Jest ktoś z #wroclaw, kto lubi #golab? Na balkonie dość często siedzi mi gołąb z obrączka na nogach, ale właściciel jest z okolic Jeleniej Góry i nie planuje go odebrać.
Więc biorąc pod uwagę, że trochę schudł, to może ktoś by go przygarnął, kto się zajmuje gołębiami?
Albo może ktoś kogoś zna, kto by tego gołębia wziął?
Co we Wrocławiu począć z (chyba) ranną jaskółką? W naszym bloku na jednym półpiętrze gniazdo przy rurach urządziły sobie jaskółki, jeszcze dzisiaj koło południa cała rodzinka siedziała sobie w gnieździe, a teraz jeden z rodziców siedzi na parapecie dwa piętra wyżej, szybko oddycha i w ogóle nie próbuje uciekać kiedy go podniosłam (w rękawiczkach ofc). Na klatce schodowej zawsze zostawiamy im otwarte okna żeby mogły wlatywać i wylatywać do woli; pomylił piętro
@AgressiveBee rok temu jak zawoziłem jerzyka do ekostrazy to mi powiedzieli, ze oni ptaków niechca już przyjmować i polecili mi tych - https://gruszetnik.pl/
#nas #synology #qnap #asustor #terramaster #komputery Hej, potrzebuję porady jaki NAS dwuzatokowy kupić. Jestem basic userem, zależy mi na przechowywaniu zdjęć, filmów w 4k, które mógłbym odpalać na TV, dostępu do plików/zdjęc z telefonu i postawienie Home Assistanta.
Moim pierwszym wyborem jest Synology DS224+ z dwoma HDD, ale nie jestem pewien czy nie rozważyć innych maszyn, które mają slot na
@Mecenaso @t-time Musisz zdefiniować swoje potrzeby bo najpierw piszesz o plug&play a potem o stawianiu własnego Trunas, które czymś takim nie jest z definicji bo zależy czy stawiasz wszystko od zera z komponentów czy bierzesz jakieś minipc.
Synology zapewni Ci to o czym piszesz, plus dzięki ich apce, jak zrobisz nowe zdjęcie na fonie to fotka od razu zostanie wysłana na Synka.
@t-time Nie wiem zbyt wiele o tych Ugreen. Skrzynka jak skrzynka, najważniejsze jest oprogramowanie. Natomiast odpowiedz sobie na jedno pytanie. Jak bardzo jest stabilne i bezpieczne oprogramowanie, które istnieje od roku? Byc może podstawowa funkcjonalność jest poprawna ale na pewno ma jeszcze szereg przypadłosci wieku dziecięcego. No i czy wystawisz cos takiego na dostęp zdalny?
Podobno można na nim zainstalować Trunas lub Unraid ale traci sie wtedy gwarancje na sprzęt.
@Ama-gi Miałem dzisiaj to samo. Guzik logowanie w Wypieku nie działał. Zalogowałem sie na Wykop przez przeglądarkę i dostałem komunikat, ze musze przejść weryfikacje konta, czyli przeklikac Captche. Po weryfikacji Wypiek zaczął działać.
Jako że na takich drogich markach się nie znam i nigdy nie miałam w posiadaniu nic z #gucci to bardzo proszę o opinię jak bardzo ten zestaw śmierdzi fejkiem XD
@cytmirka No przecież można sie tego domyślić w pierwszej wiadomości i widać po fotce, ze to nie dla Ciebie. Nie wszystko trzeba pisać 1:1. I na proste pytanie, dostałaś prosta i krótka opinie. Opinie tworzy sie zwykle na podstawie badania organoleptycznego tutaj ograniczonego do samego wygladu. Zatem jak inaczej miałem wydać opinie, niż na podstawie wygladu. Zluzuj już bo widać, ze sie unosisz ( ͡~ ͜ʖ͡°)
@Slashdub: zamiast klikać na przycisk udostępnij w prawym górnym rogu to przytrzymaj palcem na obrazku i z podręcznego menu wybierz udostępnij obrazek. U mnie wtedy działa
Proszę dodać opcje Odrzuć wszystkie przy zgodach na przetwarzanie danych. Musiałem sie przebić przez wszystkie pozycje odznaczając również uzasadniony interes. Sam wykop daje opcje reject all.
I druga sprawa, kiedy pojawia sie reklamy i wypiek+ ? W regulaminie jest już zapowiedziane.
