Grupa Żywiec ogłasza zamiar reorganizacji produkcji | Grupa Żywiec S.A.
Grupa Żywiec nalężącą do Heineken International B.V. decyduje się o zamknięciu mieszczącego się w miejscowości Leżajsk na podkarpaciu browaru, którego historia sięga aż XVI wieku. I tak się oto dba o polskie średnie i małe firmy, na dodatek liczące kilka wieków istnienia?
Berkel_88 z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 121
- Odpowiedz
Komentarze (121)
najlepsze
Problem w tym, że w tym kraju nic nie może działać na swoich warunkach. Polskie firmy są u nas prześladowane, a jak tylko znajdzie się "zagraniczny inwestor" to mu politycy loda z połykiem robią. Jeśli ktoś myśli, że w tym kraju jest wolny rynek i sprawiedliwa konkurencja, to jest zwyczajnie głupi.
Niech ich piekło pochlonie.
Browar Leżajsk wybudowany został w latach 1972-1977. Produkcję piwa rozpoczął 2 stycznia 1978 roku[3]. Browar wybudowany został zgodnie z planem centralnym Zjednoczonego Przemysłu Piwowarskiego i Ministerstwa Przemysłu Spożywczego i Skupu[4].
W każdej dziurze warzono piwo. W małych miastach było kilka-kilkanaście browarów. To, że warzono w Leżajsku piwo, nie znaczy, że ten otwarty w 1978 roku ma coś z nimi wspólnego.
Tak samo jak otwarta w PRL restauracja "Wierzynek" nie ma korzeni w średniowieczu (jak niektórzy uparcie głupio zmyślają).