Czy ktoś dysponuje nagraniem kierowcy PKSu Autosan, ktory napier**** drążkiem zmiany biegów po całej kabinie? Nie chodzi mi o żadnego konkretnego kierowcę, tylko o tego archetypowego.
#pks #autosan #heheszki #nostalgia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Państwowe: Polska Grupa Zbrojeniowa chce sprzedać udziały w Autosanie <<< znalezisko
Spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej opublikowały informację o rokowaniach ws. zbycia udziałów w Autosanie. Inwestor byłby zobowiązany do utrzymania marki oraz kontynuowania produkcji w sanockich zakładach. W styczniu nastąpiła też zmiana prezesa Autosanu. Od 2016 roku to 4 prezes.

#polska #gospodarka #ekonomia #finanse #autosan #autobusy
BaronAlvon_PuciPusia - Państwowe: Polska Grupa Zbrojeniowa chce sprzedać udziały w Au...

źródło: comment_161346777296Kt5gmwF7FjwIAps2KNm2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scot: od słowa "jam". Kiedyś ktoś jak usłyszał nazwę postanowił ją napisać na plakacie ogłaszającym koncert po polsku. Z błędem w dodatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem stwierdzili, że w sumie spoko nazwa i zaczęli używać jej bez błędu ortograficznego.

A sama nazwa powstała zanim Riedel zaczął cpać.
  • Odpowiedz
Autosana H9-21 miał w swojej flocie jeszcze na początku tego roku lokalny przewoźnik.
Często nim jeździłem do kolegi oddalonego o 20km, więc bardzo dobrze mi się kojarzy - z czasem wolnym i chwilą beztroski.

Tu wstawiłem zdjęcie wykonane jak chyba ostatni raz nim jechałem, pięknie było, trasa wiodła wśród pól, był poranek i pięknie świeciło słońce. Cudowne.

Zdjęcie z przyczajki, kiepskie bo nie miałem odwagi zbytnio z telefonem się wychylać.
PorzeczkowySok - Autosana H9-21 miał w swojej flocie jeszcze na początku tego roku lo...

źródło: comment_1607900922Q4MxDIHADtu8eOwxWM5rlV.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aksal89: nie da się, spędziłem w nich setki godzin i nie narzekałem. W pewnym momencie PKS Grójec zaczął wymieniać flotę między innymi na jakieś poniemieckie podmiejskie szroty- komfort podróży -100, nazywaliśmy je w zależności lodówkami albo piekarnikami bo nie było w nich otwieranych okien a w zimę ogrzewanie nie działało. H9 na zawsze w moim sercu <9
  • Odpowiedz
Hej Miraski. Jak już wiecie, albo i nie wiecie, jestem wielkim miłośnikiem wrostów i gratów.
Jestem też modelarzem (chociaż do profesjonalisty to mi daleko).
A z połączenia tych dwóch zamiłowań powstaję:
Taki oto Autosan H10-11 "Heweliusz"
No i ten Autosan stoi sobie na tyłach firmy typu "PKS" i służy jako dawca części, a przy okazji gnije.
Jest na względnym "chodzie", czyli da się go odpalić i przejechać parę metrów.
9Grzesiek_ - Hej Miraski. Jak już wiecie, albo i nie wiecie, jestem wielkim miłośniki...

źródło: comment_1595886207A0q5CWHNUvdLPONVu00mgW.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No, Mireczki i Mirabelki z #motoryzacja . Byłem właśnie wymienić filtry paliwa (2). Może i #patobus pali dwudziestaka, ale filtry są po 8 zeta za sztukę. :D Aż głupio było 14 PLN za przesyłkę płacić. :D #autosan to jednak auto marzenie. :D
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartuz12: niecałego dychacza, ale można kupić taniej jak się poszczęści. Urzędy gminy sprzedają teraz masowo gimbusy z lat 2000-2002 na przetargach. Przy braku chętnych ceny spadają nawet do 5k! Grunt, to znależć dobrze utrzymaną sztukę.
  • Odpowiedz