Wpis z mikrobloga

Witam:)

To mój pierwszy post, dlatego proszę, nie bądźcie surowi.

Idzie zima, więc postanowiłam wstawiać co jakiś czas na Mikroblog proste przepisy na napoje i jedzenie, które bardzo was rozgrzeją i pomogą zwalczyć sezonowe choróbska:) Słyszałam, że "cebula tutaj mocna", a ja akurat jestem bardzo przeziębiona.

Jest to fajna alternatywa dla słynnych kanapek z czosnkiem, które babcia pchała nam kiedy byliśmy młodsi.

Zatem dzisiaj zupa cebulowa! Czas przygotowania: około 30 minut.

Składniki: 0,5kg cebuli, 2-3 ząbki czosnku, 0,5 litra bulionu lub wywaru warzywnego, 2 łyżki masła, sól pieprz, ser.

Kroimy cebulę w plasterki. W międzyczasie przygotowujemy wywar warzywny w garnku, a na patelni rozpuszczamy masło. Szklimy cebulę i wrzucamy do wywaru, razem ze zmiażdżonym czosnkiem. Solimy i pieprzymy pod koniec gotowania. Rozlewamy do salaterek. Do miseczki dorzucamy pokrojony lub starty ser. Ja dodałam również paseczki bagietki:)

Smacznego!

#zima #gotowane #dziendobry #zielonka #witamsie #cebula #cebulacontent
BettyQ - Witam:)

To mój pierwszy post, dlatego proszę, nie bądźcie surowi.

Idzie zi...

źródło: comment_cj5i9PZIxrU1LL4eoStTB6P3bsyMmVxX.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hakuna_matata: Fajny pomysł! Chyba spróbuję. Chociaż ja kiedy jestem chora wolę jak najprostsze dania, bo i tak nie czuję smaku a takie rzeczy jak smażona kiełbaska drapią mi gardło:D Czasami tylko dodaję ziela angielskiego do smaku.
  • Odpowiedz
@ma4cin1101: Słyszałam, że trzeba tagować bo ktoś może mnie nawet zgłosić. A tagi mi wyskoczyły automatycznie i jak widziałam jakieś cyferki to po prostu klikałam:)
  • Odpowiedz
@BettyQ: Różowy pasek to ty, nie rób #pokazmorde bo w przypadku dziewczyny to duża atencja a duża atencja to dużo napalonych stulejarzy którzy będą cię śledzić, odnajdą twoje dane osobowe i ogólnie lipa.

Z taktykiem chodzi o zostawienie komentarza pod jakimś wpisem coby później można było go łatwo odnaleźć (w swoim profilu masz wszystkie swoje komentarze), ale to zabytek bo dużo łatwiej dodać wpis do ulubionych.

Z innych
  • Odpowiedz
@BettyQ: Cześ zielonka. Dawaj przepisy nicz się nie bój :) Ja do zupy cebulowej lubię robić grzanki z bagietki z majerankiem, czosnkiem i syrem tartym co mi zostaje z zupy.

Pozdrawiam i miłego mirkowania. Pamiętaj aby nie dać się opętać atencji.
  • Odpowiedz
@neib1: Mam taki zabawny problem, że nie mam sprawnego piekarnika w nowym domu:) Jeszcze się nie zdążył zamontować. Ale też nie chciałam dodawać grzanek,jestem chora i drapałyby w gardło:)

Dziękuję, ale chyba zajmie mi trochę czasu zanim poznam ten język:)
  • Odpowiedz
@BettyQ: To zdrówka. Jak już nie będą Cię drapały w gardło to super grzanki można i na patelni zrobić.

Atencja to jest pragnienie bycia zauważanym. Na wykopie czasem dochodzi do niewyobrażalnego dla zwykłego człowieka poniżania się w tym temacie. Dziewczyny wrzucają zdjęcia swoich twarzy na koncie gdzie piszą też o swoim życiu e--------m, jakieś gimnazjalne przemyślenia ala Paulo Coelho itd. Tzn. atencja sama w sobie nie jest zła - wszak
  • Odpowiedz