Czy po #elektrotechnika na #pollub można uzyskać uprawnienia budowlane w zakresie projektowania instalacji elektrycznych? Znajomy się dowiedział, że uczelnia nie ma podpisanej umowy z polską izbą inżynierów budownictwa. Bez tej umowy można zrobić uprawnienia?
W alarmie jest czujnik ruchu. Ma 3 styki (między nimi jest 1,6v, 0,63v i 2,3v). Wystarczy dotknąć jednego ze styków palcem (albo kombinerkami) - tylko jednego bez robienia zwarcia i alarm się uruchamia. Do czego podłączyć przekaźnik, żeby tenże przekaźnik uruchamiał alarm, tak jak normalnie robi to czujnik ruchu? Tzn chciałbym oszukać alarm, że jest ruch.
Jak dotykam jednym przewodem idącym od styku czujnika ruchu do przekaźnika (NO COM i NC) - nic się
@pinkfloyd12: test jest podłączony do vss już w tym momencie, trzeba by go odciąć i próbować podać vcc i zobaczyć co się stanie. Co do tych rezystorów, to szansy ze się zdupczy raczej nie ma, ale głowy nie dam sobie uciąć nie mając tego w rękach. A, czy będzie działać to zależy co sam sterownik pisze po rejestrach scalaka, bo sam drugi pin pełni 2 funkcje: Soft driver, MCU interface,
Czy takią elektroniką Logic Level Converter 3V - 5V jestem w stanie wysterować napięcia pośrednie, żeby odczytać analogowo w ESP8266? Mam moduł, który działa na 5V i wysyła sygnał analogowo, a ESP działa na 3.3V i tak się zastanawiam czy zadziała?
Mirki jaką lutownicę kupić do SMD? Mam jakąś tanią na groty 3,8mm i nie mogę ich dostać albo są droższe niż inne. Może warto kupić bezprzewodową? Zależałoby mi żeby była dostępność kompatybilnych grotów w PL i żeby była mała i poręczna #elektronika #arduino
@ewolucja_myszowatych: możesz i da się na tym nawet pracować. Ja najpierw żeby przetestować sobie czy mi będzie pasowała kupiłem samą kolbę i grot. Potem zasilałem to wszystko z zasilacza warsztatowego także żeby moc na grocie była około 10W.
Mirki, jaka lutownica dla amatora do 200 zł? Na razie lutowanie jakichś nieskomplikowanych rzeczy pod arduino. Zastanawiam się nad czymś takim z aliexpress, ale nie wiem czy to coś warte.
@kthxb: ts100 jest bardzo mała (co kto lubi, ja wolę pracować na większej kolbie, a używałem obu), potrzebuje dodatkowego zasilacza i groty są 3x droższe. T12 możesz kupić już jako całkowitą stację gdzie podłączasz tylko zasilanie 230 i lutujesz. No i cena T12 jest dużo niższa. Ja kupiłem tę wersję https://pl.aliexpress.com/item/1005001582070122.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fsskLGC za jakoś 120 zł na promocji z jednym grotem(ale ogółem nie ma znaczenia czy to będzie hakko quicko jcd
Nie wyrzucajcie "zepsutego" sprzętu AGD. Różowa już chciała kupować nowego grilla elektrycznego, ale byłem szybszy, wymieniłem część za 2,20 pln (na zdjęciu) i działa. 250-2,2 pln zaoszczędzone (✌゚∀゚)☞ #diy #majsterkowanie #zonabijealewolnobiega
#automatyka #robotyka W zaworze 5/2 jak na rysunku mogę podać zasilanie z trójnika na 2 i 4, zaślepić 1 i sterować czy przepływ ma być 2-3, czy 4-5? Nie wiem jak interpretować te strzałki z kierunkami przepływu.
@Androo: z pilotami czyli? Mam 2 cewki po bokach, jak próbowałem przełączać położenie to bez ciśnienia nic się nie działo w środku i tylko cewki strzelały. Ogólnie chcę osiągnąć coś takiego, że podaję azot pod ciśnieniem na wejście, w stanie wyłączenia ma nigdzie nie przepływać dalej, przy załączeniu jednej cewki azot ma przepływać do butli pełnym przekrojem przewodu i napełnić do ~80% ciśnienia docelowego. Dalej załączam drugą cewkę (pierwszą wyłączam)
@Androo: dzięki chyba rozumiem. Myślałem to zrobić w drugą stronę, ale rzeczywiście zasilając samą 1 mogę rozdzielić łatwo na 2 i 4. Jutro przetestuję tylko najpierw skombinuję korki.
Mikrokontrolery, takie jak STM32, bez problemu mogą odtwarzać muzykę (np. z plików "mod"). W tym celu konieczne jest jednak opanowanie podstaw I2S. Oto praktyczny poradnik, który omawia krok po kroku, jak generować pojedyncze tony, a nawet odtwarzać gotowe melodie pobrane z Internetu.
@Forbot proszę zróbcie coś przy tej serii z dekodowaniem mp3. Licencja na mp3 wygasła i st udostępniło swój audio engine, który zawiera encoder i decoder mp3.
#programowanie #avr #mikrokontrolery Mirko pomóż, bo już nie ogarniam... Mam zmienną memorysize, próbowałem użyć typów unsigned long i uint32t (powinny być tożsame) - w obu przypadkach jest to samo. W momencie kiedy ustawiam wartość w ten sposób: memorysize = 1<<addrbuswidth; //(gdzie addrbuswidth = 15) porównanie memorysize z inną zmienną tego samego typu zwraca 0 nawet jeśli wartości są
Założył działalność w kwietniu 2019, o miesiąc za późno, by dostać pieniądze z tarczy. Rozmowa z Jerzym Andrzejewskim, właścicielem „Prawdziwego Kebabu u Prawdziwego Polaka”.
@nabzd słuchajcie pracuje na budowie, w piątek gość przyniósł kanapki z kotletem schabowym, pracuje z nami taki chłopaczek z małej miejscowości, widziałem jak patrzył na te kanapki, pytał czy smaczny kotlet itd. Trochę się z niego pośmialiśmy, że nigdy nie jadł kotleta schabowego. Dzisiaj patrzę, a on przynosi kanapki również ze schaboszczakiem, śmiejemy się, że na bogato ciśnie. Widziałem jaki był dumny, później zobaczyłem, że w środku ma racuchy, k---a, chciałem
Znajomy się dowiedział, że uczelnia nie ma podpisanej umowy z polską izbą inżynierów budownictwa. Bez tej umowy można zrobić uprawnienia?