Tyle co zostało z Morza Aralskiego dzięki radzieckiej myśli technicznej. Zasolenie do tego stopnia, że ryb brak a odległoś od dawnego portu w Moynaq i ówczesnego centrum przemysłu rybnego, to ponad 100 km drogi zarośniętą krzakami pustynią. Nad samym brzegiem są oznaczone miejsca dokąd siegała woda jeszcze w 2021 roku i tak co roku wbita tabliczka o kilkadziesiąt metrów dalej. Ciekawe przeżycie i bardzo smutne, patrząc na to co zrobiła bezmyślność towarzyszy.
@ramirezvaca: cudze chwalicie a swojego nie znacie, podobna sprawa odbywa się aktualnie na pojezierzu gnieźnieńskim, gdzie jeziora niedzięgiel (skorzęcin), powidzkie (powidz) wysychaja na potęgę.
Woda spływa do kopalni, co spowodowało bardzo szybkie tempo obniżania się poziomu wody gruntowej.
@CzaikaRuchaika: być może. Niestety opieszałość władz lokalnych sprawia że problem się pogarsza. Duża część zarobków gminy pochodzi właśnie z turystyki Skorzęcina, Powidza itd, więc powinien być to dla nich temat priorytetowy.
Ponieważ jeziora są stosunkowo czyste, nie można do nich dolewać wody, więc pomysł jest taki żeby zalać odkrywkę, i przez to poprawi się stan jezior. Ale o tym pomyślę słyszę od paru lat, a
Jakie #gry was najbardziej wessały? W sensie że graliście wiele wiele godzin z rzędu i nie mieliście dość? A jak już padaliście na twarz i szliście spać to wam się śniły :)
Tak, wiem, klechy sprzedały, ale mnie interesuje raczej jak to było ze statusem tych ludzi. Kiedyś działki ROD, ale czy nadal? Czytam, ze warunki zabudowy się zmieniły i to już normalne działki? Na jakiej zasadzie tam mieszkali, skoro to nie był ich grunt? Bo to wygląda na jakiś bubel prawny utrzymywany
Witam, mam problem z grafika w Residen evil requiem na pc, karta 5070ti, procesor 7800x3d, jak wylacze sledzenie promieni to twarze sa gladkie, a jak wlacze sledzenie promieni na wysokie to na twarzach sa takie oto plamy czarne, czemu tak jest? mam cos zle ustawione czy jak? ogolnie wszystko mam na najwyzsze z grafiki. pomoze ktos? zdjecia: bez: https://ibb.co/35rgnvmk z: https://ibb.co/0jGLmDwk
gdzie kupujecie pojedyncze klocki lego tak żeby dostawa nie przebijała ceny wielokrotnie? Szukam 6038163 LEGO Saksofon Złoty Pearl Gold oraz Lego 6900 Kłębek Wełny Wełna Włóczka j. żółty Widzę że są na allegro ale tam dostawa to 5x wartość klocków. Byłem na lokalnym pchlim targu ale niestety ziomek nie miał takich na stanie. Może gdzieś stacjonarnie (Poznań i okolice)
@rosomak94: znam te stronki, ale niestety na bricklinku podobnie cenowo wysyłka. Akurat potrzebuję tych klocków żeby odsprzedać całe zestawy bo gdzieś się zagubiły te pojedyncze klocki.
