Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko145
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Piter93

Piter93

Dołączył 10 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 101420
  • Znaleziska 45662
  • Mikroblog 55758
  • Obserwujący 12
  • Obserwowane 747
KrzaczeQ
KrzaczeQ
KrzaczeQ
26.05.2026, 14:01:09
  • 1
#gielda zabraklo mi darmowego obrotu na XTB i moglem MU dokupic tylko za 4900dolców ;/
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 26.05.2026, 14:26:08 via Android
  • 1
@KrzaczeQ Będąc w SII możesz zwiększyć obrót bezprowizyjny do 120 tys. EUR.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 26.05.2026, 14:30:15 via Android
  • 1
@KrzaczeQ https://www.sii.org.pl/2363/znizki/znizki-dla-czlonkow-sii.html
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 15:51:04
  • 3
Są tu jacyś fetyszyści obligacji korporacyjnych?

#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
25.05.2026, 16:00:53 via Android
  • 2
@Milanek93 xD
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 14:20:49
  • 3
Mówcie, co chcecie, ale prawdziwe czady mają w portfelu tylko spółki biotech.

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pysznewpierdalator
pysznewpierdalator
25.05.2026, 14:21:23 via Wykop
  • 6
@Piter93: prawdziwym czadom wszystko się świeci na czerwono
  • Odpowiedz
damer135
damer135
25.05.2026, 14:34:52 via Wykop
  • 1
@Piter93: @pysznewpierdalator mam i potwierdzam, świeci na czerwono
  • Odpowiedz
widmo82
widmo82
25.05.2026, 13:32:35
  • 9
W #xtb znów awaria.
Nie pokazuje notowan z USA.


#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 25.05.2026, 13:54:55 via Android
  • 0
@widmo82 Hameryczka dzisiaj zamknięta.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 25.05.2026, 12:32:14
  • 0
Ja alfa hetero, 80% akcje, 19% opcje na śmieciuchy, 1% ETF. (。◕‿‿◕。)

#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
25.05.2026, 12:39:10 via Android
  • 1
@Griev W piątek wziąłem z ciekawości jedną jednostkę JEQP. Raz w dupę to nie pedał. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
sforce
sforce
25.05.2026, 12:31:17
  • 0
#gielda skąd taka nagonka na etfiarzy?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 25.05.2026, 12:32:39 via Android
  • 0
@sforce To samo miałem pisać. xD
  • Odpowiedz
Manden
Manden
25.05.2026, 09:03:46
  • 106
#meczennicyxtb #gielda

Opcje w kolejnych krajach #szczurish
Manden - #meczennicyxtb #gielda

Opcje w kolejnych krajach #szczurish

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 25.05.2026, 09:06:52 via Android
  • 0
@Manden Szkoda tylko, że będą rozliczane gotówkowo.
  • Odpowiedz
PozdroMleczny
PozdroMleczny
25.05.2026, 09:03:12
  • 0
19 dni do dywidendy od szczura
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 25.05.2026, 09:05:51 via Android
  • 4
@PozdroMleczny Aż kusi sprzedać, założyć sobie w końcu IKE i tam znowu kupić przed odcięciem dywidendy.
  • Odpowiedz
AgencyjnaAgencjaAgencji
AgencyjnaAgencjaAgencji
AgencyjnaAgencjaAgencji
25.05.2026, 07:21:38
  • 0
#gielda czy ktos kupuje amerykanskie smieciuchy?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 25.05.2026, 08:55:24 via Android
  • 0
@AgencyjnaAgencjaAgencji Ja biorę tylko opcje na śmieciuchy. Jak się bawić, to się bawić. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
ddiazepam
ddiazepam
ddiazepam
23.05.2026, 23:11:20
  • 1
#gielda
Szybkie pytanie. Mam IKE w mBanku i przez eMaklera kupuję ETFy.
Chcę kupować ETFy poza IKE. Gdzie się najbardziej opyla konto? Na szybko przejrzałem rankingi i w XTB jest taniej. Zgadza się?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 24.05.2026, 12:06:46 via Android
  • 0
@ddiazepam Jeśli zależy Ci tylko na ETF-ach, to zdecydowałbym się na XTB. Poadto, będąc w SII ma się zwiększony limit handlu bezprowizyjnego do 120 tys. EUR miesięcznie.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 23.05.2026, 18:58:36
  • 3
Sprzedaż opcji cash-secured put to idealna opcja dla peroniarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #opcje #inwestycje #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
23.05.2026, 19:08:54 via Android
  • 0
@karolek118 Jak już XTB wprowadzi opcje, to może więcej osób się nimi zainteresuje, chociaż na XTB niby mają być rozliczane gotówkowo.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
23.05.2026, 20:17:31 via Android
  • 0
@pomaranczowa_malpa Ja korzystam z IBKR. Dawniej korzystałem też z Saxo, ale na IBKR jest więcej spółek.
  • Odpowiedz
Vreal
Vreal
Vreal
23.05.2026, 15:02:48
  • 0
Co tag #gielda myśli o ipo #spacex?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 23.05.2026, 15:04:01 via Android
  • 17
@Vreal Lambo albo szambo.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 13:53:58
  • 2
Gdybym miał kupować ETF-y, to tylko i wyłącznie dystrybucyjne, bo jestem taki, że żal by mi było sprzedawać, gdyby ciągle rosło, więc ETF-y akumulacyjne pewnie trzymałbym do usranej śmierci. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #inwestycje #inwestowanie #etf
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 13:57:15 via Wykop
  • 1
@ossprime: Jest to poświęcenie, na które jestem gotów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 10:08:56
  • 3
Sprawdźmy, jak dużo osób na tagu wie, czym są #opcje.

