Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko252
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

623

Ostatni rok rządów PiS najmniej urodzeń od 100 lat rekord związków nieformalnych

Pokaż treści 18+

Ostatni rok rządów PiS najmniej urodzeń od 100 lat rekord związków nieformalnych

Wszystko wskazuje na to, że w roku 2023 urodziło się w Polsce najmniej dzieci w historii pomiarów: jeśli potwierdzą się wstępne dane GUS, rok zakończyliśmy w okolicach 280 tys. urodzeń. Bardzo niska była również liczba małżeństw – zbliżyliśmy się do historycznego dna z czasów pandemii.

Piotrek7231
Piotrek7231
z
forsal.pl
dodany: 09.01.2024, 06:05:07
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    malzenstwo
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazpisu
  • 274
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

[RAPORT] Kultura nieprzyjazna macierzyństwu. Liczby i postawy wobec posiadania dzieci w Polsce
kopyrta
z wei.org.pl
  • 4
Demografia, przyczyny katastrofy
LaurenceFass
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (274)

najlepsze

dziewczynaZtatuazem
dziewczynaZtatuazem
09.01.2024, 07:51:45 via Wykop
  • 167
ponad 100 mld wydanych na "poprawę demografii" i oto efekty
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
09.01.2024, 08:30:34 via Wykop
  • 66
@dziewczynaZtatuazem: tak, a teraz będziemy wydawać 65 mld rocznie i oczekiwać innych efektów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
b.....5
b.....5
konto usunięte 09.01.2024, 10:15:32 via Wykop
  • 79
To też takie #!$%@?, że PO jest bez winy


@Chris_Karczynski: Ja nie patrzę co politycy mówią tylko co robią. Polecam to podejście.
Za długich rządów PO nie było ani socjalu i rozdawnictwa ani powiązanego z tym (o czym rzadko się wspomina) masowego wpuszczania migrantów z obcych nam kulturowo krajów. Wszystko zaczęło się za rządów PiS. To są powszechnie znane fakty.
  • Odpowiedz
dave8
dave8
09.01.2024, 08:57:12 via Wykop
  • 69
i nadal będzie spadać
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

onepropos
onepropos
09.01.2024, 10:47:53 via Wykop
  • 6
@dave8: 100/100
onepropos - @dave8: 100/100

źródło: Liczba urodzeń w Polsce najmniejsza od II wojny światowej

Pobierz
  • Odpowiedz
CKNorek
CKNorek
09.01.2024, 12:15:11 via Wykop
  • 3
@onepropos: ale zgony też spadły, PiS nas już nie morduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Karol-Habryka
Karol-Habryka
09.01.2024, 08:12:12 via Wykop
  • 45
Rodzicielstwo jest bardzo niemodne. Mam wielu znajomych bezdzietnych. Co roku fajne zagraniczne wakacje, samochody z salonu. Czasem jak rozmawiamy to mówię że zazdroszczę im tych podróży. Mówią to jedź, mówię mam inne wydatki, patrz dwóch synów. No to oni mówią sam podjąłeś taki wybór. No podjąłem i jestem z niego zadowolony. Oni uważają że ich wybór jest lepszy, moim zdaniem nie. Dwadzieścia lat temu czytałem analizę porównania reklam niemieckich i polskich. I
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
09.01.2024, 08:35:34 via Wykop
  • 81
@Karol-Habryka: A gdy zapytasz czemu potrzebujemy dużej dzietności to odpowiedzą, że po to żeby miał kto pracować na nasze emerytury xd Czyli de facto nie potrzebujemy dzieci tylko niewolników którzy będą na nas pracować przez 40 lat żebyśmy my mogli sobie leżeć na emeryturze. Czy to nie egoistyczne podejście?

To ile ktoś ma mieć dzieci to tylko i wyłącznie decyzja pary, a nie urzędników i nie powinno się zachęcać czy
  • Odpowiedz
kosma666
kosma666
kosma666
09.01.2024, 08:47:57 via Wykop
  • 72
@Karol-Habryka: ty uważasz że podjąłeś lepszą decyzję, oni myślą że oni podjęli lepszą. Super, niech każdy żyje tak by mu było lepiej.
Tobie będzie miał kto szklankę wody podać, im też ktoś drinka poda.
  • Odpowiedz
Incel_Prime
Incel_Prime
09.01.2024, 10:18:21 via Wykop
  • 32
Rozumiem że teraz ludzie zaczną się rozmnażać?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FrankForsyth
FrankForsyth
09.01.2024, 10:35:42 via Android
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
aversxx
aversxx
09.01.2024, 10:42:22 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
P.....z
konto usunięte 09.01.2024, 09:41:12 via Wykop
  • 28
Więcej dopłat dla patusów, więcej utrudniania życia, więcej katotalibańskich treści, więcej pozbawiania chęci życia. Polacy wytrzymają.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aster1981
Aster1981
Aster1981
09.01.2024, 10:15:45 via Wykop
  • 24
@PozdroPocwicz: paradoksalnie to akurat patusy dzieci maja sporo :P
  • Odpowiedz
RealBakman
RealBakman
09.01.2024, 10:40:41 via Wykop
  • 26
@PozdroPocwicz: w ateistycznych Czechach dzietność też poleciała, ludzie po prostu nie chca mieć dzieci a jak już to jedno
  • Odpowiedz
joazaxa
joazaxa
09.01.2024, 10:53:54 via Wykop
  • 22
Trwająca przez ostatnie trzy dziesięciolecia zorganizowana akcja obrzydzania tradycyjnego (czyli normalnego) stylu życia odniosła skutek. Teraz zacznie się na dużą skalę (a w zasadzie już się zaczęła) druga część akcji: "potrzebujemy rąk do pracy, trzeba sprowadzić imigrantów z Afryki i Azji".

