Cwaniactwo i spryt to chyba najlepsze perki jakie można w życiu mieć ( ͡°͜ʖ͡°) Dostałem właśnie wyniki z E14(Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami) i dostałem 89% W ogóle nie miałem ochoty uczyć się tego w ramach szkoły, nie potrafiłem sqla, php, jsa, a nawet nie pamiętałem wielu rzeczy potrzebnych do robienia css, ale wykorzystałem zmysł cwaniactwa i dzięki narzędziom deweloperskim z chrome
@ZjemCiNoge: jeśli kiedyś trafisz na szkolenie bodajże ze Scrum'a to się dowiesz, że nie ma sensu wymyślać na nowo rozwiązan, które ktoś już wymyślił i łatwiej (i szybciej) jest zaimplementować (zerżnąć) cudze rozwiązanie. Zwłaszcza jak umiescił je gdzieś nieodpłatnie w sieci.
#airdots #redmi #airdots czy w redmi airdots powinny być klikane obie słuchawki? Bo u mnie tylko lewa się klika a prawa ani dgrnie no i nie mogę ich sparowac między sobą ( ͡°ʖ̯͡°)
@mitatuyo: wyjmij z Garmina, sformatuj na kompie i sprawdź czy zadziała. Pierwsze słyszę, żeby karta SD miała termin przydatności. Prędzej jakieś uszkodzenie mechaniczne, błędy zapisu, to może.
@wsciekly_padalec: lepiej od razu uderzać. Nagraj co się dzieje i jaki jazgot jest i dzwoń. Przyjadą, wlepią mandat 50pln dla właścicielki i pojadą. Na następny dzień - to samo. I tak do "usranej śmierci", aż się komuś znudzi (Tobie, albo sąsiadce i pozbędzie się psów). A te ujadające "k-----i" są najgorsze. Jazgocze to takimi częstotliwościami, że do szału szybko doprowadza.
Jak paczka była nadana w paczkomacie 1 lipca 2019, 16:48, a odebrana od nadawcy 2 lipca 2019, 7:06, to nie ma raczej liczyć, że dziś przyjdzie? #kiciochpyta #paczkomaty #inpost
@eyd1: nie strasz. Jak ma być jeszcze cieplej niż w czerwcu to będzie masakra... Lubię jak jest ciepło, ale jakbym chciał żeby powietrze mnie parzyło to bym się przeprowadził gdzieś gdzie to norma, na przykład do Afryki.
Zamówiłem coś na Banggood. W ich regulaminie jest, że taka i taka przesyłka powinna iść tyle, jak idzie dłużej to można ubiegać się o zwrot/ponowną wysyłkę. Kiedy termin został przekroczony zgłosiłem się raz. Zgodziłem się poczekać dłużej. Napisałem drugi raz i pomyślałem, że poczekam jeszcze kilka dni. Miałem napisać w ten poniedziałek, ale zeszło mi do wczoraj. Dziś otrzymałem kolejną (taką samą odpowiedź): We're sorry... Nie ma śledzenia. Napisali żeby udać się
@saczuser: otwieraj spór i tyle. Hajsy do zwrotu i wtedy możesz złożyć nowe zamówienie. Nie baw się w to, żeby wysłali Ci ponownie, bo nie będziesz miał już wtedy ochrony kupującego, bo czas minął (a przy ponownej wysyłce zegar się nie resetuje). Robiłem tak już na Aliexpress jak zdarzyło się, że paczka nie dotarła do mnie na czas - nigdy nie miałem problemu przez to.
@saczuser: zdarzało mi się na Ali, że czas ochrony minął i paczka nie dotarła. Otwierałem spór z informacją, że paczka nie przyszła i chcę hajsy spowrotem. Dostawałem kasę i po tygodniu docierała paczka. Niejednokrotnie pytałem się sprzedawcy - co teraz, bo właśnie paczka dotarła - czy im kasę jakoś przelać, czy zrobić nowe zamówienie, a oni fejkowy numer przesyłki wpiszą, czy jak? Z reguły było: "no my friend. keep it
@saczuser: z tym Ci niestety nie pomogę. Nie wiem jaką dokładnie ma politykę BG (ja tylko na Ali kupuję). Czy PayPal będzie dochodził o co kaman to nie wiem.
Hehehe, wchodzi 0% pit dla młodych. Koleżanka różowego pracuje za najniższą + premie (300 - 400 zł). Zgadnijcie kogo właśnie poinformowali, że obcinają "premie" o wartość dochodowego xD
Kurła, nie wytrzymie. Taka sytuacja. Ja, durny polaczek postanowiłem wymienić piec C.O. w domu. Raz, że eko; dwa, że wygoda (nie trzeba latać i non stop dorzucać drzewa do śmieciucha). W piątek i sobotę był u mnie "monter" (cudzysłów zamierzony), który zgodnie z wymogami gwarancji pieca musi wszystko zamontować i uruchomić po raz pierwszy. Pomijając fakt, że miał być zawór 4-drożny, a jest 3-drożny + ATV na powrocie (termostat) to po mojemu gość po
@Bachal: wynika to z mojego własnego ogarnięcia :) Życie w moim przypadku wymagało umiejętności czytania rysunków technicznych. A wtedy schematy (np. podłączenia sprzętu w serwerowni) instalacji to pikuś.