#gielda #inwestycje #inwestowanie

Co wiesz o opcjach?

  • Mam pełną wiedzę o tym, jak działają opcje. 15.7% (81)
  • Wiem co nieco o opcjach. 31.3% (162)
  • Nie wiem, jak działają opcje. 53.0% (274)

Oddanych głosów: 517

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 10:31:54 via Android
  • 4
@ossprime Aż korci zrobić jakiś długi wpis o tym, jak działają opcje, ale jako akcjonariusz XTB wolę, żeby leszcze przepieprzały tam hajs na CFD, bo gdyby dowiedzieli się, jakie cuda można robić dzięki opcjom, to pewnie szybko by się nie przerzucili. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 10:57:13 via Android
  • 2
@tellet Oczywiście transakcja w power hour. (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 12:42:32 via Android
  • 0
@Asceus Egzakli, kusi mnie w taki sposób kupić JEPQ. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 12:56:42 via Wykop
  • 0
Choć w XTB nie będzie można i tak, bo rozliczają opcje gotówkowo


@Asceus: No i początkowo będzie można tylko kupić opcje, a przynajmniej ktoś tak od nich mówił w wywiadzie.
  • Odpowiedz
let_it_be
let_it_be
21.05.2026, 05:54:43
  • 22
Spejseks to będzie dopiero kasynko, oglądasz start rakietki typu starszip, jedna ręka w gaciach, druga na enterze. Rakietka leci w kosmos gituwa pump it, świat jest nasz 📈 a jak rakietka zrobi bum to szybki szorcik 📉 a potem buy the dip.
#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 21.05.2026, 06:18:05 via Android
  • 0
@wypok_wypok Czyżby na LUNR? ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 04:15:17 via Android
  • 0
@mk321 @let_it_be Zawsze można wziąć wcześniej straddle w opcjach licząc na znaczący ruch, niezależnie od kierunku.

https://wykop.pl/wpis/80457635/wpis
@Piter93 0
Ciekawe po ile uda mi się zamknąć tę opcję na otwarciu. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
#gielda #lunr #opcje
więcej
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 08:34:36 via Android
  • 0
@mk321 Jeśli pójdzie zgodnie z planem i będzie dzida w górę, to też będziesz zarobiony. Dlatego napisałem, że niezależnie od kierunku, no ale ruch musiałby być dość znaczny, zarówno w górę, jak i w dół.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 09:28:52 via Android
  • 0
@mk321 Jeśli ktoś wziął opcje z krótkim terminem wygaśnięcia, to wtedy peszek. xd
Ale kupując opcje przynajmniej z góry znasz maksymalną stratę. Nie musisz się zastanawiać, czy dopłacić do depozytu w nadziei na zmianę kierunku i nie musisz martwić się swapami. Już nawet nie wspomnę o olbrzymiej dźwigni.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93 22.05.2026, 06:09:00
  • 0
Widzę, że #xtb zmniejszyło obrót bezprowizyjny dla członków SII ze 150 tys. EUR do 120 tys. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 06:12:13 via Android
  • 0
@Dalegor_ xd
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 06:41:22 via Android
  • 1
@TompsonzPolski Bo ja w tym jestem od dwóch lat i początkowo było 150k.
  • Odpowiedz
Piter93
Piter93
Autor
22.05.2026, 07:29:39 via Android
  • 1
@TompsonzPolski Dobra, p------o mi się. Jednak było 120k. xD
  • Odpowiedz
FullXD
FullXD
21.05.2026, 22:55:41
  • 0
#gielda I co tam ciekawe polecacie? Gra tu ktoś na shorty czy niebardzo?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piter93
Piter93 22.05.2026, 04:36:01 via Android
  • 1
@FullXD Only long.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
  • Strona 2 z 24
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.04.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.02.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.02.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia