Czy przy przerejestrowaniu samochodu muszę posiadać przy sobie aktualny przegląd? Mam przegląd na papierze ale gdzieś go posiałem jak wyjść z tej sytuacji? Czy w Urzędzie mogą sobie sami to sprawdzić?
Mirki, zastanawiam się nad kompletnym przebranzowieniem. Jaki kurs/szkolenie byście polecili trwający maksymalnie do 6 miesięcy który daje możliwość zarobku minimalnie a. 6k, b. 8k, c. 10k zł? Budżet na kurs maksymalnie 25k za całość.
@SOLDIER_OF_FROGTAN: to możesz spróbować spawanie. Jakiś podstawowy kurs na maga czy tiga powinien wyjść do 3 tysięcy. Potem do Janusza do Dziad-spawu i w międzyczasie rozwijać uprawnienia dalej ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Szukalam czegos, po obrazku i mi tą czeską stonę, podpowoedzialo. U nas poprostu ludzie kupuja i czasem sprzedaja Naprawione, albo z, angielska wtyczka.
Nie, raz kupowałam na, allegro sprzet z, outletow. Normalne sklepy agd tez tam maja swoje outlety i np ostsrnio kupilam cos po naprawie.
Mirki kupiłem na Allegro Lokalnie od osoby prywatnej dla znajomego na prezent banknot. Przesyłka dotarła, prezent przekazany jednak okazuje się że w opisie była informacja o braku uszkodzenia tzw UNC a okazuje się że banknot jest lekko zrolowany. Napisałem do sprzedającego że chce go zwrócić, niestety sprzedawca milczy. Co mogę zrobić w tej sytuacji?
Czy 6k w stolicy tak trudno osiągnąć dla pracownika fizycznego nie w budowlnace? Czy ktoś z Was ustalał z pracodawcą wynagrodzenie minimalna krajowa plus kwota stała?
Mirki wynajmuje mieszkanie od przesympatycznego starszego małżeństwa, umowę podpisałem ponad 2 lata temu.
Chcąc im pomóc zagłębiam się w ten nowy temat świadectw i widzę że nie mają oni obowiązku posiadać/mi przedstawiać takiego świadectwa. Dopiero jak teraz by chcieli wynająć komuś nowemu mieszkanie to by musieli taki posiadać, dobrze to zrozumiałem?
Mirki szukam rozwiązania dla moich kitkow. Nazwijmy je PLUS i WĄS. Może ktoś z Was podpowie sensowne rozwiązanie
PLUS i WĄS, niestety oba muszą jeść inną karmę z czego PLUS dodatkowo z miski spowalniającej. WĄS niestety ma na tyle szeroki pyszczek że musi mieć większą miskę do której PLUS lubi sobie zajrzeć i cały plan spowalniającej miski dla niego idzie się je***.
Standardowe miski inteligentne odpadają bo nie mają w sobie opcji spowalnia.
@FPM_: 30% wpłat pracodawcy nie dostaniesz na łapę, tylko ci dopiszą do konta w ZUSie (tak, wiem), tak samo jeżeli te środki coś zarobiły, czyli dostaniesz 70% zysku od składek pracodawcy tylko jeszcze pomniejszone o podatek Belki (jedynie zysk, wpłaty nie). Twoje środki dostajesz w 100%, jak był zysk to tak jak wyżej, zysk obcięty o Belkę. Tyle w kwestii kalkulacji.
@vinmcqueen: @FPM_ i warto zaznaczyć że od części pracodawcy na liście płac pracodawca nalicza podatek od tego przychodu, więc tak ja prawde zarobek na czysto to część pracodawcy*0,7 -minus część pracodawcy*podatek(12/32%)
Mirki zepsuło mi się auto w osiedlowej uliczce, czy jak zostawię je na chodniku z trójkątem to mogę dostać mandat za niepozostawienie 1,5 m dla pieszego? Dwa metry obok jest drugi chodnik idący wzdłuż tej uliczki również
#motoryzacja #samochody #kiciochpyta