Informatycy i programiści którzy opracowali system PESEL są traktowani jak ubecy

To była elit wśród informatyków. Część z nich pracowała wcześniej nawet z legendarnym Jackiem Karpińskim – konstruktorem pierwszego polskiego minikomputera. Dzisiaj odbiera się im emeryturę...

- #
- #
- #
- #
- #
- 155
- Odpowiedz







Komentarze (155)
najlepsze
* system PESEL był zbudowany na podstawie systemu MAGISTER, którego wyłącznym celem był cel opresyjny - kontroli ludzi z wyższym wykształceniem.
* obniżone emerytury będą mieli wyłącznie funkcjonariusze (MSW). Pracownicy cywilni obniżonych emerytur nie będą mieli. Artykuł całkowicie pomija podział na pracowników cywilnych na podstawie KP i funkcjonariuszy MWS. Zapewne celowo.
Zresztą wystarczy logika - dlaczego do budowy systemu PESEL byli oddelegowani funkcjonariusze SB jeśli SB nie miało by interesu w jego tworzeniu? Więc
Dochodzi jeszcze sprawa np. funkcjonariuszy sb usuniętych ze służby po zabójstwie opozycjonisty - ich nie
Czystym sqrwysynstwem tej ustawy (której projekt przekazany przez MSWiA nie zawierał wszystkich obecnie wprowadzonych zmian) jest obniżenie emerytur za okres pracy w służbach 3 RP, po pozytywnym przejściu lustracji. Ludzie którzy
Dzisiaj skakałem po radiach i trafiłem na Radio Maryja, gdzie jakaś "ekspertka" z PIS wypowiadała się o ZUS. Zapewniała emerytów, że sytuacja jest stabilna i to zupełnie normalne, że ze składek nie starcza na emerytury i trzeba dokładać z budżetu. Trzeba tylko dobrze zbalansować podatki, żeby i na ZUS oraz resztę socjalu starczało, i gospodarka się rozwijała. A PIS umie to
http://www.wykop.pl/wpis/15529833/druga-strona-postaci-przedstawianych-w-szaryrozmyt/
czyli sądzisz że jak pozbędziesz się pasożytów z organizmu to zdrowie się pogorszy?
polecam, tu dosyć dobitnie wytłumaczone czemu utrzymuje sie elektroat urzedniczy , oraz czemu się patrzy tylko na słupki poparcia. specjalistą nie jestem i wątpie by byłą jakakolwiek osoba na ziemi która by takim specjalistą była.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Departament_PESEL_MSW
Po protestach Marca 1968, w których główną rolę odgrywała inteligencja, władze partyjno-państwowe podjęły decyzję o budowie przez Służbę Bezpieczeństwa skomputeryzowanego rejestru MAGISTER zawierającego dane wszystkich osób z wyższym wykształceniem, co miało ułatwiać ich kontrolę w przyszłości. Rejestr był zasilany danymi z 60 tys. zakładów pracy i uczelni wyższych. Zawierał ok. 630 tys. rekordów. Przechowywał bardzo szczegółowe, wrażliwe dane osobowe[3] i informacje o przebiegu kariery zawodowej i naukowej[4][5].
Udane
źródło: comment_fzzfGZagEvpUT05hzWOySwaL9ZoKD4hq.jpg
PobierzNie zmienia to faktu że system ten jest zupełnie normalny w każdym komunistycznym kraju, nie stanowił więc żadnego elementu komunistycznego aparatu opresji.
p.s. A jak już tak rozkminiamy. To ludziom którzy za PRL pracowali w fabrykach milicyjnych pałek,