Wpis z mikrobloga

hej mirki, czy przy rekrutacjach bierze sie pod uwagę własną stronę-portfolio? Mam profil na githubie ze wszystkimi projektami, ale to tylko generyczna stronka z fragmentem w markdownie i kodem, niewiele tam o mnie. Stosuje sie obecnie na rynku pracy takie rzeczy, czy może wszystkie takie pierdoły wpisuje sie w CV a reszte do gh? Dba ktoś o to w ogóle? Chodzi mi po głowie do końca roku spróbować aplikacji w jakichś firmach typu staż/junior backend/fullstack w php (symfony) + ew. vanilla js do asynchronicznych requestów
#programista15k #programowanie #pracait
  • 8
@Yanushevitz: no to polecam zrobić ze 2 fajne projekty do cv bo później na każdej rozmowie sie o nie pytają. Strona portfolio może nie wystarczyć imo. Już lepiej sobie napisz jakiegoś fullstackowego cruda i go ładnie opisz w cv i na githubie
@Malala7: aa to projekty mam już (tylko właśnie są w fazie poprawek i łatania dziur stąd sobie daje czas) dwa takie osobiste i jedno we współpracy ze znajomym (ja robię API w PHP a on aplikację w React.js wszystko się uzupełnia), chodziło mi o to czy do tego wszystkiego ktoś dba o takie rzeczy jak autorska stronka, ale w sumie nie zaszkodzi mi się z tym pobawić, dzięki wielkie za odpowiedź!!
@Yanushevitz: Nie, każdy ma w dupie twoje pet projekty. Jaka pewność że robiłeś to samodzielnie i że to twój kod? Jedyny przypadek gdzie github może być twoja przewaga, to skrajne przypadki jak własny open-sourcowy projekt ogólnie znany, ewentualnie jezeli kontrybuujesz do poważnych open-sourcowych projektów i ktos cie zauważy oraz zaproponuje współpracę. W każdym innym przypadku każdy ma #!$%@? na twojego githuba i mówię to z perspektywy od big techu po unicorny.
@Yanushevitz: Jezeli to 2139 todo lista czy sklep internetowy to raczej slabo, ale warto taki robic zeby sie rozeznac ze strukturyzowaniem kodu i mozliwosciami frameworka, natomiast wartosc takiego projektu na rekrutacji jest mala. Dobrze jest miec swoj projekt zeby utrzymac zajawke i systematycznosc. A na rekrutacji liczy sie innowacja, efekt wow albo uzytecznosc projektu.
@RapIArbuzy: Dodam jeszcze, że zgłoszeń jest bardzo dużo i wstępnie są przesiewane przez automatyzacje albo anetki z HR które nie wiedzą co to github. Ja jako techniczny na kolejnym etapie może bym dał szansę i coś przejrzał, ale zwykle nie mamy na to czasu :/