Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Szarpanina

Zwrot i pełna dynamiki jazda w górę zakończyły tydzień zbliżając się do poziomów z początku lipca. Konsolidacyjny scenariusz wziął górę i teraz niemal każdy interwał potwierdza trend boczny.

Odbicie z linii trendu na D1 zatrzymało się dopiero w strefie oporowej z maksimów 2022 roku. Przy okazji tego ruchu kontra z ostatniego wpisu zakończyła się na poziomie SL. Gdyby zakładać teraz kontynuację wzrostu, to podłączenie się pod ruch wymagałoby bardzo szerokiego stopa, a jesteśmy blisko podejścia dołem do połamanych linii trendu. Na tym interwale próżno szukać jakiegoś wąskiego punktu zaczepienia z jasnym zasięgiem technicznym, więc pozostaje stanie z boku.

Na H4 lekkie cofnięcie wystarczyło by zamknąć tydzień pod oporem. Tutaj również kurs jest pośrodku niczego. Tylko zestawienie z tygodniówką daje jakieś słabe argumenty sprzedającym. Mamy cofnięcie z oporu i jednocześnie rynek nie zdołał wbić się nad linię oznaczającą nachylenie wzrostu. Przez ten pryzmat można byłoby zakładać, że dopiero postawienie „kropki nad i” przez popyt i wyjście nad maksy z początku lipca mogłoby przynieść przyspieszenie ruchu w górę, więc siłą rzeczy teren poniżej jest poletkiem dla niedźwiedzi. Gra na zniżkę z obecnych poziomów musiałaby mieć co najmniej 140 punktowego stopa i mogłaby celować do okolic ~14900.
Mimo tego, żadna ze stron mnie nie przekonuje, więc handel sobie odpuszczę, żeby nie szukać gry na siłę.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem zamknięte 3 transakcje, na których straciłem łącznie -212 punktów (2 stratne, 1 zyskowna).

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca
DJ007 - DAX Futures – Szarpanina

Zwrot i pełna dynamiki jazda w górę zakończyły tydz...

źródło: DAX_FUT-16-07-2023_multi

Pobierz
  • Odpowiedz