Też spoko wygląda, fajnie wyposażenie w tych cascadach... nawet wentylowane fotele czy grzana kierownica. Tylko, że silniki albo 1.4 turbo czyli ten z czarnej listy opla, albo jakaś nowość 1.6 turbo 170km A16XHT on jest ponoć lepszy, kilkanaście lat na rynku i ponoć oleju nie biorą, ale są strasznie wrażliwe na olej jego jakość i wymianę z powodu LSPI
To absolutnie największa bolączka tego silnika. LSPI (Low Speed
Fajne auto, ale bardzo niszowe. Dosyć ciężkie, dlatego dobrze celować w mocniejszy silnik. W internecie nie ma za bardzo żadnych poradników itd,. W razie jakich problemów trzeba szukać po forach od Astry J (wspóldzielą sporo elementów)
jak złamać zabezpieczenie DRM Widevine w firefox? Plik video/audio pobrany z Amazon Prime. Da się to jakoś zdekodować? Mam konto na amazon prime i chcę pobrać film aby obejrzeć w późniejszym czasie ( ͡°͜ʖ͡°) (już pobrałem audio, video, w
Siema, od kilku dni przy odtworzeniu jakiegokolwiek filmu na #youtube mam taki komunikat. 1. Adblock wyłączony 2. Przeglądarka zaktualizowana 3. YT premium
@akwajuk21: jak nie oglądałeś reklam (bo miałeś adblocki) to mogłeś dostać lekkiego shadowbana U mnie to ruszyło po odpaleniu paru shortów (wyskoczyły reklamy itd) i wtedy ich algorytm załapał że jednak oglądam reklamy
Hej! Przymierzam się do zakupu samochodu i chciałbym go wziąć w leasing na firmę. Jednakże nigdy nie kupowałem samochodu ani nie brałem leasingu. Jak to wygląda proces? W salonie przy zakupie auta zaproponują leasing czy trzeba szukać na własną rękę finansowania? Czy salony nie chcą zewnętrznego finansowania? Jak brałem kredyt na mieszkanie to wszystko ogarnął doradca kredytowy. Dał różne banki do porównania i można było wybrać najkorzystniejszy. Nie wiem czy w leasingach
@omgrotflman: pytasz sprzedawcy, on Ci pewnie przedstawi 3 oferty: swój bank - najdroższa ~108% wartości auta bank sugerowany - średnia ~105% wartości auta bank dealerski (nie wszystkie mają swoje banki) - najtańsza ~103% wartości auta
Następnie podejmujesz decyzję i tyle, czasem można jeszcze dostać rabat jak wybierzesz bank dealerski bo oni dostają jakieś prowizje za naganianie
Miałem kupić Xiaomi Mi Boxa S 3-Gen, ale przeszkadza mi w nim brak portu ethernet. Oglądamy często filmy z lokalnego udziału sieciowego i nie chciałbym tego ruchu pchać po Wifi.
Polecicie jakiegoś TV Boxa z portem ethernet? I koniecznie aby miał wsparcie kodeka audio AC3/EAC3 dla odtwarzania filmów z sieci lokalnej lub dysku usb. Jest coś takiego od #xiaomi ?
@qtass: no właśnie nie, w tym sterowniku zmiana temperatury to jakiś dramat, ponieważ zmieniasz temperaturę "dzienną" w pętli od 5 - 30 stopni co 0,25 stopnia, i jak klikasz to możesz jechać tylko w jedną stronę aż się przekręci.
Więc jak chcesz mieć "zimniej" to musisz kliknać +/- 100 razy. Tak samo ktoś w tym genialnym urządzeniu nie wpadł na pomysł pt. "Grzej, mimo że termostat mówi że jest wystarczająco
Jestem nowy w temacie #drony. Ktoś może mi wytłumaczyć informację z DroneTower o dostępności strefy do latania? Czy dobrze rozumiem, że strefa będzie wyłączona do 3.1.2026 roku? Strefa: http://uup.pgxc.pl/airspace/EPTS16E/
Moja partnerka szuka samochodu w leasing, zależnie od oprocentowania leasingu, tak do 140k brutto. Jak to kobieta, preferuje suva lub crossovera. ( ͡°͜ʖ͡°) co polecacie?
Podobał się jej Captur E-Tech, teraz bardziej Nissan Qashqai N-Connecta 1.3 158km - głównie za odpowiadające jej stylistycznie wnętrze. Co najlepsze? Ważne by był żywotny i by obyło się bez napraw za 40 tysięcy po 5 latach. Auto kupuje przy maksymalnej wypłacie własnej 45% i
@tomek_wcale_nie_tomek: XCeed jest trochę staromodny w swoim wnętrzu, to już lepiej obczaić Kia Niro. Wnętrze jest naprawdę nowoczesne (niestety ma to swoje wady, jak np piano black). Ale ponieważ nadchodzi niedługo Facelift to pewnie da się znaleźć najwyższe opcje w dobrej kasie.
źródło: 4335
PobierzWoda spływa do kopalni, co spowodowało bardzo szybkie tempo obniżania się poziomu wody gruntowej.
Filmik poglądowy: https://www.youtube.com/watch?v=QH9v67fd7jo
źródło: image
PobierzWięcej można poczytać tutaj:
https://gloswielkopolski.pl/jezioro-niedziegiel-w-skorzecinie-traci-wode-na-dzis-jest-tragedia-ale-swiatelko-w-tunelu-wciaz-istnieje-11-05-26/ar/c7p2-28851209
Ponieważ jeziora są stosunkowo czyste, nie można do nich dolewać wody, więc pomysł jest taki żeby zalać odkrywkę, i przez to poprawi się stan jezior. Ale o tym pomyślę słyszę od paru lat, a