Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Key_PL
Key_PL

Key_PL

Dołączył 10 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 85
  • Znaleziska 58
  • Mikroblog 27
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2
  • Dodane (6)
  • Komentowane (8)
  • Plusowane (13)
makrofag74
makrofag74
12.01.2026, 17:23:52
  • 812
#ciekawostki #niagara #usa
W 1969 roku Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych tymczasowo wstrzymał przepływ wody przez wodospad Niagara na kilka miesięcy, aby zbadać długotrwałą erozję i narastanie osuwisk u podstawy. Tak to wyglądało...

Latem 1969 roku Wodospad Niagara na krótko odsłonił widok niewidziany od ostatniej epoki lodowcowej. Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych podjął zdecydowane działania, aby zatrzymać przepływ wody przez Wodospad Amerykański, mniejszy z dwóch głównych katarakt.
makrofag74 - #ciekawostki #niagara #usa 
W 1969 roku Korpus Inżynieryjny Armii Stanów...

źródło: 1

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

makrofag74
makrofag74
Autor
12.01.2026, 17:24:03 via Wykop
  • 101
makrofag74

źródło: 2

Pobierz
  • Odpowiedz
Przypadkowy
Przypadkowy
12.01.2026, 20:09:44 via Wykop
  • 194
Byłem wtedy wśród policjantów zabezpieczających to miejsce przed tłumem. Strasznie dużo roboty mieliśmy wtedy.
  • Odpowiedz
WiesniakzPowolania
WiesniakzPowolania
09.02.2025, 08:44:18
  • 584
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
09.02.2025, 08:52:44 via Android
  • 236
@WiesniakzPowolania Warto przypominać, bo wielu za obecną sytuację obwinia deweloperów, zapominając o bankach.
  • Odpowiedz
WiesniakzPowolania
WiesniakzPowolania
Autor
09.02.2025, 08:54:42 via Wykop
  • 318
@Dlkvv: Banki i deweloperuchy idą łeb w łeb o palmę pierwszeństwa w byciu najbardziej chciwą i amoralną hieną ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Golden_Jack
Golden_Jack
Golden_Jack
09.02.2025, 09:17:29
  • 37
45 701,36 - 6,00 - 6,00 - 10,34 = 45 679,02

Od tygodnia wszyscy w domu chorzy i mnie trochę sponiewierało przez ostatnie dni, ale lekkie biegi na przedmuchanie płuc trzeba było zrobić, dodatkowo wczoraj pobiegłem w Biegu Pamięci Sybiru na dystansie 10 km, praktycznie cały bieg w lesie, start o 18:20. Czułem lekkie osłabienie przez chorobę, ale jestem w miarę zadowolony z wyniku, miejsce w top 25 jest ᕙ(⇀‸↼
Golden_Jack - 45 701,36 - 6,00 - 6,00 - 10,34 = 45 679,02

Od tygodnia wszyscy w domu...

źródło: IMG_6599

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Golden_Jack
Golden_Jack
Golden_Jack
Autor
09.02.2025, 09:18:53 via Wykop
  • 14
Zdjęcie trofeum
Golden_Jack - Zdjęcie trofeum

źródło: IMG_6603

Pobierz
  • Odpowiedz
krwawy_zenon
krwawy_zenon
09.02.2025, 09:29:20 via Wykop
  • 6
@Golden_Jack: Medal sztos! Gratulacje.
  • Odpowiedz
n.....u
n.....u
konto usunięte 08.03.2024, 09:31:25
  • 351
Zwiedziłem pół Islandii i mam mieszane uczucia o tym kraju. Z jednej strony bardzo ciekawa, niespotykana przyroda, czyste środowisko, warto było to poznać. Z drugiej strony jest ta przyroda często dość mroczna, przygnębiająca, dziwna, jak na załączonym zdjęciu. Pogoda jest fatalna. Pewnie wielu myśli, że Islandia to kraina bardzo długiej, mroźnej i śnieżnej zimy. Nie jest to prawda. To kraina wiecznej jesieni, nawet teraz, zimą, w Rekjaviku jest 10 stopni ciepła, zimy
n.....u - Zwiedziłem pół Islandii i mam mieszane uczucia o tym kraju. Z jednej strony...

źródło: IMG_7228

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SzycheU
SzycheU
08.03.2024, 09:56:31 via Wykop
  • 29
@nowyjesttu: Piękne zdjęcie (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz
jutrobedzieinaczej
jutrobedzieinaczej
08.03.2024, 10:32:08 via Android
  • 55
@SzycheU jak na hałdzie
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia
18.11.2023, 16:14:48
  • 1715
czy wiesz, że przy wypłacie 25k brutto, koszt pracodawcy to 30k
i po przekroczeniu progu z tych 30k PLN dostajesz do ręki 13k PLN?
to 43% tego, co przeznaczył na ciebie pracodawca

a potem, jak idziesz do sklepu kupić piwko, musisz zapłacić jeszcze 23% podatku ^^ xD

jak
powodzenia - czy wiesz, że przy wypłacie 25k brutto, koszt pracodawcy to 30k
i po prz...

źródło: jaktoniejestupodlenietoniewiemcojest

Pobierz
  • 208
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtone
rtone
18.11.2023, 16:27:48 via Wykop
  • 665
@powodzenia: na szczęście w piwie jest jeszcze akcyza, a do tego browar, pośrednik i żabka muszą jeszcze opodatkować swój zysk na tej sprzedaży, do tego żabka musi opodatkować pracę kasjerki, człowiek który najmuje żabce lokal opodatkować swoją nieruchomość i zysk z najmu więc w efekcie wspieramy państwo bardziej niż te marne 23% z 43% jakie zostały po naszej pensji.
  • Odpowiedz
marcaj
marcaj
18.11.2023, 17:59:29 via Wykop
  • 259
@powodzenia: potem zdziwienie że ludzie uciekają na b2b
  • Odpowiedz
Antybristler
Antybristler
28.10.2023, 15:05:02
  • 6150
Chciałem zrobić zwykłe zdjęcie księżyca, a wyszło mi zdjęcie życia (✌ ゚ ∀ ゚)☞

https://i.imgur.com/eDl2zRB.mp4
wziuuuum ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiezyc #astronomia #astrofoto #astrofotografia #chwalesie
Antybristler - Chciałem zrobić zwykłe zdjęcie księżyca, a wyszło mi zdjęcie życia (✌ ...

źródło: 21_32_04_f10632

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jamesbond007
jamesbond007
28.10.2023, 15:06:30 via iOS
  • 712
@Antybristler o Panie! to jest złoto
  • Odpowiedz
BennyKill
BennyKill
28.10.2023, 15:11:56 via Wykop
  • 1551
@Antybristler: czyli co jednak dalej lądują na księżycu. i to pasażerskim. wiedziałem, że nas oszukujo.
zajebiście wyszło
  • Odpowiedz
zellchen
zellchen
06.03.2023, 07:00:49
  • 53
@zellchen: Cześć Mireczki i Mirabelki :)
Dziś zabieram Was do Wenecji. Pokażę Wam miejsca mniej znane oraz co można zobaczyć i zrobić w Wenecji za darmo lub za niewielkie pieniądze. Wenecja poza utartym szlakiem jest równie ciekawa, dlatego warto zagłębić się w jej zakamarki. Warto także znać pewne triki, które ułatwią zwiedzanie, jak np. dojazd za 1,5 EUE z lotniska.

Link do znaleziska

#podroze #podrozujzwykopem #
zellchen - @zellchen: Cześć Mireczki i Mirabelki :)
Dziś zabieram Was do Wenecji. Pok...

źródło: wenecja

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zellchen
zellchen
Autor
06.03.2023, 07:01:07 via Wykop
  • 5
@zellchen: Wywołuję zainteresowanych: @antekwpodrozy @rudeiczarne @gdziesloncedlanaswschodzi @silentpl @robimypodroze @SzaloneWalizki @wposzukiwaniu @PrzekraczajacGranice @ziolo22 @balkanyrudej @wypiszwymalujpodroz @smartblonde @Womenofpoland @kej-ti @Voyagertg @Magda1978 @places2visit @martynasoul @bochciectomoc @lukasz-piernikarczyk @Voyagerka @TRAVELEK24_PL @Pannoramix @podroz_odbyta @wolnymkrokiem @robimypodroze @jakub-juszynski @BeforeWeGetOld @Bartek_Dziwak @zielonamapa @kej-ti @places2visit @podrozebezosci @
  • Odpowiedz
birus
birus
06.03.2023, 13:26:07 via Android
  • 1
Dzięki. Dosyć dużo jest literówek @zellchen
  • Odpowiedz
francuskie
francuskie
01.03.2023, 06:10:24
  • 868
Ta historia zdarzyła się naprawdę! Kilka tygodni temu do naszej redakcji napisał dziennikarz z... Japonii, pytając o to, czy może przyjechać na organizowane przez nas dzisiaj 30 urodziny Citroena Xantii. Wczoraj odebraliśmy go z lotniska Chopina w Warszawie. Jak się dowiedział o tym wydarzeniu? Co go skłoniło do przyjazdu do Polski? Co chce zobaczyć? Przeczytacie już wkrótce na naszych łamach. W naszych skromnych program witamy Junichiro Ueda, dziennikarza, wydawcę i wielkiego miłośnika
francuskie - Ta historia zdarzyła się naprawdę! Kilka tygodni temu do naszej redakcji...

