Wpis z mikrobloga

Mirki siedzące w temacie #truecrypt itp. narzędzi. Chcę zrobić #backup zdjęć np: w #dropbox . Normalnie olewam #szyfrowanie bo nie mam tam nic niezwykłego/ cennego. Ale całe moje archiwum zdjęć dobrze by było jakoś zabezpieczyć. No i mam dylemat jak to ogarnąć żeby było dobrze.

1. Kontener Trucerypt (AES-Twofish-Serpent) + Algorytm (Whirpool).

2. 7zip (AES 256) ?

3. Cryptsync (AES?)

Tutaj znalazłem coś w temacie.

Które rozwiązanie wg. was najlepsze ? Może polecicie coś innego ?

(Mnie najbardziej podoba się opcja 2, mam sporo folderów (35 GB) i mógłbym sobie wtedy pojedynczo pobierać w razie potrzeby, nawet na telefon).

#truecrypt #szyfrowanie #security #windows #dropbox #kiciochpyta #pytanie
  • 4
7zip (AES 256)


@matde: Jest wystarczający do domowego składowania danych. Cały SSL/TSL na nim stoi. Może i nie jest bez wad, ale póki co da się go złamać tylko brutforcem, a liczba kombinacji jest tak ogromna, że nawet kilka komputerów zajmujących się tylko łamaniem szyfru nie poradzi sobie w racjonalnym czasie. Załóż tylko długie hasło złożone z małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych jak kropki, przecinki etc.
@NieUsune: Dzięki. No raczej nie mam tam nic "ciekawego", ale mimo wszystko ważniejsze (dla mnie) dane wolę zachować tylko dla siebie np: podczas ewentualnego wycieku danych z dropboxa itp.

@Wozyack: Dzięki za wyjaśnienie, sam dopiero rozpoznaję temat. Do mojego domowego zastosowania powinno wystarczyć.

@msq: Dzięki. Zapoznam się z nim.