próbuję napisać API w #php używając auth0 i wszystko ładnie się łączy przez sdk, ale nie wiem na jakiej zasadzie rozwiązać autoryzację. Mam w bazie tabelę z aukcjami i chcę do nich przypisywać właściciela z auth0, wystarczy zrobić w tabeli kolumnę na wygenerowany przez sdk klucz? a jeśli tak, to który klucz służy do tego żeby w takiej bazie figurować? czytam te dokumentacje ale chyba za krótki jeszcze na to
@Yanushevitz: Możesz dodać kolumnę do tabeli z aukcjami, w której będzie przechowywany wygenerowany przez SDK klucz. Ten klucz służy do identyfikacji użytkownika i autoryzacji. Możesz użyć unikalnego identyfikatora z Auth0, aby określić właściciela aukcji. Aby to zrobić, wystarczy, że wywołasz API Auth0 i pobierzesz identyfikator użytkownika (ID użytkownika), a następnie umieścisz go w swojej tabeli z aukcjami.
Dzisiaj mamy z kolei dla Was zadanie Niech każdy z Was podrzuci w komentarzu najlepszego mema związanego z IT / programowaniem, jakiego kiedykolwiek widział. Ale takiego killera, z którego każdy się powinien śmiać Potem zbierzemy sobie do kupy najlepsze z najlepszych i puścimy jako galerię. Deal? No to zaczynamy ( ͡°͜ʖ͡°) _____ #justjoinit #programowanie #programista15k #programista25k #pracait
po migracji aplikacji w #symfony do #docker, doctrine nie wprowadza żadnych zmian do bazy ani nic z niej nie odczytuje mimo że credentialsy w .env się zgadzają i teoretycznie powinien być połączony z bazą (jednak isConnected() w managerRegistry zwraca false). Nie pokazuje żadnych errorów, chyba że zmienię dane logowania na błędne/zmienię adres ip bazy. Ma ktoś pomysł czym jest to spowodowane? Nie działa ani mysql na osobnym
@Yanushevitz: - lokalnie jestes w stanie polaczyc sie z bazka np datagripem? - nie ma zadnego koncowego error listenera ktory moglby te wyjatki obslugiwac? - logi, var/logs albo stdout w kontenerze z php cos mowia? - skrobnij sobie jakies proste zapytanie z PDO (bez DBAL) albo xdebuguj
A docker z apką jest w stanie połączyć się do bazy? W pierwszej kolejności sprawdź to. jeśli isConnected() w managerRegistry zwraca false to teoretycznie nie powinien być połączony z bazą, wbrew temu co piszesz.
Zastanawiam się nad drugim językiem programowania. Umiem PHP (OOP na poziomie dziennym), umiem trochę symfony, bundlów do tego (twig, doctrine i przy tym SQL), ogarniam composera, mam już zrobiony pierwszy crud w symfony w stylu portalu społecznościowego postawiony na własnym serwerze ( = podstawowa znajomość linuxa), ale zastanawiam się nad drugą technologią (C++/java) żeby poszerzyć horyzonty i trochę dodać sobie możliwości na jakąś pracę. W ogóle jest sens myśleć na tym etapie
źródło: comment_1672798398FqffrUPazDtcWeGAk8P505.jpg
Pobierzźródło: comment_1672817601crsnlgnzJogqqa5jca06Mg.jpg
Pobierz