@mmarekkk: U mnie było ich 2 i grzebali się przez 2 dni. W sumie, to 1,5 dnia, bo w piątek popracowali gdzieś ze 2h i rozwalili gwintownicę. Jak pojechali po drugą (obaj) to wcięło ich na 4h i wrócili z miedzią zamiast gwintownicy. Ja rozumiem, że po drodze złapała ich potężna ulewa i musieli ją przeczekać, ale wystarczyło mnie zapytać, a ja bym załatwił gwintownicę w 15-20 minut (od ojca
@mmarekkk: u mnie hajs z gminnego programu skończył się już w lutym :P Także tylko WFOŚiGW, a tam papierologia nie warta zachodu. @MagnusArias: jestem co prawda ojcem, ale moja córka (jedyne jak narazie dziecko) ma 4 lata, więc raczej niewykonalne żebym Twoim ojcem był :P
@Purple: najciekawsze jest to, że gość, który u mnie robi uważa się za serwisanta ostatniej szansy xD Bo, "jak był tam problem u Pani X w mieście Y to do mnie dzwonili, żebym pojechał i naprawił, bo tylu serwisantów tam już było i nie mogli naprawić i babka chce nas do sądu podać. Jedź, bo jak Ty nie naprawisz to nikt nie naprawi." Takie historie od niego słyszałem, a typek prostego schematu nie
@mmarekkk: u mnie niestety 3-drożny i to trochę zmienia. Bojler będzie dogrzewany cały czas, bo nie mam innego źródła ciepłej wody. Piec to Defro Spectra 14kW.
@mackw: nie chce mi się z tym pierdzielić. U mnie też kryterium dochodowe jest takie, że gra nie warta świeczki (razem z teściami w jednym domu żyjemy, więc na osobę teoretycznie wychodzi dużo).
@robertx: ja ogarniam - on nie za bardzo :P Przed chwilą mu tłumaczyłem, że piec ma funkcje "tryb lato (samo C.W.U.)" i "tryb zima (wszystko)". Trochę oczy wywalił. Twierdzi, że 2 miechy temu był na szkoleniu, a od tamtego czasu wyszła nowa wersja sterownika i są jakieś nowe funkcje (m.in. nie wiedział o tych trybach, minimalnym otwarciu zaworu, kierunku otwierania zaworu, itd.). Do tego nigdy nie zakładał instalacji, gdzie będzie
@mmarekkk @robertx @mackw @MagnusArias @Purple @Salomonthekrol : o ja pierdziele. Normalnie trzeba gościa pilnować bardziej niż mojej 4-letniej córki. Już 3 razy jak mnie nie było (pracuję dzisiaj z domu) zmieniał koncepcję i chciał inaczej podpinać. Normalnie co się tylko odwrócę to wkręca jakiś trójnik zamiast kolanka i chce wodę rozdzielać, gdzie powrót z bojlera będzie blokowany przez ATV. Zaraz będę miał doktorat z hydrauliki i
@Salomonthekrol: w tym sęk, że on jest właśnie właścicielem sklepu, który jest oficjalnym dystrybutorem na moim rejonie. Jedynie gdzie można dzwonić, to do producenta (Defro) i tam kręcić Małysza, ale ich to może mało obchodzić - hajs za piec jest, więc mają w pompie.
@dejvo: tylko woda to taka bestia, że pójdzie tam, gdzie najłatwiej, więc istnieje prawdopodobieństwo, że woda by krążyła piec -> trójnik -> atv -> piec, a na boiler nic by nie szło (albo mało). Do tego powrót z CWU razem z CO przed ATV to złe rozwiązanie, bo póki ATV nie osiągnąłby 55st. to powrót z CWU (i CO) byłby zamknięty, czyli woda zimna.
@Crodin: przy starej instalacji (i starym piecu) pompka była na zasilaniu. Ciśnienie gorącej wody pójdzie Ci samo, ale do pewnego stopnia. Mój dom jest dość wysoki (specyficzna konstrukcja), a rurki od grzejników dość cienkie (zrobione z miedzi) i bez pompki ani rusz - nagrzejesz 2-3 najniższe grzejniki, a dalej nic. Na piecu będzie 70-80st, a w domu zimno. Pompka musi być u mnie.
źródło: comment_yKBaLfrQV6B1OtzbjPgvZdiZcqqDFkhh.jpg
Pobierz