źródło: Xantia-Junichiro-Ueda-1-2

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LimboNoir
LimboNoir
01.03.2023, 07:03:57 via Wykop
  • 467
@francuskie: dobry świr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
geuze
geuze
01.03.2023, 07:17:30 via Wykop
  • 582
@francuskie: zawsze wiedziałem, że Japończycy to mają coś na bani, ale że aż tak? xD
  • Odpowiedz
lasca85
lasca85
11.05.2022, 20:39:39
  • 6106
Mój Wrocław taki piękny. Może przypadkiem ktoś coś widział? Przejeżdżał z włączoną kamerką?
#wroclaw
lasca85 - Mój Wrocław taki piękny. Może przypadkiem ktoś coś widział? Przejeżdżał z w...

źródło: comment_16523015400bZHwmXF9va3sJAxq0jFbI.jpg

Pobierz
  • 198
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zgbietko
zgbietko
11.05.2022, 20:41:36 via iOS
  • 2150

Komentarz usunięty przez moderatora

lasca85
lasca85
Autor
11.05.2022, 20:57:49
  • 768
@Tureczek94: wiesz, może dostał chwilę wcześniej wpierdziel i upadł jakiś czas później. Myślę, że lekarze nie wzywaliby policji gdyby chodziło o zwykły upadek.
  • Odpowiedz
Ziemiadlaziemniakow
Ziemiadlaziemniakow
Ziemiadlaziemniakow
03.03.2022, 11:46:45
  • 9058
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dziadeq
dziadeq
03.03.2022, 11:48:38
  • 1676
@Ziemiadlaziemniakow: super robota mirek
  • Odpowiedz
mikau
mikau
03.03.2022, 11:50:44
  • 1916
@dziadeq: niby mirek a jednak chłop ze złota
  • Odpowiedz
vartan
vartan
27.02.2022, 08:46:48 via Android
  • 8834
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

getgad
getgad
27.02.2022, 08:50:01
  • 137
@vartan: tut tut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rinter
Rinter
27.02.2022, 10:33:28
  • 370
@vartan: Chad Żeleński vs virgin putin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rinter - @vartan: Chad Żeleński vs virgin putin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_1645958007g4JNmrgACwdLmhqj3QKIGd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
C.....k
C.....k
konto usunięte 26.02.2022, 06:16:01
  • 2597
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w.....h
w.....h
konto usunięte 26.02.2022, 06:31:09
  • 55
@Chuseok: To samo, obudziłam się o 4, pierwsze co, to telefon w rękę i patrzyłam co się dzieje do 6. Moja współlokatorka w tamten weekend wróciła na Ukrainę do mamy, która bardzo ciężko przeżyła śmierć kogoś bliskiego i zaczęła chorować. Najgorsze, że pochodzi z Sum (╯︵╰,) W zasadzie, to zczaiłam się, że jej nie ma w poniedziałek, ale pomyślałam, że może po prostu sobie gdzieś pojechała
  • Odpowiedz
TurboDynamo
TurboDynamo
26.02.2022, 15:19:24
  • 11
nie wiem jak można być obojętnym wobec otaczającego świata.


@mojemirabelki: obojętność na otaczający świat to taka sama skrajność jak FOMO któremu się poddałeś. Ja nie popadam w taka skrajność, obojętności na otaczający mnie świat u mnie nie znajdziesz. Po prostu od śledzenia wojny nie pomogę nikomu a tylko zaszkodzę sam sobie bo nie będę żył swoim własnym życiem tak jak ty. Dlatego wolę sprawdzić te wiadomości raz lub dwa dziennie.
  • Odpowiedz
QBA__
QBA__
19.09.2019, 07:31:03 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1495
Szczepię wam lisy po to abyście...


#lotnictwo #lisy #mojezdjecie tymczasowa #pracbaza
QBA__ - Szczepię wam lisy po to abyście... 

SPOILER

#lotnictwo #lisy #mojezdjecie t...

źródło: comment_Vu9sfOt5FsiRDdXmNivolXkCCF5CsIBI.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jednorybek
Jednorybek
19.09.2019, 07:35:14
  • 1722
@QBA__: ciężko trafić strzykawką w lisa z takiej wysokości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pablopwj
pablopwj
19.09.2019, 08:02:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1324
@QBA__: i potem beda lisy z autyzmem
  • Odpowiedz

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 07.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking