Uwaga, może giełdy w ogóle nie zareagują na upadek Maduro, ale jestem pewien, że w poniedziałek stacje Orlen będą sprzedawać paliwo o 1zł drożej, a być może w Polsce czeka nas Maduroinflacja przez kolejne kilka miesięcy. Bądźcie czujni. #gielda #wenezuela #usa #polska
Tak, dla nas to wspaniała informacja. U mnie już ropka na jednej stacji 5.64, może zobaczymy cenę <5? :>
@NaczelnyWoody: Kilka pieczeni na jednym ogniu, bo i u nas bedzie taniej i jeszcze kremlowskiemu cwelowi budżet się bardziej posypie przy dalszych spadkach cen.
#kredythipoteczny #gielda #inwestycje Czy w Polsce da się zrobić refinans kredytu hipotecznego z wypłatą części środków na dowolny cel (np. inwestycje)? Ktoś z Was korzystał albo realnie przerabiał taki temat? Hipotetyczna sytuacja: – ok. 50% wartości już spłacone – dostępne są bardzo tanie kredyty na stałym oprocentowaniu
Czy w Polsce da się zrobić refinans kredytu hipotecznego z wypłatą części środków na dowolny cel (np. inwestycje)?
@Fattek: Da się, np PKOBP da 25% celu dowolnego, Santander 30%. Oczywiście trzeba się zmieścić ze wszystkim w maksymalnie 90% wartości nieruchomosci, a optymalnie w 80%.
Myślę, że jest w bardzo ciekawym ułożeniu. Jak ty to widzisz?
@Kameleon021: Jest już pół roku w szerokiej konsoli, z której aktualnie stara się wyjść górą. Więc na mój nos ciekawie będzie dopiero jak wyjdzie górą, ewentualnie gdy wyjdzie i jednak zawróci jak w październiku.
#swieta #truestory Był rok 1987, ja (lvl 8) z rodzicami i bratem (lvl 10) jechaliśmy na swięta do wujka. Podróz trabantem ze Śląska do Sanoka. Jakoś w połowie drogi auto się zepsuło, na szczęście wśród zabudowań. Ojciec zaczął grzebać pod maską, matka poszła po domach zapytać o taksówkę lub jakąś podwózkę. Po jakimś czasie podjechał taksiarz "dużym fiatem". Było już ciemno jak skończyli przepakowywać bagaże. Taksiarz powiedział, że
Przypominam uprzejmie że jutro ostatni dzień żeby zaksięgować stratę na największych śmieciuchach z GPW. Poniżej zestawienie kilkunastu które przytoczył mi Gemini, więc jeśli macie ten papier w kieszeni to jutro pora sprzedawać żeby zoptymalizować zyski (we don't do that here xD) #gielda #gpw #podatki
#gielda Podsumowanie roku znacznie ciekawsze niż wykopowe jest na stooq. https://stooq.com/q/i/?s=wig&o=5 A w nim na szczycie pudła PXM - niekwestionowany król WIGusia za rok 2025, z rocznym zwrotem obecnie +337%. Niekwestionowany król oczywiście według zimnych cyferek i realnego zachowania za ostatnie 12 mcy, bo tu na tagu to chyba częściej pisze się, że to trup i bankrut.
Ale tu same leszcze, trzymaja rok jakieś śmiecie jak LUNR, a gdy zaczyna rosnąc to na pierwszej podbitce wyskakuja jak obsrance. Niestety nigdy sie nie dorobicie, trzeba dawac zyskom rosnac, a nie s--------c przy 20% zysku lol. #lunr #gielda
powtórzę: na minus nie zjedzie, to zdrowa spółka jest
@affairz: Spółka nie musi przecież schodzić na minus by okazać się stratą czasu i pieniędzy. Czy jest zdrowa, czy chora, to za rok/dwa/trzy powinna być droższa. Jeśli za ten rok/dwa/trzy będzie po 100 zł lub nawet 121 zł i będzie super zdrowa, to jaka z tego korzyść? Tym bardziej, że nie płaci dywidendy.
#gielda #xtb #szczur XTB nie uczy się na błędach i kolejny rok z rzędu pobrało podatek od dywidendy na koncie IKE z etfa SP500PL z którego nie powinno pobierać xddd
Ale ja bardzo żałuję i bardzo mi przykro, że w słonecznym dniu Twych urodzin, nie możemy Ci wręczyć odpowiedniego prezentu, takiego, na jaki -moim zdaniem- w pełni zasłużyłaś !
#gielda
źródło: image
Pobierzźródło: rookie
Pobierz@golomb13: Głównie bossa, ale mbank też trochę.