedz
Jaki program do zrobienia kopii dysku twardego z systemem i aplikacjami najlepiej użyć? Chcę zrobić kopię na dysk usb, kupić nowy - większy dysk, i zgrać z usb na ten nowy hdd żeby nic nie instalować tylko od razu śmigać na nim.

#komputery #backup #kopiazapasowa
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wiadomo ludzi dzieli się na tych którzy robią #backup i ci którzy będą je robić, więc aby nie dołączyć do drugiej grupy pytanie dla ludzie obeznanych w #komputery. Jaki najlepszy #program do robienia backup'ów. Czy wg jest coś takiego ? Czy zostaje poczciwy 7zip czy inny winrar? Jestem wielkim przeciwnikiem wszelakich "chmur" więc żeby te backupy były zapisywane na komputerze w jakimś pliku który
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#windows7 #windows #backup #przywracanie #system

dobra plytka nr 2 z windows backup image, dziala i czyta w innym lapku, jak ja skopiuje na dysk i nagram, to ja czyta i potem wyskakuje pod koniec blad danych i wybucha przywracanie, a jak ja po porstu przegram na inna to to samo co po wlozenu plytki nr2 czyli ze zadna plyta nie jest wlozona
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #backup #cloud Powiedzmy mam na dysku C folder grafika jak zrobić żeby ciągle po dodaniu czegoś do niego pojawiało się to w jakimś cloud dysku? Mam box.com ale jakoś nie umiem tego tak ogarnąć
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #backup

Jaka jest obecnie najlepsza według was opcja robienia backupu zdjęć i filmów na przyszłość . ? Płyta dvd blu-ray , USB czy jakis serwis online . Mowa o ilości kilkudziesięciu GB .
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Preclowski: Myślę, że 300zł na jeden dysk można przeznaczyć. Nie jest to kosmiczna kwota w porównaniu do kosztu profesjonalnego odzyskania danch, a dane są według mnie bezpieczniejsze niż na HDD. Oczywiście jako jedyna metoda backupu nie nadaje się tak samo jak każda inna.
  • Odpowiedz
Kolejne podejście do robienia lekkiego porządku w plikach, a później backup. #backup

..bo są ludzie którzy robią bekapy 【ツ】 i Ci którzy będą je robili (°°
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@padobar: Ja kiedyś miałem problem z synchronizacją w google drive, ale już pewnie to naprawili ;-)

Z tego co widzę to google drive jest o wiele tańsze od dropboxa, ale tobie pewnie wystarczy darmowe 15gb :)
  • Odpowiedz
#backup Chcę po formacie żeby same pliki mi się gdzieś wysyłały na serwer. Jaka chmura darmowa jest najlepsza i umożliwia łatwe synchro folderu całego np? No i ilość miejsca ;p
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#backup Chcę po formacie żeby same pliki mi się gdzieś wysyłały na serwer. Jaka chmura darmowa jest najlepsza i umożliwia łatwe synchro folderu całego np? No i ilość miejsca ;p
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie darmowe rozwiązanie polecacie do firmy jeśli chodzi o kopie zapasowe? chodzi mi o to żeby kopie ze wszystkich kompów gromadziły się na serwerze. Testowałem Cobian backup 11, ale czasami błędy wyskakują i nie robi się kopia jak chce zrobić coś "po sieci". Jakieś pomysły?

#pytaniedoeksperta #informatyka #backup
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrabkaMan: A co do zdjęć to przenieś po prostu wszystkie na kartę pamięci (tak samo jak wszystko inne przez titanium) i na nowym telefonie włóż kartę i przywróć dane przez titanium. SMS i te takie spokojnie się przeniosa. a już na pewno appki wszystkie.
  • Odpowiedz