Za Demagog
“🗣️ Wypowiedź Przemysław Czarnek oceniamy jako ❌ #falsz. Elektrociepłownia, która spala biomasę, nie jest największa w Lublinie. Nie kupiła także 150 tys. ton biomasy z Indonezji. Dalej kupuje węgiel z Bogdanki, a większość biomasy pozyskuje z Lubelszczyzny.
🏭 Największa elektrociepłownia w Lublinie, czyli PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków, nie spala biomasy, tylko gaz ziemny.
ℹ️ Od 2023 roku z biomasy korzysta inna elektrociepłownia w mieście
“🗣️ Wypowiedź Przemysław Czarnek oceniamy jako ❌ #falsz. Elektrociepłownia, która spala biomasę, nie jest największa w Lublinie. Nie kupiła także 150 tys. ton biomasy z Indonezji. Dalej kupuje węgiel z Bogdanki, a większość biomasy pozyskuje z Lubelszczyzny.
🏭 Największa elektrociepłownia w Lublinie, czyli PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków, nie spala biomasy, tylko gaz ziemny.
ℹ️ Od 2023 roku z biomasy korzysta inna elektrociepłownia w mieście








źródło:
Pobierz