@bakehaus można by tez rozważyć płatność roczna z drobnym rabatem, tak jak robi wielu twórców w AppStore. Czyli byłyby, miesięczna, roczna i tzw lifetime. No to czekamy na dalszy rozwój i usprawnienia 👍Zapewne wiele osób już nie wyobraża sobie powrotu do apki biauka po przesiadce na Wypieka 🙂
Tym razem chad kuchenny ( ͡°͜ʖ͡°) Pojawiła się nowa kolekcja moich ulubionych producentów papierów, więc ozdobiłam nią swój pamiętnik.
Widzę zależność, że w prawie wszystkich nowych kolekcjach pojawiają się takie tematyczne chady, ale w tej kolekcji w większości to jednak kobiety, bo wiadomo- kuchnia XD
#wypiekmobilny Czy wam też się popsuły powiadomienia? U mnie dorzuciło do zakładki z tagami dużo takich których nie obserwuję i na pewno nie chciałbym obserwować. Gdy wchodzę w taki tag to widzę że go nie obserwuję ale wyrzuca mi powiadomienia gdy ktoś go użyje. Nawet nie wiem jak mogę się ich pozbyć
Ale gowno sie teraz zrobiło w powiadomieniach. Mam taki tam syf przez te dodatkowe tagi ze nawet tam nie wchodzę. Na swoje tagi musze teraz wchodzić przez swój profil. Dramat. Nie wiem jak te notyfikacje są zrobione ale czy lista tagów obserwowanych nie powinna być w tablicy przechowywana i jak przychodzi powiadomienie to je odpowiednio filtrować na podstawie tej tablicy?
@bakehaus Zapomniałem ze jest ten pasek szybkiego dostępu po lewej stronie. Dodałem sobie tam kilka tagów i na razie w ten sposób bede przeglądał. Przydatna funkcja obecnie, dzięki 😁
@bakehaus Nie wiem czy to przez to ze biauek z----l tagi ale przeglądając obserwowane Wypiek znów zaczął lagowac jak sie pojawia jakis obrazek przy wpisie
@bakehaus @DEMONzSZAFY Tez chciałem o tym pisać. Będąc na liście pogrupowanych tagów. Rozwijam dany tag, pojawia sie kilka wpisów. Po słowach widzę, ze niechce czytac danego wpisu, wiec można zrobić na nim swipe z prawej do lewej. Wpis oznacza sie jako przeczytany i znika. Swipe z lewej do prawej powoduje zmianę zakładki z tagów na moje wiec odpada. Swipe z prawej krawędzi wysuwa prawe menu. Musiałby to być swipe jakoś
W najnowszej wersji mam taki problem 1. Korekta sugeruje wyrazy pojawiające u góry w dziwnym miejscu (jak na screenie) 2. Na iOS, po przełączeniu sie z Wypieka do np Safari i za chwile powrót do Wypieka, apka sie wysypuje, pojawia sie szare tło. Musze ubić i ponownie otworzyć.
@bakehaus Od kilkunastu minut probuje ponownie zawiesic apke przelaczajac ja z backgroundu, pisze tekst w komentarzu i przelaczam na Safari, za chwile wracam i na razie nic. Dziala. Czy jest mozliwe, ze ktos cos po stronie serwera zrobil, jakis timeout sie zwiekszyl, ze sie nie wysypuje juz. Moze to musialo sie "ulozyc" po aktualizacji, dziwne.
Dziś takie dwie kartki dla komunistki ruszyły w drogę do zamawiającej. Trochę inne grafiki niż zazwyczaj daję, wiec mam nadzieje, ze się spodobają ( ͡°͜ʖ͡°)
@cytmirka Dziewczyno masz dar. Podziwiam Twoje artystyczne zdolności. Z niczego potrafisz zrobic cos pięknego. Jako osoba artystycznie uzdolniona, pewnie też jesteś mega wrażliwa. Stąd może też to pomaganie/ratowanie piesków.
Ale z tą komunistką to nie pykło 😉 Wiadomo, ze to określa babę ze zrytym komunistycznym łbem
@Domciu Popatrz na historie zatrudnienia Bodnarowej, ile firm zaliczyła i jak długo w każdej pracowała. 2 lata i nowa firma, oczyście stanowisko manager od niczego. To nie jest wiarygodna osoba. Może trzeba spróbować na Grzechnika. Są jego wypowiedzi na tubie, niby ma zlikwidować bus pas na Traugutta czy Grabiszynskiej. No i ten cały projekt Strefy Czystego Transportu powiedział, ze wyrzuci do śmieci. Teraz idą wybory wiec cisza o tym ale po
Więc biorąc pod uwagę, że trochę schudł, to może ktoś by go przygarnął, kto się zajmuje gołębiami?
Albo może ktoś kogoś zna, kto by tego gołębia wziął?