Cały Zachód przeszedł tą samą drogę. Zamiast wiary i rodziny psychotropy i "terapie", zamiast nowych pokoleń masowy import imigrantów. A potem plaga przestępczości i przejmowanie kolejnych obszarów państwa przez gangi.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

joazaxa
joazaxa
09.01.2024, 11:14:16 via Wykop
  • 15
@mysliciel-z-internetu: Poinformowany przez Główny Urząd Statystyczny, eurostat, U.S. Census Bureau i obserwujący bieżącą propagandę sączoną przez media głównego nurtu. Ja po prostu rozumiem do czego prowadzi ich narracja, ty ją bezrefleksyjnie łykasz. Nie jesteśmy tacy sami.
  • Odpowiedz
Korda
Korda
09.01.2024, 13:15:03 via Wykop
  • 2
@joazaxa: gadasz z neuropkiem. To idiota i dziecko obecnego systemu. Na wszystko mają wymówkę – Moskwa. Szkoda, że sami byli za imigrantami ze wschodu, nadesłanymi nam przez Białoruś (jako atak hybrydowy), która jest pod wpływem Moskwy.
  • Odpowiedz
Kowal13
Kowal13
09.01.2024, 10:11:14 via Android
  • 19
Za tuska i hołowni czeka nas wzrost dzietności :)
Kowal13 - Za tuska i hołowni czeka nas wzrost dzietności :)

źródło: temp_file277216628374999401

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

etatowy-szyderca
etatowy-szyderca
09.01.2024, 10:41:53 via Android
  • 5
@Kowal13 Przypomnij misiu który to rząd z ostatnich wydał najwięcej pozwoleń na pracę w Polsce dla imigrantów?
  • Odpowiedz
T_S_
T_S_
T_S_
09.01.2024, 10:52:47 via Wykop
  • 2
@etatowy-szyderca: rzad pisu, ale myslisz, ze nowy nie sprowadzi wiecej?
  • Odpowiedz
derek1
derek1
derek1
09.01.2024, 11:47:21 via Wykop
  • 17
A ile netto trzeba zarabiać aby ludzi było stać na dziecko? Jest to minimum 6k na rękę a realnie 8k, większość tyle nie zarabia tak więc nie decydują się na dziecko a wystarczyłoby obniżyć ucisk fiskalny, jest to celowe, rządzący nie chcą aby dzieci się rodziły
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RENNEM
RENNEM
09.01.2024, 18:44:37 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
kolejne_juz_konto
kolejne_juz_konto
09.01.2024, 22:16:58 via Wykop
  • -1
@RENNEM: Pełna zgoda, minusują mnie - tak jak piszesz - ludzie nie mający swoich dzieci, którzy czerpią wiedzę z Internetów.
  • Odpowiedz
buci007
buci007
buci007
09.01.2024, 10:46:00 via Android
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zapalara
zapalara
zapalara
09.01.2024, 10:34:58 via Wykop
  • 13
więcej feminizmu i gnojenia facetów xD Przyjdzie islam i tyle, matriarchalne społeczeństwa zawsze upadały
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

T.....t
konto usunięte 09.01.2024, 21:33:39 via Wykop
  • 1
@zapalara: myślisz że jak przyjdzie islam, to...będziesz dalej żył? Islamiści jako pierwszych zabija białych mężczyzn, i nie będzie ich interesowała twoja konwersja na islam
  • Odpowiedz
zapalara
zapalara
zapalara
10.01.2024, 09:12:02 via Wykop
  • 0
@Tajlosfit: nie, z moimi poglądami miałbym p--------e. Nienawidze islamu. Stwierdzam tylko smutny fakt.

To samo stało sie w afganistanie po wyjeździe amerykanów. Przyszli talibowie, a afgańska męska armia stwierdziła: eeeh czego my tu bronimy? Praw kobiet? A w------e mam, nie walcze.

U nas będzie podobnie, sporo facetów ma dość dyskryminacji, ciągłego słuchania o tym jak to kobiety mają "gorzej", gdzie to oni z----------ą na społeczeństwo. Nie pójdą walczyć bo i
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Szwajcarski komentator podczas występu drużyny z izraela na IO
Szwajcarski komentator podczas występu drużyny z izraela na IO
3638
Marcin Meller zły, bo nie mógł wjechać na drogę rowerowa
Marcin Meller zły, bo nie mógł wjechać na drogę rowerowa
2826
Nie żyje Bożena Dykiel
Nie żyje Bożena Dykiel
2605
Dino przechodzi do ofensywy i żąda usunięcia krytycznych wpisów
Dino przechodzi do ofensywy i żąda usunięcia krytycznych wpisów
2567
Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)
Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)
2527
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #rozowepaski
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #logikarozowychpaskow
  • #spoleczenstwo
  • #ciekawostki
  • #p0lka
  • #blackpill
  • #antynatalizm
  • #przemyslenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking